DHL extraliga juniorů

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

5:3

konec (2:0, 1:1, 2:2)

07.01.2023, 12:15 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • 38. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (14:22:50)
Bubeneč hlásí dohráno! Liberec ve třetí třetině vymazal zbytek třígólového manka a zdramatizoval závěr utkání, který ale nakonec přeci jen ovládla domácí Sparta. V 55. minutě jí nejprve vrátil vedení Hrabík, na jehož zásah pak trefou prázdné branky navázal Fábry.

59:50

Utkání se dohrává před Artsatbanovem, Sparta má ale hru pod kontrolou a nepouští soupeře ke střele.

59:22

Sparta právě vstřelila branku!
V Bubenči máme hotovo, tři body zůstanou v Praze! Definitivní tečku za utkáním dělá ANDREJ FÁBRY, který z křídla trefil opuštěnou klec – 5:3! Asistence: Oto Theimer, Ondřej Hrabík.

58:46

Liberečtí hrají vabank, jejich gólman se bleskově přesouvá na střídačku! Tygři v šesti!

58:24

Hosté se ještě snaží něco vymyslet, nedaří se jim ale proniknout dopředu. Hambálek zůstává v brance.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:47

Vašíček překonal střední pásmo a zavezl kotouč do rohu za Hambálkem, kde se o něj nyní bojuje.

56:58

Sledujeme dlouhou kombinaci Pražanů v útočném pásmu, hosté si na kotouč už nějakou dobu vůbec nesáhli. Hambálek musí být ve střehu.

56:27

Liberci na vyrovnání zbývá tři a půl minuty, Severočeši jsou po Hrabíkově zásahu znatelně opaření a nedaří se jim se dostat zpět do hry.

55:54

Hrabík se nebezpečně obtočil kolem hostující svatyně, Hambálek se ale stihl se včas přesunout ke vzdálenější tyči a zakončení vykryl!

55:39

Hostující brankoviště je pod tlakem, Sparta si chce co nejdříve pojistit svůj hubený náskok.

Dnešní utkání sleduje 68 diváků.

55:20

Kotouč po souboji nyní vyletěl nad mantinel, těsně pod dvojici diváků v ochozech. Nikomu se nic nestalo, hra bude pokračovat vhazováním u Hambálka.

54:41

Sparťané nechtějí riskovat drama a tlačí na libereckou svatyni, Hambálek byl ale tentokrát ve střehu.

54:17

Signalizovaný trest se ukládat nebude, Sparta využila ponechanou výhodu a necelých šest minut před koncem se vrací do vedení! Z bezprostřední blízkosti brankoviště Hambálka pokořil produktivní ONDŘEJ HRABÍK, tohle si obrana Tygrů nejspíš za rámeček nedá – 4:3! Asistence: Jan Krupička, Jakub Červenka.

53:56

Hraje se nahoru dolu, ani jeden brankář teď nemá moc práce. Na ledě kralují hlavně obrany.

5:3

Branky a nahrávky: 4. Theimer (Krupička, Hrabík), 20. Mácha (Stepanchuk, Šindelek), 26. Stepanchuk (Novák), 55. Hrabík (Krupička, Červenka), 60. Fábry (Theimer, Hrabík) – 34. Kříž (Koštoval, Hois), 41. Ehrenberger (Plos, Jenčovský), 52. Špilka (Patzelt)

HC Sparta Praha: Artsatbanov (Liemann) – Ducháč (C), Šindelek, David, Böhm, Červenka (A), Pavlák – Stepanchuk, Höll, Hamršmíd, Fábry, Vašíček, Krupička, Mácha, Theimer, Hrabík, Žmola, Senčák, Novák.
Trenér: Richard Žemlička.

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Krátký) – Hladík (A), Ehrenberger, Culek, Duschka, Meisel, Koštoval, Patzelt – Przybyla, Hois, Brouček, Fiala, Kříž, Pérez (A), Špilka, Janata, Bačkovský, Plos, Jansa, Jenčovský (C).
Trenér: Richard Lobo.

Rozhodčí: Úlehla, Bernat – Bohuněk, Jiruška.