HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary

2:1

po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

06.01.2023, 17:45 • Zimní stadion Eden, Praha • 9. kolo • Mateo

Z tohoto utkání je to vše. Díky za pozornost a těším se příště. Na počtenou! (19:53:48)
Slavia nakonec po vyrovnaném průběhu bere dva body, Vary si odváží jeden bod. Pražané tak do roku 2023 vstupují vítězně.

60:56

Slavia právě vstřelila branku! Slavia nakonec vítězí v tomto zápase! Kombinace v přesilovce pokračovala, až se puk dostal na pravý kruh k MAXMILIANU CURRANOVI, který tvrdou ranou skóroval přesně pod horní tyč Křížovy brány. Asistence: Artur Matějovský a Alex Kubánek.

60:27

Matějovský přihrál na druhou stranu Poletínovi, který minul.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli několik šancí, více ze hry měla Slavia. Nikdo ale skórovat nedokázal, a tak diváci v Edenu uvidí po krátké pauze prodloužení nebo nájezdy. Slavia navíc v prodloužení bude hrát ještě minutu a 34 vteřin dlouhou přesilovku 4 na 3.

60:00

59:34

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Pavol Cipko – 2 min., podrážení.

59:34

Kucharčík se hezky protáhl mezi beky a byl faulován. Domácí si zahrají přesilovku.

58:54

58:39

Puk skončil hrací plochu a hra je přerušena.

58:34

Bašta tentokrát přerušuje hru, protože má puk v lapačce. Buly před jeho bránou.

58:10

Slavia vyhazuje puk.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25

Kůrkovu ránu od modré vyrazil držadlem hole Bašta.

56:54

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Petr Labuzík – 2 min., sekání.

56:54

Kubánek vyhodil kotouč až na icing. Znovu buly před brankou Bašty.

55:57

Slavia vyhodila puk až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude znovu před Baštou.

55:38

Po zákroku Bašty se vhazuje před domácí brankou.
Byl to Wardas, který se nakonec za pomoci spoluhráčů po svých dostal na střídačku. Pravděpodobně narazil hlavou do mantinelu bez cizího zavinění.

54:35

Za bránou Slavie leží jeden z hostujících hráčů. Hra je přerušena.

54:20

Z levého kruhu pálil Curran, Kříž vyráží do rohu.

53:56

Bašta vyrazil pokus Čihaře z mezikruží.

53:36

Filip už se chtěl řítit sám na Kříže, ale jeho spoluhráč mu přihrál rukou, a tak je hra přerušena.

53:07

Po střele Slavíka z mezikruží zůstal puk chvíli volný. Bašta ho nakonec schoval pod lapačku a vhazuje se před jeho bránou.

52:43

51:52

Němeček z pravého kruhu tvrdou ranou pouze trefil Křížovy betony.

50:43

Pavol Cipko – 2 min., napadení.

50:21

Na Kříže teď jel sám Chludil a chtěl zakončovat na druhou stranu, než Tittl. Karlovarský gólman měl štěstí, protože Chludilovi v poslední chvíli puk uskočil.

49:19

Tittl dostal parádní přihrávku do jízdy a zkoušel kličkou překonat Kříže. Ten ovšem vytrčil svůj levý beton a se šancí si poradil.

49:11

Na druhé straně ukryl Bašta kotouč mezi svými betony a vhazovat se bude před brankou domácího celku.

48:28

Tomáš Poletín se krásnou stahovačkou zbavil soupeře a přihrál doprava Chludilovi. Proti jeho ráně vytáhl Kříž lapačkou a pokus zastavil ukázkovým semaforem. Buly před jeho bránou.

48:00

Po zásahu Kříže se vhazuje před karlovarskou bránou.

47:35

Jeden z hráčů Slavie nastřelil tyčku!

47:07

Slavíkovu ránu za modrou sice nikdo před bránou netečoval, ale i tak nadělala Baštovi problémy. Domácí brankář ji však dokázal vyrazit.

46:38

45:45

Na druhé straně pálil z pravého kruhu Chludil, jenže také minul klec.

45:21

Při vlastním oslabení ujel na Baštu Mähler, ale minul.

44:38

HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Slavík.

44:19

Střelu od modré tečoval před Křížem Tittl, ale holí ho ztečoval těsně vedle branky.

43:39

Ofsajd Slavie. Buly ve středním pásmu.

43:26

Mähler hledal křižnou nahrávkou svého spoluhráče, ale ten na kotouč nedosáhl.

42:08

Bašta nyní zasahuje a vhazuje se před domácí bránou.

42:02

Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena.

41:44

Puk je za slávistickou brankou, kde ho rozehrává Bašta.

40:17

Záhejský u mantinelu čistým způsobem sestřelil Poletína. Domácí útočník se hned zvedá.

