24.12.2022, 03:30 • Mullet Arena, Tempe • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.23 4.26 1.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 24 – 27 | Přesilová hra: 1/6 – 1/2 | Trestné minuty: 8 – 16

Karel Vejmelka (ARI) 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 65:00
Jonathan Quick (LAK) 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8%, odchytal 64:55

Tři hvězdy utkání
1. Nick Schmaltz (ARI) 1+0
2. Karel Vejmelka (ARI) 96,3%
3. Clayton Keller (ARI) 0+1 (06:17:22)
Arizona vybojovala před vánoční přestávkou velmi cenný skalp, když na svém ledě porazila 2:1 po nájezdech Los Angeles. Během základní hrací doby se rozhodnout nepovedlo, když se oba celky prosadily v přesilovkách a stanovily skóre 1:1. Arizona sice měla v prodloužení rovněž přesilovku a dostala se dokonce do několika zajímavých šancí, ale ty nedokázala zužitkovat a rozhodnout musely nájezdy. V nich se jako jediný prosadil Nick Bjugstad, který přisoudil vítězství na stranu domácích.

Nick BJUGSTAD - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
Autorem vítězné branky je NICK BJUGSTAD.

3. série 1:0

Proti kličce Kempeho se Karel Vejmelka roztáhl v brankovišti, jeho nájezd zastavil a rozhodl o vítězství Arizony!

Keller po kličce do bekhendu poslal kotouč nad branku Quicka.

2. série 1:0

Trevoru Mooreovi sjel kotouč při zakončení z čepele a brankáře Vejmelku neohrozil.

Nick Bjugstad si položil kličkou do pravé strany brankáře Quicka a poslal kotouč do horní poloviny branky.

1. série 0:0

Na druhé straně nenašel recept na Vejmelku Vilardi.

Nick Schmaltz otevřel nájezdy, trefil jen připravený beton Quicka.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Další nebezpečný projektil od Gostisbehera z pravé strany, tentokrát Quick svou holí vytěsnil letící kotouč do strany!

63:57

Gostisbehere měl na hokejce vítězný gól Arizony, ale z pravého kruhu napálil tyč za zády Quicka!

63:26

Roy se rozhodl pro riskantní pas před brankoviště Arizony. Puk sbírá domácí defenziva. Hraje se ve čtyřech, a to dokud nebude hra přerušena.

62:35

62:32

Ještě stihl v přesilovce vystřelit Keller, ale Quick kotouč odvrátil do strany.

62:08

Chychrun při své střele z levého kruhu zlomil hokejku. Toho hosté využívají k tomu, aby se osvobodili.

61:35

Schmaltz sice dělal mnohé, aby udržel útočné pásmo, ale Kings nakonec vyhazují.

61:04

Tentokrát z pravého kruhu střílel Keller, ale pouze do zadního hrazení.

60:54

Dělovka Gostisbehera, který si vyměnil pozici s Kellerem a pálil z pravého kruhu. Quick má kotouč pod kontrolou a přerušuje hru.

58:50

Icing Arizony, hra se přesune před Vejmelku.

57:43

Kotouč skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:22

Zásah betonem musel na druhé straně předvést také Vejmelka, svůj tým ale stále drží. Je pro něj škoda, že jeho spoluhráči nedokážou vytěžit z jeho dobrého výkonu více.

56:55

Schmaltz se dostal ke dvěma střelám. Z mezikruží se netrefil mezi tři tyče, zpoza kruhů však přinutil Quicka k zákroku.

55:50

Hosté zahráli puk vysokou holí, jejich přechod do útoku byl přerušen.

55:40

Okamžitě po buly přiletěla na Vejmelku další dělovka, kterou český brankář zlikvidoval. Po přerušení hry dochází ke strkanici před brankou Arizony. Komerční pauza.

55:36

Domácí vyhodili na zakázané uvolnění poté, co musel Vejmelka zasahovat proti střele z pravé strany.

55:05

Čas základní hrací doby se pomalu, ale jistě, dostává do své koncovky. Tým, který se nyní dokáže střelecky prosadit, bude nesmírně blízko k vítězství.

53:47

Se střelami se poměrně šetří. Nyní ale Vejmelka musel řešit nepříjemnosti po střele Durziho. Puk se mu ale povedlo zkrotit. Ve třetí třetině je aktuálně poměr střel 3-3.

52:25

Domácí se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma. S ohledem na to, s jakými obtížemi se do útoku dostávají, je to pro ně velká ztráta.

51:09

A další komerční pauza po přerušení hry v obranném pásmu Kings. Puk po střele Chychruna skončil v ochranné síti.

