Tipsport: 2.64 4.13 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 37 – 44 | Přesilová hra: 2/3 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 6

Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) 39 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,6%, odchytal 64:41
Marc-Andre Fleury (MIN) 31 zákroků, 6 OG, úspěšnost 83,8%, odchytal 64:36

Tři hvězdy utkání
1. Rasmus Dahlin (BUF) 2+3
2. Casey Mittelstadt (BUF) 0+3
3. Victor Olofsson (BUF) 2+0 (03:53:08)
Buffalo v gólové přestřelce udolalo Minnesotu 6:5 po prodloužení a slaví hodně cenné a vydřené vítězství. Sabres sice vedli v průběhu druhé třetiny už 4:2, ale o náskok přišli a až do 58. minuty dokonce prohrávali 4:5. Pak se ale svou druhou trefou v utkání prosadil Dahlin, který byl následně také v prodloužení u vítězného gólu svého týmu. Jakožto obránce prožil úchvatný večer, který zakončil s obdivuhodnou bilancí dvou gólů a tří asistencí. To vše za bezmála půl hodiny na kluzišti.

64:41

64:41 Victor OLOFSSON - 6:5

64:41

Buffalo právě vstřelilo branku!
A nakonec na samostatné nájezdy nedojde! Dahlin zavezl puk do útočného pásma, zadovkou přihrál Krebsovi, který viděl v pravém kruhu najetého VICTORA OLOFSSONA, jemuž poslal puk. A Olofsson svou šestou střelou v utkání dal svůj druhý gól a rozhodl 19 sekund před sirénou o vítězství Sabres. Asistence: Peyton Krebs, Rasmus Dahlin.

64:10

A nájezd soupeře teď zastavil i Luukkonen! Brodin se po ztrátě soupeře dostal do úniku, byť byl zezadu obtěžován vracejícím se bekem. I tak se ale Brodinovi povedlo zakončit, jenže Luukkonen úspěšně zasáhl.

63:30

Skinner dostal přihrávku za obranu Minnesoty, ale ani tento samostatný nájezd se neujal! Fleury podruhé v rychlém sledu zachránil naděje Minnesoty na vítězství.

63:12

Přečíslení Sabres, ovšem Tuch po přihrávce z pravé strany nedokázal prostřelit přesouvajícího se Fleuryho!

62:48

Domácí přišli v útoku o kotouč. Hostům se povedl povedený protiútok, ale na Luukkonena Kaprizov nevyzrál.

62:06

Naopak na druhé straně Boldy nyní přinutil Luukkonena k přerušení hry. Dobrý výpad hostujícího útočníka.

61:30

Útoky domácího týmu zatím postrádají nápad. Ještě se Sabres nepovedlo ohrozit branku Fleuryho.

60:35

Kaprizov po najetí před kruhy zpomalil, přehodil si puk do bekhendu, ale Luukkonen jeho zakončení vykopl betonem mimo brankoviště.

60:01

60:00

59:34

Oddechový čas pro tým Buffalo Sabres.

59:34

Olofsson se své střely na Fleuryho dočkal. Hostující brankář dalekonosný pokus chytá do lapačky.

59:17

Icing Buffala, přestože se Olofsson už dostával před Brodina.

59:08

Nahozený kotouč od Hartmana chytá Luukkonen do lapačky a přerušuje hru.

6:5

Branky a nahrávky: 13. V. Olofsson (Mittelstadt, Dahlin), 31. Ta. Thompson (Dahlin, Cozens), 33. Dahlin (Mittelstadt, Jost), 34. Cozens (Tuch), 58. Dahlin (Mittelstadt, Power), 65. V. Olofsson (Krebs, Dahlin) – 23. Duhaime (Hartman, Dumba), 27. Kaprizov (Addison, Steel), 39. Hartman (F. Gaudreau), 41. M. Foligno (J. Eriksson Ek, Greenway), 48. J. Eriksson Ek (Addison, M. Fleury)

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Samuelsson, Dahlin (A), Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Ta. Thompson, J. Skinner, Tuch – Quinn, Cozens, Peterka – Jost, V. Olofsson, Mittelstadt – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).
Trenér: Dean Evason

Minnesota Wild: M. Fleury (McIntyre) – Dumba (A), Brodin, Middleton, Spurgeon (C), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Boldy – J. Eriksson Ek, M. Foligno (A), Greenway – Duhaime, Hartman, F. Gaudreau – Dewar, Shaw, Reaves.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Pollock, Blandina – Berg, Kovachik

Diváci: 19070

13:00 BUF 1:0 V. Olofsson (Mittelstadt, Dahlin)
17:19 MNS 2 Kaprizov, hákování
22:52 MNS 1:1 Duhaime (Hartman, Dumba)
25:22 BUF 2 Ljubuškin, nedovolené bránění
26:24 BUF 2 Quinn, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
26:46 MNS 1:2 Kaprizov (Addison, Steel)
30:24 MNS 2 Dewar, podrážení
30:30 BUF 2:2 Ta. Thompson (Dahlin, Cozens)
32:02 BUF 3:2 Dahlin (Mittelstadt, Jost)
33:55 BUF 4:2 Cozens (Tuch)
38:45 MNS 4:3 Hartman (F. Gaudreau)
40:26 MNS 4:4 M. Foligno (J. Eriksson Ek, Greenway)
45:32 BUF 2 Clague, podrážení