24.12.2022, 03:30 • Mullet Arena, Tempe • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.23 4.26 1.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 24 – 27 | Přesilová hra: 1/6 – 1/2 | Trestné minuty: 8 – 16

Karel Vejmelka (ARI) 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 65:00
Jonathan Quick (LAK) 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8%, odchytal 64:55

Tři hvězdy utkání
1. Nick Schmaltz (ARI) 1+0
2. Karel Vejmelka (ARI) 96,3%
3. Clayton Keller (ARI) 0+1 (06:17:22)
Arizona vybojovala před vánoční přestávkou velmi cenný skalp, když na svém ledě porazila 2:1 po nájezdech Los Angeles. Během základní hrací doby se rozhodnout nepovedlo, když se oba celky prosadily v přesilovkách a stanovily skóre 1:1. Arizona sice měla v prodloužení rovněž přesilovku a dostala se dokonce do několika zajímavých šancí, ale ty nedokázala zužitkovat a rozhodnout musely nájezdy. V nich se jako jediný prosadil Nick Bjugstad, který přisoudil vítězství na stranu domácích.

Nick BJUGSTAD - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
Autorem vítězné branky je NICK BJUGSTAD.

3. série 1:0

Proti kličce Kempeho se Karel Vejmelka roztáhl v brankovišti, jeho nájezd zastavil a rozhodl o vítězství Arizony!

Keller po kličce do bekhendu poslal kotouč nad branku Quicka.

2. série 1:0

Trevoru Mooreovi sjel kotouč při zakončení z čepele a brankáře Vejmelku neohrozil.

Nick Bjugstad si položil kličkou do pravé strany brankáře Quicka a poslal kotouč do horní poloviny branky.

1. série 0:0

Na druhé straně nenašel recept na Vejmelku Vilardi.

Nick Schmaltz otevřel nájezdy, trefil jen připravený beton Quicka.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Další nebezpečný projektil od Gostisbehera z pravé strany, tentokrát Quick svou holí vytěsnil letící kotouč do strany!

63:57

Gostisbehere měl na hokejce vítězný gól Arizony, ale z pravého kruhu napálil tyč za zády Quicka!

63:26

Roy se rozhodl pro riskantní pas před brankoviště Arizony. Puk sbírá domácí defenziva. Hraje se ve čtyřech, a to dokud nebude hra přerušena.

62:35

2:1

Branky a nahrávky: 10. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), rozh. náj. Bjugstad – 32. Iafallo (Durzi, Danault)