50:07

Hra je přerušena. Schmaltz vypálil zpoza pravého kruhu a přinutil Quicka k zákroku. Komerční pauza.

49:08

Ve hře obou týmů je spousta nepřesností. O nějaké možnosti tlaku do brankoviště soupeře nemůže být řeč. A když už dojde ke střele, tak je nepřesná, tak jako ukázal od modré čáry hostující Arvidsson.

47:42

47:06

Ne, Coyotes se nedokážou stále vrátit do útoku. Každý jejich pokus je odvrácen obranou soupeře.

46:35

Místo toho ale Kempe vyvezl puk mimo pásmo Kings a šetří čas.

46:05

Kings poslali kotouč mimo své pásmo. Arizona bude hledat cestu zpět do útoku.

45:42

Mikey Anderson – 2 min., podrážení.

45:32

To změnil až z levé strany útočného pásma Valimaki, který nastřelil brankáře Quicka.

45:11

Kopitarova rána z levého kruhu prosvištěla pouze na zadní mantinel. Stále nedošlo ke střele na branku.

44:10

Obrázek hry se nemění. Hraje se hodně dlouho bez přerušení.

43:25

Útočné akce prozatím postrádají nápad. Arizona je víc na puku, ale Los Angeles odvrací každý jejich výpad.

42:30

Stále nebyla ve třetí třetině k vidění ani jedna střela. Oba týmy se poměrně pravidelně střídají ve snahách o průnik před brankoviště, zatím bez úspěchu.

41:45

Do závěrečné třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Nechtějí hned otevřít hru a riskovat, že by se povedlo jejich soupeřům nějaké přečíslení.

40:38

Domácí se dopustili icingu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:25.
Zatímco první třetina patřila Arizoně, ta druhá jednoznačně Los Angeles. Hosté přestříleli své soupeře 15-5, dokázali z toho ale nakonec vytěžit jen jednu branku. V přesilové hře se ve 32. minutě prosadil prudkou střelou z pravého kruhu Alex Iafallo, který vyrovnal na 1:1.

40:00

39:59

V samém závěru se ještě Schmaltz dostal ke střele od modré čáry, Quick ale s pukem neměl žádné obtíže.

39:07

Hra je přerušena ve středním pásmu, jelikož hosté zahráli při přechodu do útoku puk vysokou holí.

38:10

Dva hráči Arizony po přechodu do útoku pouze naznačili střelu a posouvali puk dál do levé strany. Chychrun nakonec obstaral ono zakončení, které ale Quick zlikvidoval.

37:28

37:07

Prudká rána Doughtyho zpoza pravého kruhu se odrazila od Vejmelkova betonu do strany. Arizoně se nedaří vyhodit kotouč mimo.

36:15

Domácí vyhodili kotouč ze svého pásma do bezpečí.

35:55

Vejmelka měl plné betony práce, ale dokázal ustát další tlak ze strany soupeře. Napřed vykryl Doughtyho ránu od modré a i následné dorážení Arvidssona.

35:28

Komerční pauza.

35:28

Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
Josh Brown – 2 min., hákování.

35:28

A už 3-10, jelikož se za obranu dostal Arvidsson. Toho sice Vejmelka vychytal, ale došlo tam k faulu a bude se znovu vylučovat.

34:30

Poměr střel ve druhé třetině je 3-9 v neprospěch domácího celku.

34:18

33:58

A ani třetí pokus. Jednou o pásmo přišli smolně, třikrát Los Angeles vyhodilo.

33:31

Domácí mají navíc problém s návratem do útočného pásma. Ani jejich druhý pokus nebyl úspěšný.

32:46

Riskantní přihrávka do ohně před brankovištěm domácím nevyšla. Kotouč se odráží mimo útočné pásmo Arizony.

Los Angeles právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Hosté využívají přesilovou hru a poprvé v utkání překonávají brankáře Vejmelku. Dělovka ALEXE IAFALLA z pravého kruhu prošla nejen kolem bránícího protihráče, ale především i nad rukou brankáře, který neměl ideální výhled na letící puk. Asistence: Sean Durzi, Phillip Danault.

31:47

A další prudká rána Kempeho z pravé strany! Kotouč opět orazítkoval plexisklo za brankou Arizony, tentokrát se ovšem odrazil až do ochranné sítě.

31:17

Dělovka Kempeho zpoza pravého kruhu prosvištěla kolem branky do zadního mantinelu. Kings zůstávají v útoku.

31:08

Nick Ritchie – 2 min., držení.

31:08

Kings vyvinuli nebezpečný tlak na branku Arizony. Vejmelku, kterému pomohla i horní tyčka při střele Danaulta, sice nepřekonali, ale budou hrát přesilovou hru.

