HC Olomouc – Piráti Chomutov

3:5

konec (2:0, 1:2, 0:3)

06.01.2023, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • 9. kolo • Daniel Fekets (@DFekets)

Je za námi utkání mezi Olomoucí a Chomutovem. Hanáci po první a druhé třetině vedli, ale třetí část už jasně patřila Pirátům, kteří třemi góly skóre otočili. Ve 44. minutě srovnal Šilhan a o šest minut později se trefil obránce Ibl. Následně přidal gól do opuštěné klece Grosskopf a Chomutov tedy vyhrál 5:3.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (15:10:55)

59:56

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Vojtěch Neoral – 2 min., podrážení.

59:25

Tentokrát se olomoucký forvard objevil v lepší pozici, jenže zhruba o dvacet centimetrů přestřelil prostor nad břevnem.

58:58

Štěrba zastavil v lapačce prudkou Boškovu ránu z levé strany.

58:22

Olomouc to ještě nevzdává! Opět poslala Čerbáka na střídačku, takže nyní hraje v šesti proti čtyřem.

58:07

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
David Šilhan – 2 min., krosček.

57:25

Piráti právě vstřelili branku!
Olomoučtí pořádně zatlačili, ale na útočné modré čáře nezapracoval Kalman nejlépe, a tak úplně sám na prázdnou bránu zamířil DAVID GROSSKOPF, jenž dal svou druhou dnešní branku. 3:5. Asistence: Matyáš Patočka.

56:56

Bošek dostal puk do dobré pozice, ale napálil jen obránce, který obětavě do střely skočil.

56:35

Olomouc to už nyní zkouší v šesti. Prosadí se při powerplay?

56:04

55:55

Pastrnek si udělal místo na pravém kruhu, odkud pálil z první, jenže pobídka jeho spoluhráče byla až příliš razantní. Velká škoda pro Hanáky.

55:25

Pastrnekovu ránu vyrazil gólman betonem, se zbytkem mu pomohli obránci.

55:00

54:48

Malý měl na své hokejce velkou šanci, Čerbák střelu obránce Pirátů zastavil lapačkou.

54:04

Matyáš Patočka – 2 min., podrážení.

53:54

Nastoupil vybídl spoluhráče pálícího na pravém kruhu, ale Čerbák zasahovat tentokrát nemusel.

53:11

Na začátku další chomutovské přesilovky vyslali hosté dvě rány od modré čáry, obě chytil brankář kohoutů.

3:5

Branky a nahrávky: 10. Galvas (Neoral, Bošek), 20. Navrátil (Pastrnek), 39. Navrátil (Galvas, Bošek) – 34. Pospíšil (Švarc, Šilhan), 38. Grosskopf (Patočka, Malý), 44. Šilhan (Pospíšil), 50. Ibl (Šilhan), 58. Grosskopf (Patočka)

HC Olomouc: Čerbák (Žbánek) – Černý, Kalman, Přidal, Polzer, Galvas (A), Holéczy – Brym, Neoral (C), D. Drábek, Bartok, Čermák, Pastrnek, Němec, Sekanina, Navrátil (A), Bošek
Trenér: Mojmír Trličík

Piráti Chomutov: Štěrba (Hájek) – Ibl, Švarc, Záhorec (C), Malý, Malcovský, Holejšovský, Hynek – Halfar, Patočka, Šilhan, Sochor, Grosskopf, Nastoupil (A), Novák, Bečvář, Pospíšil (A), Kalvoda
Trenér: Radek Šíp

Rozhodčí: Hykel – Přecechtěl, Kaprál

09:29 OLO 1:0 Galvas (Neoral, Bošek)
18:16 OLO 2 Bartok, podrážení
19:35 OLO 2:0 Navrátil (Pastrnek)