Extraliga dorostu - o pořadí v play-off

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

1:3

konec (1:0, 0:0, 0:3)

06.01.2023, 17:30 • Malá sportovní hala, Praha 7–Bubeneč • 9. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:35:15)
Malá sportovní hala hlásí dohráno! Sparta ve třetí třetině ztratila vyrovnaný souboj s Plzní a po tříbrankové smršti hostujícího celku otevírá nový rok porážkou. Indiáni v posledních dvaceti minutách otočili skóre, hubený náskok poctivě bránili až do závěrečných sekund a v hlavním městě dnes vítězí zaslouženě.

59:48

Indiáni vyhazují jeden kotouč za druhým, závěr duelu mají plně pod kontrolou a kráčí za výhrou.

59:05

Plzeň právě vstřelila branku!
Máme rozhodnuto, všechny body z dnešního střetnutí poputují na západ Čech! Opuštěnou domácí klec z velké vzdálenosti trefuje SEBASTIÁN PAVLÁK – 1:3! Asistence: Antonín Klatovský.

58:17

Max Kogler se do brankoviště nevrací, Pražané hrají vabank s prázdnou klecí!

58:17

Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

58:17

Situace se pro hosty komplikuje! Matyáš Beran (PLZ) v rohu zašlapoval puk, za což dostává menší trest. Spartě se otevírá možnost hrát šest na čtyři.

58:06

Kogler už pokukuje po domácí střídačce, prozatím ale zůstává v brankovišti. Sparťané jsou stále v pěti, odvolat svého gólmana ještě nehodlají.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:42

Indiáni si jdou za tříbodovým vítězstvím, precizně brání a likvidují všechny sparťanské výpady.

57:00

Zakončení z pravé strany teď proletělo kolem vzdálenější tyče domácí svatyně, Sparta si bere odražený kotouč na své hokejky a jde dopředu.

56:40

Zakázané uvolnění vrací hru před Maříka, Sparta má šanci se usadit v ofenzivní třetině.

56:00

Byakov za svou brankou sice zastavil Holubce, ten ale stihl na poslední chvíli pryž předat jednomu ze svých spoluhráčů. Plzeň se drží před Koglerem.

55:36

Hosté si ve své obranné třetině počínají zkušeně, napadající protihráče k ničemu nepouští a během několika sekund je vždy oddělí od kotouče.

54:47

Sparta vyhrála bitvu o puk za Koglerem a znovu ho vyváží daleko od svého brankoviště.

54:17

Hrubý se na kruhu neúspěšně pokusil obehrát Černého, který jej připravil o puk a rozehrál ho vpřed.

Dnešní utkání sleduje 73 diváků.

53:38

Maskovaný muž v plzeňském brankovišti byl znovu ve střehu, hra je na malou chvíli přerušena.

53:02

Bolocanův pokus z hranice brankoviště se neujal, následuje bitva o puk v rohu za Maříkem.

52:45

Uvidíme další vhazování vedle sparťanského brankoviště, týmu kouče Františka Ptáčka na vyrovnání zbývá něco málo přes sedm minut.

52:20

Domácí vyhráli vhazování před svou klecí a pokusili se zaútočit, hosté ale jejich výpad rozebrali už ve středním pásmu. Plzeňští jsou na kotouči.

51:50

Marek se chtěl blýsknout tvrdou ranou z modré, té ale chyběla notná dávka přesnosti. Mařík se za letícím kotoučem jen ohlédl, nic jiného dělat nemusel.

51:12

Sparta se pokusila na inkasovaný gól rychle odpovědět, projektil jednoho z domácích z pravé strany ale zaplul přesně do výstroje připraveného Maříka.

50:26

Po velmi kvalitně ubráněném oslabení přichází odměna v podobě vstřelené branky, indiáni otáčí skóre duelu! Z prostoru mezi modrou čarou a kruhem Koglera překonal JIŘÍ MATĚJKA – 2:1! Asistence: Sebastián Pavlák.

