Střely na bránu: 23 – 45 | Přesilová hra: 2/5 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 15

Lukáš Dostál (ANA) – 42 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,3 %, odchytal 62:24
Jacob Markström (CGY) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 61:52

Adam Růžička (CGY) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na led 11:39

Tři hvězdy utkání
1. Rasmus Andersson (CGY) – 1+0
2. Lukáš Dostál (ANA) – 42 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,3 %,
3. Elias Lindholm (CGY) – 0+0 (07:27:26)
A je tu konec. Zápas končí po prodloužení lépe ve prospěch hostů, kteří svými výkony celou dobu vedli zápas. V prodloužení střelou k břevnu rozhodl Rasmus Andersson svým pátým gólem v sezoně.

62:34

62:34 Rasmus ANDERSSON - 2:3

62:34

Calgary právě vstřelilo branku!
Chyba Zegrase ukončuje zápas lépe ve prospěch Flames. Domácí útočník nechal RASMUSE ANDERSSONA nehlídaného na pravém kruhu. Odtud hostující bek trefil mezírku mezi ramenem Dostála a břevnem. Asistence: Tyler Toffoli a Jonathan Huberdeau.

62:10

Calgary se drží v útoku, kde se snaží něco vymyslet.

61:57

Vypadalo to na šanci Calgary, ale nakonec obrana Anageimu Dostálovi pomohlah

61:23

Stále se na puku drží domácí celek, ale zatím nejsou k vidění žádné střely.

60:42

Anaheim se sice dostal do útoku, ale střelu Markström musel pouze vyrazit před sebe.

60:11

Buly vyhrávají domácí, kteří ho zavážejí za svou branku.

60:01

Domácí celek dostal ve třetí třetině hned třikrát možnost na vsítění branky v početní výhodě. Tu první využil Silfverberg, který mířil puk k bližší tyčce. Další dva pokusy už ale zůstaly nevyužité a proto musí zápas rozhodnout prodloužení. Na tom má však velký podíl i Dostál se svými zákroky.

60:00

59:45

Zdá se, že základní hrací doba nerozhodně, protože puk se drží ve středním pásmu.

59:19

Do útoku se ještě odhodlaně pustil Anaheim, ale ten puk ztratit díky obraně Flames.

58:59

Oba týmy hrají trochu defenzivnější hokej, ale i přes to jsou k vidění nějaké střely. Většinou však mimo bránu.

58:21

Calgary se nejprve dostalo do šance, kdy puk vypálil Růžička. Jeho snahu ještě zkusil dorazit Mangiapane, ale dostál proti této akci zasahuje.

57:18

Už to vypadalo, že by se Flames mohli díky rozjetému přečíslení probojovat do útoku a následné střely. Celou jejich akci ale nakonec zastavil odpískaný ofsajd.

56:27

Ani jeden z celků se teď nemůže zmocnit puku tak, aby se mu povedlo vystřelit. Hra se tak přesouvá stále ze strany na stranu.

55:52

V závěru oslabení se znovu do samostatné akce dostal Backlund, ale nevyzrál na Dostála.

55:32

Ducks se nedaří vystřelit, pouze držet v útoku na puku.

54:37

Anaheim už je ale zpět v útoku, kde se stále snaží vybojovat si gólovou střelu.

54:19

Calgary se mohlo v oslabení dostat do přečíslení. Kadri vzal střelu nakonec na sebe a proto skončila zblokovaná domácí obranou.

53:53

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Dillon Dubé – 2 min., krosček.

53:35

I po buly se na puku drží Calgary, které nechce pouštět domácí do šance.

53:13

Zadorovu střelu směřovanou k boční tyčce kryje Dostál.

52:40

Domácí celek nakonec přesilovku nevyužívá a Calgary se ujímá kotouče.

52:12

Anaheim se stále drží v útoku, ale nepřichází žádné větší naděje na střelu.

51:39

Terry vypálil z mezikruží k horní tyčce. Markström měl s jeho pokusem co dělat.

51:18

K puku se ale povedlo dostat jednomu z hostujících útočníků, který puk zavezl až k Dostálovi, který pro jistotu přerušil hru.