40:01

Oba týmy už se vrací zpět na led.
Ve druhé třetině jsme také viděli jeden gól, ale tentokrát na straně hostů a byl to parádní gól, protože Záhejský ve 23. minutě za brankou Bašty nabral puk na čepel a dostal ho do branky sešívaných. Ve zbytku třetiny už se nic podstatného nestalo. Oběma týmům dobře chytají brankáři a oba týmy se snaží neudělat nějakou chybu, čímž by mohli darovat branku soupeři. Třetí třetina budej istě velice zajímavá. Skoro sto diváků zde v Edenu se zatím rozhodně nenudí. Třetí třetina začne zhruba v 19:15.

40:00

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:48

Rána Záhejského končí pouze v ochranné síti za Baštou. Vhazuje se před bránou Slavie.

37:36

Ofsajd Varů. Buly ve středním pásmu.

37:15

Bašta má puk pod svou lapačkou. Dojíždějící Zeman ho přes ní ještě seknul, což se domácímu brankáři nelíbí. Zeman je napomínán od rozhodčí, ale trest se udělovat nebude. Vhazuje se před Baštou.

36:16

Souboj o puk v rohu u mantinelu vyhráli domácí, kteří ihned míří dopředu.

35:20

34:56

Do mezikruží dostal přihrávku Postl. Svou střelu ale poslal jen těsně vedle.

34:45

Odpískán úmyslný ofsajd. Vhazuje se před brankou Jonáše Bašty.

34:33

Domácí poslali puk až za bránu Kříže.

33:57

Hlavička teď tvrdě, ale čistě přišpendlil na mantinel jednoho z hostujících hráčů.

33:20

Maxmilian Curran – 2 min., hákování.

33:15

Záhejský pálil z mezikruží, ale trefil jenom připravený Baštův beton.

32:29

Cipko ze strany prověřil pozornost Bašty, ten však střelu dokázal vyrazit.

32:04

Stejná situace jako před pár vteřinami. Další vhazování před Křížem.

31:56

Nyní už ale Kříž svým zákrokem hru přerušil a vhazuje se před ním.

31:39

Letící puk ze vzduchu sebral Kříž do lapačky. Vhazování před svou brankou nechtěl, a tak puk rozehrál.

31:19

Další ofsajd Pražanů znamená buly ve středním pásmu.

31:04

Curran se dostal k puku a chtěl projet před bránu, ale mezi dvěma protihráči se mu to nepovedlo a přišel o puk.

30:45

Po icingu Karlových Varů se vhazuje před bránou Kříže.

30:31

Nahození od modré čáry si ze vzduchu stáhl do rukavice Bašta. Vhazuje se před brankou Pražanů.

29:45

Varům odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

29:32

Chludil se natahoval po přihrávce od svého spoluhráče, ale přihrávka byla příliš rychlá a domácímu kapitánovi přeskočila hůl.

29:00

Baštovi nyní vypadl kotouč z lapačky. Napodruhé už ho ale domácí gólman pod lapačku schoval a vhazuje se před jeho bránou.

28:57

Zakázané uvolnění odpískáno Slavii. Buly před domácí bránou.

28:40

Ránu Poletína z mezikruží vyrazil dobrým zákrokem Kříž.

28:11

Slavík se vytočil zpoza branky a vypálil. Bašta byl však připraven a zasáhl.

27:47

27:04

Po střele od modré se snažil před Baštou tečovat puk Zeman, ale puk mířil těsně vedle.

26:19

Skákavý puk po střele Wardase nenadělal Baštovi žádný problém. Domácí brankář ho sebral do lapačky. Buly před jeho bránou.

25:47

25:15

Záhejský znovu pálil, ale tentokrát z mezikruží. Jeho rychlou ránu vyrazil Bašta.

24:21

Bašta má puk v rukavici. Vhazuje se před bránou domácích.

23:43

Zeman se dostal až do předbrankového prostoru, ale svou střelou bránu minul.

23:17

Kříž má další zásah a vhazuje se před jeho bránou.

22:31

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Tak tenhle gól opravdu stál za to! VÍT ZÁHEJSKÝ za brankou Bašty nabral puk na čepel po vzoru Mikaela Granlunda z MS 2011 a rychlým švihem ho dostal do brány. Parádní kousek karlovarského útočníka. Asistence: Ondřej Postl.

21:15

Slavík pálil z úhlu, ale kotouč jen prosvištěl kousek před brankovištěm a Bašta nemusel zasahovat.

20:52

Cipkovi nesedla rána z mezikruží. Následně puk končí po střele jednoho z hostujících hráčů v ochranné síti a vhazuje se před Baštou.

20:06

Hned v úvodu třetiny doklouzal puk až ke Křížovi. Ten ho raději přikryl pod lapačku.

20:01

Oba týmy už jsou zpět na ledě.
Po první třetině vedou domácí slávisté 1:0 díky trefě Kubánka z 6. minutě. Ještě předtím měl velkou šanci domácí kapitán Chludil, který z pravé strany nastřelil břevno. Karlovy Vary sice několikrát ohrozily gólmana Baštu, ale do žádné větší příležitosti se nedostaly a Bašta všechny jejich pokusy pochytal. Druhý třetina začne přibližně v 18:30.

20:00

19:35

Karlovým Varům odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

19:03

Poslední minuta první třetiny.