49:48

Matějka operuje s kotoučem v neutrální zóně, Plzeň hledá cestičku zpět před Koglerovu klec.

49:03

Domácí přesilovka je u konce. Hašek se pokusil Maříka ohrozit z hranice útočného pásma, jeho projektil ale orazítkoval jen plexisklo za brankou.

48:28

Kotouč znovu míří za domácí brankoviště, Kogler ho vyjíždí zachytit až do rohu. Pittr bude vysvobozen z trestné lavice zhruba za půl minuty.

48:03

Indiáni se po křídle dostali dopředu, Kogler byl nucen během vlastní přesilovky vytáhnout z rukávu další zákrok. Spartě početní výhoda nevychází.

47:44

Plzeň vyhazuje puk na druhý konec hrací plochy, náročné oslabení zatím zvládá výborně.

47:19

Sparta kombinuje v útočném pásmu, její dlouhá série přihrávek zatím ke střele na klec nevedla.

46:59

Domácí si mohou rychle vzít náskok zpět, za hrubost je totiž nyní vykázán Tomáš Pittr (PLZ).

46:55

Sparta se vymanila z obrovského hostujícího náporu a po pravé straně přesouvá hru k Maříkovi.

46:14

Vstřelená branka hostům evidentně vlila krev do žil. Kogler se teď musí hodně otáčet, Plzeň od Proškova gólu neúprosně tlačí na jeho branku.

45:19

Indiáni příležitost chytli za pačesy, a v Malé sportovní hale tak začínáme zase od začátku! V přesilovce se na střeleckou listinu zapisuje HYNEK PROŠEK, který tak dosud stoprocentního Koglera připravil o čisté konto – 1:1! Asistence: Petr Makovec, Tomáš Pittr.

44:59

Hosté mají ideální šanci vyrovnat, Tadeáš Trachta (SPA) míří na trestnou za podrážení.

44:39

Janský se blýskl prudkou ranou z voleje z kruhu. Jeden z protihráčů se obětavě postavil do její trajektorie, a Mařík tak tentokrát nemusel zasáhnout.

44:02

Plzeň pobyt před Koglerem nepřetavila ve větší gólovou šanci. Její následný pokus se do ofenzivní zóny vrátit vedl akorát k dalšímu zakázanému uvolnění.

43:29

Beran rozehrávkou vyslal do útočného pásma Pittra, kterého ale už na modré čáře odzbrojila dvojice sparťanů. Domácí obrana podává solidní výkon.

42:52

Holubec se dostal přes protihráče a bekhendem z kruhu nahodil puk na Koglera, který jej zastavil hrudníkem. Odražený puk následně schoval pod rukavici.

42:25

Svěřenci kouče Hanzlíka opět operují před Koglerem. Ten tak musí být znovu ve střehu, dosud ale ve třetí části nečelil snad ani jedinému zakončení.

41:48

Západočechům se v útočném pásmu nedaří nic vymyslet, domácí obrana je má naprosto přečtené.

41:23

Další zakázané uvolnění pro Plzeň, dnes už to bude minimálně šesté sedmé. Po krátké přestávce budeme svědky vhazování po Maříkově pravici.

40:50

Mařík vystihl sparťanský projektil z hranice pásma a vyrazil ho do rohu, kde se nyní o pryž bojuje.

40:15

Indiáni nehodlají ztrácet čas a hned se vrhli do útoku, sparťané jim ale nenechávají nic zadarmo.

40:01

Prostřední dějství nám v Malé sportovní hale branku nenabídlo. Na rozdíl od první třetiny měla tentokrát na hrací ploše převahu Sparta, které se ale za celých dvacet minut nepodařilo Maříka pořádně prověřit. V samotném závěru pak z trestného střílení neuspěl ani Poláček, a stav 1:0 tak platí i po druhé části. Dotáhnou domácí slibně rozehraný duel do vítězného konce, nebo jim hosté ještě po pauze znepříjemní život?