50:40

Domácí vyhrávají buly a usazují se v útoku.

50:24

Elias Lindholm – 2 min., podrážení.

50:02

Po delší době se puku ujímá domácí celek, který ho zavezl pouze do středního pásma.

49:37

Calgary je stále usazené v útoku, kde se snaží najít způsob, jak znovu vyzrát na Dostála.

49:05

Hanifin od modré vypálil a jeho pokus končí přesně v lapačce Dostála.

48:49

Calgary se povedlo čistě dostat přes modrou čáru, ale poté puk dostávají Ducks za svou bránu a vyhazují na zakázané uvolnění.

48:14

K puku se dostávají hosté, kteří míří do útoku.

47:40

Anaheim se sice v útoku drží ale zatím si pouze přihrává puk mezi sebou.

47:18

Po střele Stroma vypadl Markströmovi kotouč, ale bakonec ho dostal pod kontrolu.

46:47

Nakonec však z jejich akce nic nebylo kvůli odpískanému ofsajdu.

46:13

Ve středním pásmu so puk na své hokejky vybojovali hosté, kteří s ním míří znovu do útoku.

45:39

Nepovedená přihrávka znamenala pro Flames ztrátu puku a zároveň akci Anaheimu, který se tak dostal znovu do šance.

45:01

Calgary čistě vyhodilo puk až k Dostálovi a jelo vystřídat. Domácí se ale znovu dostali do útoku.

44:45

Právě tyčka nyní zachránila krk Dostálovi, který nestihl přesunout beton.

43:28

43:28 Jakob SILFVERBERG - 2:2

43:28

Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí celek nakonec početní převahy přeci jen využívá. JAKOB SILFVERBERG dostal přihrávku ke kruhu odkud vypálil na bližší tyčku. Asistence: Frank Vatrano a Ryan Strome.

43:08

Anaheimu se ale nedaří udržet se an delší dobu v útoku a Calgary vyhazuje.

42:21

Domácí celek po několika oslabeních ve druhé třetině také dostávají šanci na početní výhodu.

42:03

Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.

41:58

Anaheim se dostává do protiútoku, ale hru přerušuje menší bitka u Dostála, kterou rozpouští rozhodčí.

41:37

Dostál přerušuje hru po střele Stona, který jí namířil k boční tyčce.

41:10

Po nepovedené akci domácích se k puku dostali také hosté.

40:32

Domácí se i díky vyhranému buly usazují v útoku a už mohli i srovnat, ale ležící Markström nakonec do puku sáhl.

40:01

ve druhé části zápasu měli jasně navrch hosté. Nejen že se dostali zásluhou Bretta Ritchieho do vedení, ale tak se prakticky celou dobu drželi v útoku. Svou zásluhu na tom drží také hned několik vyloučení na straně domácích, které Anaheimu příliš nepomohly. Tomu, že bylo Calgary lepším celkem nasvědčuje i počet střel 11:33.

40:00

39:47

V posledních vteřinách si Anaheim sice probruslil do útoku, ale k žádné střele, který by skončila na Markströmovi nedošlo.

39:09

Ačkoliv nepřichází z hokejek Calgary žádná střela, tak se v útoku drží a Anaheim je nemůže obrat o puk.

38:26

Na puk jsou znovu hosté, kteří už se v útoku usazují po několikáté v této třetině.

37:52

Tohle může Zegrase hodně mrzet. Markströmovi kotouč vypadl z lapačky a on mohl dorážet, ale puk namířil mimo klec.

37:33

Domácí si vybojovali puk a zamířili s ním do útočné třetiny, kde se snaží vymyslet jakoukoliv nebezpečnější střelu.

36:45

Nyní už se to ale domácímu celku povedlo. Calgary si však i přes to dostává do útoku.

36:11

Anaheim vyhazuje puk, ale hráči díky rychlé reakci Lucice nestihl vystřídat.

35:58

Dostál pro jistotu přerušme hru po Lindholmově snaze o dorážku.

35:23

Domácí hráč je opět na trestné a Flames tak znovu dostávají šanci k navýšení svého vedení. Zatím se jim povedlo usadit v útoku.

