31.12.2022, 23:00 • Amalie Arena, Tampa • Jakub Špaček

Tipsport: 1.46 5.07 5.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 35 – 31; využité přesilovky: 2/3 – 0/1

Kdo byl v brance?:
Karel Vejmelka (ARI) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost: 85,71 %, odchytal 60 min.
Andrej Vasilevskij – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost: 90,32 %, odchytal 60 minut.

Česká stopa v zápase:
Podle předzápasových predikcí dle očekávání se mezi tři tyče postavil český gólman –Karel Vejmelka. Dnes mu ale zápas moc nevyšel, i přesto, že jeho celek vedl relativně brzy 2:0.
Slovenský zástupce v barvách Tampy Bay – Erik Černák nastoupil do posledního zápasu roku 2022 velmi stylově, neboť od trenéra dostal ice time 18:22. Dokonce nastoupil na 5 vteřin do jedné z početních výhod domácích. V zápase si připsal 3 střely, 2 hity, a také 2 zablokované střely soupeře.

Tři hvězdy utkání
Victor Hedman (TBL) – 0+3
Nikita Kučerov (TBL) – 0+2
Steve Stamkos (TBL) – 1+1 (02:08:51)
Je za námi klání, které začalo v roce 2022 a skončilo v roce 2023. Bylo velice bohaté na góly, neboť nám jich nabídlo hned osm. Vítězství však zaknihovala Tampa, hlavně díky famózní druhé třetině. Ve třtí třetině byly k vidění 3 góly. Nejprve síť rozvlnil na 4:2 domácí švédský bek – Victor Hedman. 2 minuty před závěrečnou sirénou korigoval na 3:5 z pohledu Kojotů Fischer. K vidění byla ještě jedna branka, která však nebyla uznaná, tato branka patřila hostům.

Celková střelba: 35 – 31

59:52

Andrej Vasilevskij je přinucen pár vteřin před závěrečnou sirénou ještě k jednomu zákroku.

59:28

Arizona se drží v útočné zóně.

58:50

Andrej Vasilevskij byl nucen podržet kotouč pod lapačkou.

58:07

Pozor! Branka neplatí, vstřelení kontaktního gólu předcházel ofsajd.

58:07

Arizona právě vstřelila branku!
Drama ale ještě pokračuje. CHRISTIAN FISCHER dostal luxusní přihrávku již k ležícímu Andreji Vasilevskemu. Fischer tudíž zakončil pod víko.

57:34

Zaváhaní domácí obrany bylo velmi rychle napraveno, tudíž Arizona se do ničeho nedostala.

56:30

Další vyhození domácích do středního pásma.

55:34

Hedman založí další útok až zpoza branky svého celku.

54:11

Dobrá přihrávka od Arizony na pravý kruh, dokud vystřelil levák parádní pumelici, kterou domácí Rus vyrazil.

52:13

Icing hostů.

49:11

Laurent Dauphin vyslal střelu, která byla ale bekem Tampy zblokovaná.

47:08

Tampa se osvobozuje z vlastního pásma pouze odevzdáním kotouče do středního území.

46:45

Velká šance po pravé straně hostů, domácí gólman má však kotouč ve své moci.

44:26

44:26 Brandon HAGEL - 5:3

44:26

Tampa právě vstřelila branku!
BRANDON HAGEL využívá toho, že byl absolutně osamocen před hostující brankou a přesně zamířil již pátý kotouč za Karla Vejmelku a druhá přesilovka, která je využití pro Tampu. Asistence: Victor Hedman, Steven Stamkos.

5:3

Branky a nahrávky: 11. Point (Kučerov), 31. Sergačjov (Point, Hedman), 32. Stamkos (Hedman, Kučerov), 39. Killorn, 45. Hagel (Hedman, Stamkos) – 7. Boyd (Keller), 7. Fischer (N. Ritchie, Hayton), 33. Bjugstad (Crouse)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Sergačjov, Perbix, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Hagel, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Maroon – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
Trenér: Jon Cooper

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Chychrun, Gostisbehere, Välimäki, Moser, Nemeth, Stecher, J. Brown – Keller (C), Boyd, Schmaltz – Carcone, Bjugstad, Crouse (A) – N. Ritchie, Hayton, Fischer (A) – McBain, Kassian, Dauphin.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hanson, Kozari – Daisy, Shewchyk

06:12 ARI 0:1 Boyd (Keller)
06:45 ARI 0:2 Fischer (N. Ritchie, Hayton)
07:57 TBL 2 Hagel, nedovolené bránění
10:53 TBL 1:2 Point (Kučerov)
13:04 ARI 2 Dauphin, držení
30:44 TBL 2:2 Sergačjov (Point, Hedman)
30:44 ARI 2 Kassian, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
31:12 TBL 3:2 Stamkos (Hedman, Kučerov)
32:44 ARI 3:3 Bjugstad (Crouse)
39:00 TBL 4:3 Killorn
42:50 ARI 2 Carcone, trestná lavice / předčasné opuštění, nesprávný příchod a odchod
44:26 TBL 5:3 Hagel (Hedman, Stamkos)
58:07 ARI neuznaná branka