4:2

konec (1:0, 3:1, 0:1)

30.12.2022, 22:30 • Skupina A • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

Tipsport: 1.24 7.63 8.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

I přes střeleckou převahu 18:6 musí Rakušané zkousnout porážku. I tak ale podali suverénně nejlepší výkon na turnaji a Nikitovi Quappovi dokázali vstřelit více gólů než třeba takoví Švédové. Hlavně však kvůli nepovedené druhé části inkasovali hned čtyřikrát a ztrátu nedokázali dohnat. Německo tak na souboj s Českem bere tři body. (01:13:00)
Hráči zápasu:

Rakousko: Ian Scherzer
Německo: Roman Kechter
V poslední třetině se naši jižní sousedé neuvěřitelně zvedli a podali nadmíru sympatický výkon, přesto vítězí nejspíše i zaslouženě tým Německa!

59:57

Ani nyní se to přes závar před bránou nedaří, i tak Rakušané v posledních pěti minutách podali neskutečně bojovný výkon.

59:17

Nikolause Heigla neskutečnou rybičkou zastavil David Reinbacher.

58:55

Thomas Heigl mohl zavěsit do prázdné, zastavil ho Scherzer.

58:42

Ránu Iana Scherzera vyrazil Quapp lapačkou do ochranné sítě.

58:35

Phillip Krening chtěl o mantinel nahodit puk do útočné třetiny, poslal jej ale moc prudce, další icing.

58:29

Neustávající tlak Rakouska řeší Němci zakázaným uvolněním.

57:53

Před německou bránu znovu obrovský závar, gól se jim však nedaří stále vsítit.

57:38

Rána Jonase Dobniga šla do Quappovy vyrážečky.

57:08

Quirin Bader mohl střílet na prázdnou bránu, sudí odpískali hru vysokou holí a vhazuje se po Quappově lavici.

57:02

Jonas Dobnig posunul do mezikruží na Lucu Auera, Nikita Quapp ale vše pokryl.

4:2

Branky a nahrávky: 19. Krening (Lutz, Kechter), 22. van der Linde (Rossmy), 27. T. Heigl (N. Heigl, Bader), 37. Kechter (Krening, Lutz) – 30. Scherzer (Rohrer, Auer), 46. Dobnig (van Ee)

Německo: Quapp (Wolf) – van der Linde (A), Bidoul, Bettahar, Sinn, Klein, Elten, Wäser – T. Heigl, N. Heigl (A), Bader – Lutz, Rossmy (C), Hördler – Oswald, Kechter, Krening – van Calster, Hauf.
Trenér: Tobias Abstreiter

Rakousko: Sicher (27. Pfarrmaier) – Sablattnig, Reinbacher (A), Söllinger, Tialler, Summer, Hörl, Lindner – Scherzer, Rohrer (C), Tschurnig – Dobnig, van Ee, Klassek – Engelhart, Auer (A), Erne – Cernik, Geifes, Stiegler – Linton.

22:27 AUT 2 Dobnig, držení
26:57 GER 3:0 T. Heigl (N. Heigl, Bader)
26:57 AUT -Sicher +Pfarrmaier (Střídání)
27:54 GER 2 van der Linde, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
29:24 AUT 3:1 Scherzer (Rohrer, Auer)
36:38 GER 4:1 Kechter (Krening, Lutz)
46:00 AUT 4:2 Dobnig (van Ee)
54:57 GER 2 Krening, vražení na hrazení