Reprezentace do 16 let

Česko – Slovensko

4:0

konec (0:0, 2:0, 2:0)

31.12.2022, 16:30 • Kisapuisto, Lappeenranta, Finsko • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

59:26

Slovensko se ještě blýsklo pěknou akcí ve vlastním oslabení, kterou uzavřela nebezpečná teč Nemce z předbrankového prostoru! Fajmon byl ale připraven a letící pryž zneškodnil!

59:02

Osmapadesát sekund před koncem míří na trestnou lavici Michal Svrček (SVK), a to za podrážení.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

54:52

54:52 Václav RAICHL - 4:0

54:52

Česko právě vstřelilo branku!
Henriquez po rychlém výpadu českého týmu inkasuje počtvrté, týmu Milana Razýma už celkové vítězství na Turnaji pěti odpáře jen zázrak! Tentokrát se o trefu zasloužila čtvrtá formace, z kruhu skóruje VÁCLAV RAICHL – 4:0! Asistence: Artur Matějovský.

53:39

53:39 Vít ZÁHEJSKÝ - 3:0

53:39

Dovolím si říct, že o vítězi je v Lappeenrantě již rozhodnuto! Česko má třetí třetinu pod kontrolou, v početní výhodě přidává další zásah a necelých sedm minut před koncem utíká do tříbrankového vedení! Z bezprostřední blízkosti slovenské klece se prosadil VÍT ZÁHEJSKÝ – 3:0! Asistence: David Rozsíval, Štěpán Černý.

53:11

Česko si teď navíc zahraje přesilovku, za podrážení inkasuje menší trest Michal Čunderlík (SVK).

42:22

Národní tým teď čeká další oslabení, Radim Mrtka (CZE) bude pykat za vražení na hrazení.

39:37

Kalis měl na hokejce kontaktní gól! Slovenský forvard se dostal přes laxně bránícího Seidla a z kruhu orazítkoval horní tyč!

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

34:57

Slovensko půjde na dvě minuty do čtyř, rozhodčí teď ukázal na Lukáše Knapíka (SVK). Podrážení.

29:55

Bezprostředně po vyhraném vhazování se před brankovištěm zničehonic zjevil Frolo, jehož zakončení natažený Henriquez vykryl jen se štěstím!

27:55

27:55 Radim MRTKA - 2:0

27:55

Slovensko po inkasovaném gólu úplně ztratilo krok se svým soupeřem a Henriquez rázem ze své klece loví další kotouč! Na střeleckou listinu se zapisuje obránce RADIM MRTKA, jehož projektil z kruhu se zřejmě od bránícího Rusznyáka odrazil mimo dosah slovenského gólmana – 2:0! Asistence: Filip Zimovčák, Matěj Pekař.

25:38

Češi nemají dost a hned chtějí svůj náskok rozšířit. Z bezprostřední blízkosti klece teď zakončoval Vít Záhejský, po jehož pokusu puk nebezpečně poskakoval brankovištěm!

24:38

24:38 Matěj PEKAŘ - 1:0

24:38

Čekání na úvodní zásah utkání je u konce, Česko jde v polovině pětadvacáté minuty do vedení! Na mezikruží se uvolnil MATĚJ PEKAŘ, který následným zakončením k pravé tyči překvapil Henriqueze. Slovenský gólman nestihl včas zareagovat na ránu, která ještě cestou do sítě lízla brankovou konstrukci – 1:0! Asistence: Jakub Frolo, Tomáš Poletín.

20:23

Česko druhou třetinu, do které vstupuje ve čtyřech, zahájilo přečíslením dva na jednoho! Frolo přihrávkou připravil zakončení pro Poletína, Henriquez byl ale zkraje periody ve střehu!

19:43

A právě Matěj Pekař (CZE) teď mizí z hrací plochy, stejně jako Bartovič je trestán za hákování.

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny!

11:15

Početní výhodu si teď vyzkouší také Češi, Matej Bajza (SVK) totiž míří na trestnou za držení.

06:35

Slovensko si jako první dnes zahraje přesilovku, Adrien Bartovič (CZE) je vyloučen za hákování.

4:0

Branky a nahrávky: 25. Pekař (Frolo, Poletín), 28. Mrtka (Zimovčák, Pekař), 54. Záhejský (Rozsíval, Černý), 55. Raichl (Matějovský)

Česko: Fajmon (Tuláček) – Černý, Holub (C), Zimovčák, Mrtka, Malínek, Seidl – Poletín (A), Frolo, Pekař – Bartovič, Záhejský, Lev – Netušil, Pavlík (A), Rozsíval – Raichl, Rybnikár, Matějovský – Macek.
Trenér: Milan Razým.

Slovensko: Henriquez (Prádel) – Kalman (A), Rusznyák, Dravecký, Vajko, Lisý, Kubizniak, Bajza – Tomka, Čunderlík, Kalis – Saloň, Svrček (C), Dubravík (A) – Nemec, Chovan, Chrenko – Kriška, Knapík.
Trenér: Ivan Králik.

Rozhodčí: Blomqvist – Raja, Löppönen (všichni FIN).

06:35 CZE 2 Bartovič, hákování
11:15 SVK 2 Bajza, držení
19:43 CZE 2 Pekař, hákování