Další třetina začne přibližně v 19:01.

40:00

39:31

Mack si říká o přihrávku na modré čáře, v rohu za Maříkem mezitím zuří další tahanice o kotouč.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny!

38:49

Poláček z hranice brankoviště zakončil mezi Maříkovy betony, gólman Plzně je ale k sobě srazil včas a kotouč zastavil!

38:49

Uvidíme trestné střílení! Vojtěch Tolar (PLZ) zatáhl za záchranou brzdu a podrazil unikajícího protihráče! Nájezdu se ujme Poláček.

38:32

Za domácím brankovištěm teď probíhají bitvy o kotouč, Plzeň se nechce vzdát útočného pásma.

37:58

Druhá část se chýlí ke konci. Indiáni se po poměrně dlouhé době dostali dopředu a zahrozili z prostoru pro vhazování, Kogler měl ale celou akci přečtenou.

37:19

Hrubý poslal krátkou přihrávkou do zakončení Bolocana, jehož projektil Mařík zneškodnil nastraženým ramenem. Pražané jsou ale i nadále v útoku.

36:25

Sparta má teď na ledě celkem jasnou převahu, Plzni se pořádně nedaří se dostat ke kotouči.

35:44

Černého rozehrávka přistála akorát na holi protihráče. Rychlá kombinace Pražanů vedla ke střele z kruhu, se kterou Mařík počítal a zastavil jí.

34:58

Trachta nahodil puk za Maříka a vyrazil na střídačku, zbytek jeho spoluhráčů ho následuje.

34:33

Puk po souboji u mantinelu skončil na střížce nad boxem časoměřičů, hra je tak na malou chvíli pozastavena a bude pokračovat vhazováním v neutrální zóně.

33:40

Haškovo nahození bylo zblokováno Pavlákem, který pak okamžitě vyrazil do protiútoku. Nepovedeným zakončením z kruhu nastřelil jen Koglerův beton.

32:49

Sparťané teď mají vývoj hry pod kontrolou, Kogler už delší dobu nebyl nucen zasahovat. Domácím se nicméně nedaří se usadit v útoku, Mařík též nemá napilno.

32:09

Jeden ze západočeských zadáků drží puk za svou klecí a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

31:36

Hosté ztratili puk ve středním pásmu, dění se tak znovu přesouvá před Maříkovu branku.

30:42

Plzeňský gólman byl znovu nucen zasahovat, Sparta se usadila v útoku a snaží se tlačit.

30:19

Mařík si poradil se zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště, které na něj vyslal volný Žemlička.

29:55

Utkání se pomalu ale jistě přelévá do své druhé poloviny, po odpískaném icingu Pražanů nyní uvidíme vhazování vedle dosud stoprocentního Koglera.

29:14

Klatovský se přes dva protihráče probojoval až za domácí brankoviště a následně se pokusil poslat puk zpět do prostoru pro vhazování, jeho nabídku ale vystihl jeden z bránících hráčů s eskem na prsou.

28:45

Mack se po pravé straně protáhl do útočného pásma, jenže Marek do něj vjel o drobnou chvíli dřív. Slibnou akci Sparty tak zastavuje ofsajd.

28:17

Byakov vypálil z prostoru mezi modrou a kruhem, přičemž jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

27:13

Fáberova střela z kruhu se od bránícího protihráče nepříjemně odrazila před Koglera, který si ovšem trajektorii skákajícího kotouče nakonec pohlídal.

26:45

Rychlá akce vyvrcholila zakončením z prostoru pro vhazování, hostující gólman byl ve střehu.

26:40

Marek nyní sbírá pryž v rohu za svou brankou, Sparta se bude znovu snažit se usadit u Maříka.