35:05

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
John Klingberg – 2 min., podrážení.

34:50

Klingberg už je na ledě, ale Calgary se stále drží v útočném pásmu.

34:26

Dostíl lapačkou přerušuje hru po Weegarově střele, kterou mířil k betonům.

34:12

Až nyní se povedlo Calgary usadit v útoku, kde za0+stím probíhají pouze přihrávky.

33:33

Stále se k puku dostávají pouze domácí hráči, kteří ho vždy nasměrují až za bránu Markströma.

32:49

Opět hosté vyhráli buly, ale tentokrát se v pásmu neudrželi a Anaheimu se povedlo vyhodit.

32:35

32:16

Několik po sobě jdoucí střel a a dorážek nakonec přeci jen dokázal Dostál zastavit.

31:54

Rozhodčí pískají icing a straně Duck a hra tak musí být přerušena.

31:33

Domácí se snaží v útoku vybojovat puk na své hokejky, ale zatím se jim to příliš nedaří.

30:57

Stále mají kotouč na hokejkách hostující hráči i přes to, že jsou drženi ve svém obranném pásmu.

30:25

Pu buly se však kotouče znovu ujímá Calgary, které se díky tomu usazuje v útoku.

29:48

Z ničeho nic se před bránou ocitl Zegras, který se snažil puk nasměrovat k horní tyčce. Střela byla moc prudká a puk vylétl do ochranné síte.

29:04

Anaheim se za celou třetinu usadil v útoku zatím jen jednou. což dává Calgary velkou příležitost ke střelám.

28:35

Před bránou tečoval Toffoliho střelu Dubé a Dostál tak musel zákrokem přerušit hru.

28:12

U zadního mantinelu sice vybojoval puk domácí tým, ale ten vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

27:46

Flames se nemohou dostat k puku, McTavish se vrací zpět do hry.

27:06

Anaheim znovu vyhazuje a Calgary při pokusu o přejití do pásma dostalo do ofsajdu.

26:39

Hostujícímu celku se nedaří udržet se v útoku natolik, aby mohli vystřelit.

26:17

Ducks dokázali puk vyhodit do bezpečí a ještě než se stihlo Calgary vrátit do útoku, tak vystřídali.

26:00

Hosté také tentokrát vyhrávají buly a usazují se tak v útoku.

25:46

Mason McTavish – 2 min., napadení.

25:30

Nakonec se právě hosté dostávají do )toku, kde Zadorov zkoušel pálit dělovkou od modré. Dostál má jeho pokus v lapačce.

25:18

Strome se dostal do samostatného úniku, ale jeho pokus zastavila rychlá obrana Calgary.

24:45

Flames znovu míří do útoku, kde si opět rozestavují útočnou formaci.

24:06

Až nyní se povedlo domácímu celku projít přes obranu Flames, k žádné střele se ale ani přes to nedostali.

23:40

Anaheim má vcelku problém dostat se k puku. Naopak hosté se většinu času drží v útoku.

22:57

22:57 Brett RITCHIE - 1:2

22:57

Domácí celek sice nevyužil početní výhody, i přes to jde však o chvíli později do vedení. BRETT RITCHIE dostal ke kruhu přihrávku a bekhendem poslal puk do horní růžku brány.

22:20

Těsně před návratem domácího hráče na led je odpískán ofsajd na straně Calgary.

21:48

Calgary si stále drží útočné pásmo, nyní už však nezkouší střílet.

21:26

Huberdeau se pokoušel u brány dorazit střelu z kruhu, ale to se mu nepovedlo.

21:05

Nepovedená střela, kterou odrazil Dostál betonem končí až u Markatröma.

20:40

Domácí celek vyhrává buly a usazuje se v útočném pásku.

20:24

Jakob Silfverberg – 2 min., podrážení.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav. Hosté se dostali do vedení, ale domácí dokázali srovnat díky úspěšné přesilovce.

20:00

19:14

Brett Leason – 5 min., bitka.

Noah Hanifin – 5 min., bitka.

19:00

Poslední minuta hry v první třetině, Mason McTavish tečoval střelu spoluhráče, ale i tak brankář dokázal zasáhnout.