18:17

Slavii odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

17:53

17:47

Další zásah slávistického brankáře.

17:40

Z levého kruhu pálil Slavík, ale Bašta byl připraven a zasahuje.

16:36

Jeden z hostujících hráčů pálil zleva. Bašta však schoval puk ve své výstroji. Buly před ním.

16:20

Slavia vyhazuje a míří střídat.

15:53

Tomáš Poletín – 2 min., nedovolené bránění.

15:28

Matějovský byl tvrdě trefen jedním z hostujících hráčů. Podle rozhodčích se ale o faul nejednalo a vylučovat se nebude.

14:55

A znovu domácí gólman.

14:46

Puk skončil mezi betony Bašty. Hra je přerušena a vhazovat se bude před brankou Pražanů.

13:39

Rána Hlavičky skončila pouze v ochranné síti nad Křížovou brankou. Buly před Křížem.

12:39

Curran těsně před kruhy vrátil puk na pravou stranu Poletínovi, ale ten se svou střelou neuspěl. K puku se chtěl ještě dostat sjíždějící Kubánek, ale promáchnul.

12:25

Bašta znovu zasahuje a vhazovat se bude před jeho bránou.

11:16

Kříž chtěl svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou za bránou. Rozehrávka se mu ale nepovedla a puk se dostal ke Grebeníčkovi, který málem trefoval prázdnou bránu. Naštěstí pro hosty ale netrefil kotouč ideálně.

10:03

Tittl mířil směrem dopředu k brance Kříže. Protáhl se kolem prvního obránce, ale ten druhý už mu puk odebral.

08:02

Hosté sice vstřelili gól, ale ten není uznán kvůli přerušené hře. Bašta měl totiž už puk ve své moci.

07:45

Kříž sebral nahození Slavie do lapačky, ale vhazování nechtěl, a tak rychle rozehrává.

07:15

Icing hostů. Buly před Křížem.

06:58

Slavík před brankou obdržel puk a vypálil. Trefil pouze beton Bašty a k dorážce už se nedostal.

05:16

Slavia právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení. Na modré čáře se do puku po nahrávce Matějovského opřel obránce ALEX KUBÁNEK, jenž nechytatelnou ranou propálil gólmana Kříže. Asistence: Artur Matějovský a Tomáš Poletín.

05:06

Odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrátí před branku Energie.

04:49

Bašta znovu zasahuje a vhazuje se před domácí brankou.

04:13

Curran si vyjel zpoza brány a chtěl za beton překonat Kříže, ale ten udržel beton u své tyčky a zasáhl.

02:09

Poizl mohl ujíždět sám na Baštu, ale nedostal ideální nahrávku do jízdy a puk se k němu nedostal.

00:53

Chludil dostal nabito na pravou stranu od Hubinky. Jeho tvrdá rána zacinkala o břevno!

00:40

Puk poprvé v lapačce domácího brankáře Bašty.

00:18

Wardas si najížděl před slávistickou bránu, ale puk mu přeskočil hokejku.

00:01

Karlovy Vary nastoupí v černých dresech, Slavia v bílých.

HC Slavia Praha: Bašta (F. Poletín) – Hubinka, Lorenz, Labuzík, Kubánek (A), Ciolek, Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, T. Poletín (A), Matějovský, Chludil (C), Filip, Kucharčík, Curran, Grebeníček
Trenér: Ladislav Slížek

HC Energie Karlovy Vary: Kříž (Oršulák) – Postl, Kůrka, Pelikán, Cipko, Mähler (C), Dyk – Zeman, Čihař, Slavík, Wardas, Váňa, Poizl, Záhejský, Michalov
Trenér: Martin Gombár

Rozhodčí: Zedníková – Horažďovský, Maňák.
Dobrý den všem hokejovým fanouškům! Poprvé v roce 2023 se o slovo hlásí Extraliga dorostu, která pokračuje 9. kolem skupiny O pořadí v play-off a my se zaměříme na souboj Slavie a Karlových Varů. Slavia v minulém kole doma narazila na Bílé Tygry Liberec, kterým podlehla těsně 2:3, i když po 40 minutách Liberec vedl jen 1:0, ale ve třetí třetině padly čtyři branky a Liberec bral tři body. Karlovy Vary v minulém kole doma porazily Oceláře Třinec 3:2 v prodloužení. Energetici vedly po dvou třetinách 1:0, ale Třinec třetí třetinu vyhrál poměrem 2:1 a dotáhl utkání do prodloužení. V něm vystřelil Varům dva body Cipko. Dva góly vstřelil domácí útočník Wardas. Slavia je v tabulce této skupiny na 5. místě s 12 body, ale ještě má tři zápasy k dobru. Západočechům patří 3. místo a na svém kontě mají 16 bodů. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 17:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

2:1

Branky a nahrávky: 6. Kubánek (Matějovský, Poletín), 61. Curran (Matějovský, Kubánek) – 23. Záhejský (Postl)

Rozhodčí: Zedníková – Horažďovský, Maňák