25:48

Macka u mantinelu odzbrojil Pittr, protiútok Plzně pak žádnou větší střeleckou šanci nepřinesl.

25:24

Puk nyní vyletěl mimo hrací plochu, po přestávce se bude vhazovat vedle Maříkovy klece.

24:55

Střel na kteroukoliv branku je zatím od pauzy k vidění minimum, úvodní minuty prostřední třetiny v Malé sportovní hale patří hlavně defenzívám.

24:08

Kogler zastavil puk za svou klecí a rozehrál ho dopředu, následný ofenzivní výpad Sparty ale ztroskotal už v neutrální zóně. Na kotouč se vrací hosté.

23:30

Plzeňští si do statistik zapisují další zakázané uvolnění, hra se tedy přesuně před jejich brankoviště.

22:56

Západočeši sice kvalitně forčekují a snaží se se vybojovat puk před Koglerem, Sparta jím ho ale odmítá odevzdat a kličuje ven ze své části kluziště.

22:29

Prošek nahodil puk z hranice třetiny za brankoviště, kde se o něj nyní bojuje u mantinelu.

21:29

Matějka dojel vyhozený kotouč za domácí brankou, hostům se ale následně nepodařilo se udržet v útočné třetině. Pražané znovu startují do ofenzívy.

20:50

Sparta se ujala kotouče a přesunula hru do pásma Plzně, Byakov z modré čáry nastřelil jen Maříka.

20:17

Indiáni druhou třetinu zahájili aktivně. Kogler už čelil jedné střele, která na něj letěla z prostoru pro vhazování a kterou bez větších obtíží zastavil.

20:01

Úvodní část hry je zde v mrazivé Malé sportovní hale u konce! Po většinu doby sice měla na ledě převahu Plzeň, která Koglera dlouho nenechávala pořádně odpočinout, Sparta ale v závěru dějství srovnala s hosty krok a v přesilovce odskočila do jednobrankového vedení. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 18:16.

20:00

19:31

Sparta právě vstřelila branku!
Domácí využívají početní výhodu do kabiny si odnesou jednobrankový náskok! Skala lavici hanby opouští předčasně, po souhře s Janským a Hrubým ho z ní vysvobodil ALEX MAREK – 1:0! Asistence: David Hrubý, Jan Janský.

19:17

Po potyčce před hostujícím brankovištěm si jede na trestnou lavici zchladit hlavu Tomáš Skala (PLZ), kterého tam sudí poslali na dvě minuty za hrubost.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny!

18:49

Dění se přesunulo do střední části hřiště, oba brankáři si teď užívají pár sekund klidu.

18:14

První část se pomalu chýlí ke konci, Maříkova branka je teď pod velmi mírným náporem.

17:30

Forčekující Sparta se snaží protihráče donutit chybovat, ti jí ale ve vlastním pásmu odmítají puk odevzdat a stále hledají cestu do neutrální zóny.

16:57

Kogler se opět musel pořádně natáhnout, dnes to zatím nemá jednoduché. Sparta si bere puk na své hole a zakládá bleskový protiútok. Uvidíme, co vymyslí.

16:16

Netušil si nevšiml signalizujícího rozhodčího a za plzeňskou klecí stáhl vyhozenou pryž na svou čepel, čímž Spartu dostal do postavení mimo hru.

15:36

Na branky je to zatím 0:0, na zakázaná uvolnění ale s přehledem vede Plzeň. Buly tentokrát proběhne po pravé straně svatyně Matyáše Maříka.

14:58

Obrana Sparty nyní zapomněla na Berana, který se protáhl až před brankoviště a krátký únik uzavřel zakončením do betonu!

14:35

Prošek zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu, jeho slabé nahození přistálo přímo ve výstroji pozorného Koglera. Opět se na malou chvíli přerušuje.

13:54

Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se teď nedaří na delší dobu zakotvit v útočném pásmu.

