2:1

konec (0:1, 0:0, 2:0)

07.01.2023, 17:00 • Zimní stadion, Prostějov • 35. kolo • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.85 4.2 3.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Prostějov nakonec po obratu v závěru třetí částí poráží Sokolov 2:1 a slaví důležité tři body. V úvodu třetí části přitom mohl vedení hostů navýšit Kverka, ale Pavelka jeho únik zneškodnil. V 50. minutě pálil nebezpečně Ostrížek, kterého pro změnu vychytal Michajlov. V 54. minutě byl v úniku Burian, ale ani on nevyrovnal. Domácí fanoušky rozjásal až o několik sekund později David Ostřížek. Rozhodující moment přišel v 58. minutě, kdy se prosadil Jakub Illéš. (19:05:37)

59:35

Sokolov se usadil v útočném pásmu, ale většina zakončení zatím končí blokem domácí defenzivy. Prostějov hraje velmi obětavě.

59:10

Jan Veselý zkoušel přes celé kluziště trefit odkrytou klec, ale těsně minul.

58:41

Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov.

58:36

Stanislav Vrhel se otočil na pravé straně útočného pásma a přihrál na spoluhráče na modrou čáru. Hostující gólman už je na střídačce.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:26

57:26 Jakub ILLÉŠ - 2:1

57:26

Jestřábi právě vstřelili branku! Prostějov v závěru dnešního souboje otáčí vývoj dnešního souboje! Po nahození vznikl závar před hostující klecí, kde se nejlépe zorinetoval JAKUB ILLÉŠ a poslal puk do sítě! Asistence: Jan Bartko, Tomáš Jandus.

56:40

Na opačné straně se Pavelka nenechal překvapit střelou z ostrého úhlu a udržel beton u své levé tyče.

56:16

Martin Michajlov zatím drží Sokolov nad vodou! Do šance se dostal Tomáš Jiránek, ale hostující brankář jej vychytal lapačkou!

55:45

Matěj Zadražil si před domácí klecí klepal holí o přihrávku zpoza branky, ale nakonec se k němu kotouč nedostal.

55:06

Martin Osmík se hnal do útočného pásma, kde si obhodil obránce, ale už nedokázal zakončit. Obránci Prostějova jsou důrazní.

54:35

Jaromír Kverka se krásně dostal do útočného pásma, jenže opět neměl spoluhráče pro potřebnou kombinaci.

54:10

Martin Weinhold posunul puk do útočného pásma, jenže tam neměl další spoluhráče. Prostějov se naopak ihned dere vpřed.

53:25

53:25 David OSTŘÍŽEK - 1:1

53:25

Jestřábi právě vstřelili branku! Z další šance už domácí Prostějov dokázal vyrovnat. Krásnou přihrávkou poslal kotouč na pravou stranu Jakub Illéš a osamocený DAVID OSTŘÍŽEK z úhlu poslal puk do branky! Asistence: Jakub Illéš, Jan Bartko.

53:10

Vilém Burian se dostal do úniku, položil si Michajlova bekhendovým blafákem, ale hostující gólman přesto zasáhl!

52:36

Rohan pálil z levé strany, ale jeho pokus o překvapení na přední tyč branku vůbec netrefil. Prostějov ale potřebuje hrát na opačné straně.

2:1

Branky a nahrávky: 54. Ostřížek (Illéš, Bartko), 58. Illéš (Bartko, Jandus) – 5. Osmík (Csamangó)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Malák, Valenta, Bartko, Poledna, Pěnčík, Staněk, Hamšík – Illéš, Vlach, Jiránek – Veselý, Ostřížek, V. Burian – Jansa, Hašek, Slanina – Maruna, Venkrbec, Jandus.
Trenér: Aleš Totter

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Mikyska, J. Novák, M. Rohan, Klejna, Weinhold – Vrhel, Kverka, Vracovský – Csamangó, T. Rohan, Berka – Osmík, Kysela, Hajný – Zadražil, Švec.
Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Kleprlík, Otáhal

Diváci: 1 100

04:09 SOK 0:1 Osmík (Csamangó)
15:20 SOK 2 M. Rohan, sekání
23:09 SOK 2 J. Novák, podrážení
29:18 SOK 2 Zadražil, sekání
53:25 PRO 1:1 Ostřížek (Illéš, Bartko)