4:5

po s.n. (0:1) (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)

01.01.2023, 21:00 • Prudential Center, Newark • Jakub Špaček

Tipsport: 2.59 4.11 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi velmi dramatický souboj o první místo v Metropolitní divizi, který nakonec ovládli hosté po samostatných nájezdech. Carolina tímto vítězstvím navlékla již jedenáctý korálek na vítěznou šňůru a odskočila tak o další bodík New Jersey na prvním místě.

Jesper Bratt – 2+1
Derek Stephan – 2+0
Nico Hischier – 1+0

Československá stopa v zápase:
Do zápasu zasáhli jen dva hráči v této statistice sledováni, a to sice Martin Nečas (CAR) a Tomáš Tatar (NJD). Slovenský forvard dokázal přihrát na gól. Český snajpr vystřelil bod svému celku, když vyrovnával na 4:4.

Střely celkem: 28 – 46 (00:09:15)

Andrej SVEČNIKOV - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je ANDREJ SVEČNIKOV.

64:32

Seth Jarvis a jeho únik proti domácí brance však skvostně vychytal domácí brankář.

63:05

Jaccob Slavin ujel obraně, ale nepřekonal domácího brankáře.

62:20

Na druhé straně se domácí gólman musel pořádně roztáhnout na brankové čáře, aby zamezil gólu.

60:47

Velká šance domácích, když se po pravé straně prosmýkl pravý křídelník a bekendem nastřelil kotouč jen do gólmana.

60:01

Je před námi prodloužení po gólové nadílce ve třetí třetině, kdy se stav utkání přeléval z jedné na druhou stranu. Domácí dokonali obrat, jenže bod hostům vystřeli Nečas, který rovněž poslal utkání do prodloužení.

60:00

58:46

Icing hostů.

4:5

Branky a nahrávky: 37. J. Hughes (Mercer, Haula), 47. Bratt (Tatar), 49. Hischier (Bratt, Tatar), 54. Bratt (Hamilton) – 28. Stepan (Noesen), 39. S. Aho II, 49. Stepan (Noesen, de Haan), 56. Nečas (Burns, S. Aho II), rozh. náj. A. Svečnikov

0:1   Jack Hughes (NJD)

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Ochoťuk, B. Smith, Bahl, Severson, Siegenthaler, Hamilton, Graves – Zetterlund, M. McLeod, Wood – Šarangovič, J. Boqvist, Haula – Holtz, J. Hughes (A), Mercer – Tatar, Hischier (C), Bratt.
Trenér: Lindy Ruff

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – de Haan, Chatfield, Skjei, Pesce, Slavin (A), Burns – Stepan, Noesen, Kotkaniemi – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – A. Svečnikov, Stastny, Nečas.

54:12 NJD 2 Mercer, vysoká hůl
54:18 NJD 2 Graves, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
55:33 CAR 4:5 Nečas (Burns, S. Aho II)