12:55

Hru obou celků teď doprovází nepřesnosti. Sparta se snaží se prokousat ven z vlastní obranné třetiny, situaci jí ale komplikují nepřesné přihrávky.

12:33

Krkolomný souboj o kotouč vedle trestných lavic vede k odpískanému postavení mimo hru, další vhazování proběhne těsně vedle hranice domácí třetiny.

11:45

Netušil se po straně protáhl až před Maříka a zkusil zakončit k bližší tyči, plzeňský brankář se na ní však nalepil a projektil hravě vytěsnil.

11:10

Cichoň loví vyhozený kotouč zpoza vlastní klece, herní projev se pomalu ale jistě začíná vyrovnávat.

10:27

Nikým nehlídaný Pavlák se blýskl nebezpečnou střelou z mezikruží, Koglera ale nepřekvapil! Domácí brankář je stále stoprocentní.

10:11

Indiáni vyhráli vhazování před svou klecí, jejich následná akce ale vede jen k dalšímu zakázanému uvolnění.

09:50

Ze sparťanské části ledu se znovu ozvalo dunění betonu, Kogler si v první třetině zatím na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

09:11

Na druhém konci hrací plochy po souhře s Netušilem nyní zakončoval Bolocan, Mařík byl připraven.

08:46

Sledujeme statickou bitvu o kotouč v rohu za domácím brankovištěm, která trvá už několik sekund.

07:48

Úbl číhal před brankovištěm na přihrávku z rohu a když jí obdržel, neváhal a zakončil. Bránící protihráč mu ale nedovolil Koglera pořádně ohrozit.

06:41

Domácí gólman si na své konto připsal další zákrok, rutinní střelu od mantinelu vyrazil za klec.

06:09

Forčekující Adamec před Maříkem puk nevybojoval, Plzeň jej stále drží na svých hokejkách a nyní se snaží se vrátit zpět do útočného pásma.

05:26

Kogler se nyní blýskl zákrokem lapačkou, po klidných úvodních sekundách se teď musí hodně otáčet. Spartě se nedaří s hosty pořádně držet krok.

04:40

Po Matějkově ráně z pravé strany přišla ještě nebezpečná dorážka, Kogler se ale stihl se na druhou stranu brankoviště přesunout včas!

04:30

Odpískáno další zakázané uvolnění, hra se minimálně na pár sekund vrátí před Maříkovu klec.

03:43

Plzeň po konci přesilovky působí paradoxně údernějším dojmem než během ní, hosté postupně navyšují tempo a snaží se kombinovat v útočném pásmu.

03:16

Slačík se protáhl dopředu po straně a naservíroval puk k brankovišti na Klatovského, jehož zakončení Kogler vytěsnil mimo nebezpečí betonem.

02:31

Mařík bije hokejkou jako o závod, rumunský útočník se za malou chvíli vrátí zpět na hrací plochu.

02:15

Proškův pokus z modré čáry byl možná ještě někým na mezikruží tečován, puk ale tak jako tak šel jen do nastraženého betonu připraveného Koglera.

01:48

Nyní už ale strážce sparťanského brankoviště zasahovat musel, vhazovat se bude po jeho levici.

01:16

Plzeňští se marně snaží přesunout hru před Koglera, který je díky kvalitnímu výkonu sparťanské obrany bez práce. Pražané drží dění daleko od své klece.

00:50

Od prvního gólu nás dělilo jen pár milimetrů, jeden z domácích hráčů ve vlastním oslabení nastřelil brankovou konstrukci!

00:34

Indiáni si hned zkraje utkání vyzkouší přesilovku, dvě minuty za sekání inkasuje Matei Bolocan (SPA).

00:14

Mařík má na svém kontě první zákrok, domácí se ho pokusili překvapit střelou takřka okamžitě po vhazování. Hra je opět na malou chvíli zastavena.

00:06

Na úvodním buly uspěli hráči Plzně, jejichž první rozehrávka ale skončila jen na zakázaném uvolnění.

