3:4

po prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)

30.12.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.89 4.36 3.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:46:23)

3. Dylan Strome (WSH) 1+0
Ottawa dnes byla lepším týmem a na ledě Washingtonu zaslouženě vítězí 4:3 po prodloužení. Dnes ale ani jednou nevedla, poněvadž na začátku druhé třetiny se dvakrát trefili domácí a hosté pouze korigovali. Na 3:1 zvýšil Kuzněcov a rázem to s Capitals vypadalo ještě lépe, jenže před koncem druhé části snížil Tim Stützle a ve třetí třetině srovnal Alex DeBrincat. Stejný hráč pak rozhodl prodloužení, takže dva body putují do Kanady.

61:31

61:31 Alex DEBRINCAT - 3:4

61:31

Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Kuzněcov udělal na útočné modré čáře chybu a kotouč ztratil. Dopředu se tedy vydali hned dva hráči hostujícího celku. Claude Giroux připravil kotouč pro ALEXE DEBRINCATA, který překonal přesunujícího se Kuempera. 3:4 po prodloužení. Asistence: Claude Giroux.

60:46

Na druhé straně kluziště to domácí překombinovali. Už se zdálo, že utkání rozhodnou.

60:24

Tim Stützle měl na svědomí nádhernou akci. Střílel z mezikruží, ale vytáhl se brankář.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 24 – 43

60:00

59:33

Poslední minuta základní hrací doby už je v plném proudu. Hraje se v obranném pásmu Ottawy.

58:56

Zahrozil i Erik Gustafsson, jehož ráně pár centimetrů u zadní tyče scházelo.

58:12

Po pěkném průniku Kuzněcova se nakonec ke střele z levého kruhu dostal Ovečkin. Svou dělovku ale umístil pouze do blokujícího hráče.

57:29

Domácí se nadechovali k mírnému tlaku, ale Claude Giroux nakonec stačil zažehnat nebezpečí.

56:56

Jeden z hostujících hráčů se snažil prosadit na levém křídle, jenže tolik prostoru nakonec neměl.

56:02

Dylan Strome se po rychlém odrazu dostal do obrovské šance. Před Talbotem zvolil kličku do bekhendu, ale gólman Senators možná vytáhl zákrok zápasu.

55:26

Tim Stützle šikovně vybojoval kotouč v útočném pásmu, pak už však dostatek sil na střelu neměl.

54:26

54:26 Alex DEBRINCAT - 3:3

3:4

Branky a nahrávky: 22. Ovečkin (E. Gustafsson, Hathaway), 24. D. Strome (Sheary, Jensen), 36. Kuzněcov – 29. Sanderson, 40. Stützle (Giroux), 55. DeBrincat (Pinto, Batherson), 62. DeBrincat (Giroux)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Jensen, Orlov (A), Irwin, Alexejev – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller (A), M. Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
Trenér: Peter Laviolette

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Heatherington, Holden – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.
Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – McNamara, MacPherson

Diváci: 18 573

21:15 WSH 1:0 Ovečkin (E. Gustafsson, Hathaway)
23:37 WSH 2:0 D. Strome (Sheary, Jensen)