18:07

John Klingberg se jako obránce dostal do útočného pásma, vypálil a jeho projektil kryje brankář Flames.

17:38

Domácí mohli jít do vedení, ale Troy Terry z dobré pozice trefil jen brankáře. Jacob Markström přerušil hru. Bude se vhazovat.

16:44

16:44 Mason MCTAVISH - 1:1

16:44

Přesilovku pět na tři dokázali domácí proměnit, po pěkné kombinaci se střelou z ostré pozice prosazuje a svou šestou branku v sezoně dává MASON MCTAVISH. Asistence: Cam Fowler a Troy Terry.

16:34

Blake Coleman – 2 min., podrážení.

15:05

Adam Henrique vyslal dobrou střelu, jeho rána končí vedle branky, gólman proti střele zasahovat nemusel.

15:05

Adam Ružička – 2 min., podrážení.

14:37

Rasmus Andersson pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář Dostál. Bude se vhazovat.

11:55

Stejný hráč měl nyní dost prostoru pro střelu, jeho ránu vyrazil brankář.

10:22

Nathan Beaulieu to zkoušel individuálně, dostal se do dobré pozice před brankou, ale trefil jen beton brankáře.

08:22

Lukáš Dostál má na svém kontě další zákrok, poradil si se zakončením Adama Růžičky z levé strany.

07:33

Andrew Mangiapane mohl zakončoval z pravé strany, jeho rána končí v moci brankáře Dostála.

07:15

Brett Leason se dostal do střelecké pozice, bekhendovou střelu kryje brankář.

06:05

Dostál nyní zasahovat nemusel, rána od modré čáry končí vedle branky. Puk následně mají obránci Ducks.

06:05

Elias Lindholm je autorem další střely od modré čáry, obrana si dokázala poradit, puk končí zblokovaný v rohu.

04:19

04:19 Michael STONE - 0:1

04:19

Po vyhraném buly se Calgary usadilo v útoku. Růžička poslal puk na modrou, kde ho z pravé strany Zadorov poslal na tu levou. Tam stál MICHAEL STONE, který poslal tvrdý pak až za záda Dostála. Asistence: Adam Ružička a Nikita Zadorov.

03:28

Elias Lindholm se dostal ke střele z horní hranice kruhu, jeho rána končí vedle.

03:07

Strome vypálil, jeho rána byla zblokovaná soupeřem, dobrá práce obrany.

02:25

Trevor Lewis se propracoval ke střele z levého kruhu, jeho projektil kryje brankář. Bude se vhazovat.

01:27

Frank Vatrano se propracoval ke střele od modré čáry, jeho rána končí mimo. Nechybělo moc.

00:31

Nazem Kadri pálil z dobré pozice, jeho rána končí vedle branky.

00:01

Anaheim Ducks: Dostál (O. Eriksson Ek) – Fowler, Kulikov, Benoit, Klingberg, Beaulieu, Shattenkirk – Henrique, Zegras, Terry – Comtois, R. Strome, Silfverberg – Vatrano, McTavish, Leason – Kirkland, Carrick, Jays. Megna.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lewis, Ružička, B. Ritchie.
Vítám všechny hokejové fanoušky a fanynky u textového přenosu utkání nejvyšší hokejové ligy planety. Proti sobě nastoupí domácí Anaheim Ducks a Calgary Flames. Domácí celek se představí po dvou prohrách, přičemž vazapsy skončily stejným výsledkem 1:4. Calgary také nastoupí po prohře, kterou jim udělili Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:3

Branky a nahrávky: 17. McTavish (Fowler, Terry), 44. Silfverberg (Vatrano, R. Strome) – 5. Mi. Stone (Ružička, Zadorov), 23. B. Ritchie, 63. R. Andersson (Toffoli, Huberdeau)

Trenér: Dallas Eakins

Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Samuels-Thomas, Hanson – Gibbons, McNamara

04:19 CGY 0:1 Mi. Stone (Ružička, Zadorov)
15:05 CGY 2 Ružička, podrážení
16:34 CGY 2 Coleman, podrážení
16:44 ANA 1:1 McTavish (Fowler, Terry)
19:14 ANA 5 Leason, bitka