00:01

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na hrací plochu, kde na ně už krátkou chvíli čeká trojice rozhodčích. V Bubenči je vše připraveno, za pár desítek sekund startujeme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný večer, tentokrát už přímo z Malé sportovní haly! Níže jsou pro vás připraveny dnešní zahajovací sestavy.

HC Sparta Praha: Kogler (Vedral) – Cichoň, Janský, Marton (A), Mack, Hašek, Byakov, Malínek – Bolocan, Poláček (C), Adamec, Hlinka, Netušil, Trachta, Marek, Novotný, Žemlička (A), Hrubý.
Trenér: František Ptáček.

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Kocek, Tolar, Prošek, Holubec, Černý, Skala (A), Kamas – Pittr (C), Makovec (A), Matějka, Pavlák, Úbl, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Slačík.
Trenér: Jiří Hanzlík.

Rozhodčí: Červenka – Stacho, Hlinka.
PŘEDCHOZÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V obou vzájemných střetnutích v základní části platilo pravidlo "můj dům – můj hrad". Plzeň nejprve v polovině září vyhrála 4:1, odvetu měsíc nato pak lépe zvládli sparťané. Kdo se bude radovat dnes?

17. 9. (2. kolo): Plzeň – Sparta 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Benák (Beran), 39. Benák (Pavlák), 40. Benák (Pittr), 49: Beran (Benák) – 47. Poláček (Netušil, Hrubý).

20. 10. (9. kolo): Sparta – Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Poláček (Nestrašil, Netušil), 40. Novotný (Mack), 59. Byakov (Marek, Nestrašil) – 33. Titlbach (Slačík, Makovec).
HC ŠKODA PLZEŇ (4. místo)
8 Z, 3–2–1–2, 35:24 (+11), 14 bodů

Západočeši se v hlavním městě pokusí prodloužit svou sérii čtyř výher, které všechny nasbírali na domácím ledě. Trápící se Zlín deklasovali 9:1, Vítkovice s Třincem přetlačili v prodloužení a dosud naposledy si poradili s Porubou, kterou týden před Vánoci porazili tříbrankovým rozdílem. Dnes poprvé po měsíci vyráží na půdu soupeře, budou zde podobně úspěšní jako dosud?

Nejproduktivnější hráči (ZČ + nadstavba)

7 Z, 2–1–0–4, 26:28 (-2), 8 bodů

Mladé pušky Sparty mají za sebou krušný prosinec, ve kterém vyhrály jen jednou z celkem pěti pokusů. Porubu navíc přetlačily až v prodloužení, zatímco ve všech ostatních utkáních padly už po šedesáti minutách. Se ziskem pouhých dvou bodů padli až na osmé místo v tabulce, ze kterého se budou chtít jistě co nejrychleji odrazit. Vstoupí dnes do nového kalendářního roku pravou nohou a naladí se na vítěznou vlnu?

Richard ŽEMLIČKA – 21 Z, 21 bodů (10+11)
Petr POLÁČEK – 19 Z, 20 bodů (12+8)
František NETUŠIL – 19 Z, 20 bodů (8+12)

Max KOGLER
→ 9 Z | 548 min. | úsp. 91,5 % | prům. 3,61 | 0 ČK
Tobiáš TVRZNÍK
→ 7 Z | 421 min. | úsp. 89,5 % | prům. 3,85 | 0 ČK
Šimon VEDRAL
→ 5 Z | 308 min. | úsp. 91,7 % | prům. 3,51 | 0 ČK
Příjemný pátek u sledování dorosteneckého hokeje! V rámci 9. kola nadstavby se dnes v pražském Bubenči střetne domácí Sparta a hosté z Plzně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:3

Branky a nahrávky: 20. Marek (Hrubý, Janský) – 46. Prošek (Makovec, Pittr), 51. Matějka (Pavlák), 60. Pavlák (Klatovský)