30:43

Až nyní byla hra přerušena. Los Angeles totiž přišlo o útočné pásmo a při návratu se dopustilo ofsajdu. Komerční pauza.

30:15

Stále se hraje bez přerušení. Kings drží puk v útočném pásmu.

29:20

Arvidsson dostal přihrávku do levého kruhu, kde byl zcela sám a měl dost času na zakončení. Vejmelka ale jeho šanci zmařil!

28:25

Bjugstad zůstal po návratu na led poměrně dlouho na kluzišti a byl zapojen v útočné akci svého týmu. Nakonec se i dostal do zakončení, ale z prostoru před brankovištěm neusměrnil svou střelu mezi tři tyče.

27:26

Bjugstad s Walkerem jsou zpět na ledě.

27:16

Kempe vypálil prudkou střelu zpoza kruhů, Vejmelka si připisuje 11. zákrok v tomto střetnutí.

26:45

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají ve vedení puku.

25:42

Danault vypálil zpoza pravého kruhu. Vejmelka kotouč vyráží mimo brankoviště a jeho spoluhráči vyváží mimo pásmo domácích.

25:26

Hra se opravdu hodně kouskuje. Další přerušení hry ale přichází tentokrát kvůli vyloučení. Dvě minuty dostávají Walker a Bjugstad, bude se tak hrát ve čtyřech.

24:37

Boyd přinutil protečovanou střelou Quicka k těžkému zákroku. Hostující brankář ale situaci zvládl a přerušuje hru.

23:59

Po buly rychle pálil hostující Roy. Vejmelka zasahuje lapačkou a znovu přerušuje dění na hřišti.

23:55

Ke zblokování střely došlo i na druhé straně kluziště. Tam ale kotouč vyletěl až do ochranné sítě.

23:11

Domácí předvedli velmi dobrý přechod do útoku ve třech. Crouse se dostal do dobré střelecké pozice před kruhy, ale napálil jen bránícího protihráče před sebou.

22:19

Rozhodně do druhé třetiny vstoupili Kings mnohem aktivněji. Spence nyní pálil z pravého růžku modré čáry a mantinelu křižnou střelou na vzdálenější tyč, Vejmelka se po puku natáhl nejen betonem, ale i lapačkou a hru dokázal přerušit.

21:38

Postavení mimo hru, do kterého se dostal hostující Kopitar.

21:04

A další přerušení. Tentokrát po jedovaté ráně Kempeho od modré čáry, kterou zkrotil Vejmelka svými betony.

20:45

Přechod Arizony do útoku skončil nahozeným pukem, který ze vzduchu sebral brankář Quick do lapačky a přerušil hru.

20:14

Karel Vejmelka musel hned na začátku druhé třetiny zasahovat. Domácím se nepovedlo od zadního hrazení dostat puk mimo své pásmo, ke kotouči se prodral Danault a z ostrého úhlu se pokusil českého brankáře zaskočit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:30.
Arizona vstoupila do utkání s Los Angeles lépe, když využila v 10. minutě dvojnásobnou přesilovou hru, o což se postaral Schmaltz, který zužitkoval křižnou přihrávku Kellera na levou stranu brankoviště. Domácí měli v úvodní třetině víc ze hry, což potvrzuje i statistika 10-5 na střely.

20:00

19:50

V závěru první třetiny se hosté spokojili pouze s odvracením útoků soupeře.

19:25

A znovu bez úspěchu.

19:02

Ačkoliv Arizona předvedla dobrý průnik do útoku podél levého mantinelu, přišla velmi rychlá ztráta puku. K němu se ale domácí vrací a budou to zkoušet znovu.

17:55

Zblokovaná střela Ritchieho končí v ochranné síti za brankou Kings. Vhazovat se tak bude před Quickem.

17:15

První třetina se pomalu blíží ke svému konci. Více ze hry mají nadále domácí, kteří toho zatím letos v Mullet Areně příliš neodehráli. Nyní ale prozatím těší své fanoušky.

16:12

Ještě střela Nemetha zpoza kruhů, ale nad branku Los Angeles.

15:57

Fischer vyslal pozdrav od modré čáry, Quick ho přijal a odvrátil mimo brankoviště.

15:25

Hraje se další z řady dlouhých úseků bez přerušení, ale také bez šancí. Zatímco některé pasáže jsou nabité střelami, některé naopak přináší přetlačovanou se spoustou ztrát. Arizona vede na střely 10-5.

14:20

Kotouč je v ochranné síti za Vejmelkou. Komerční pauza.

13:46

Zatímco se na led vrátil Kempe, Valimaki pálil od modré čáry a k dorážce se tlačil Schmaltz, který dokonce položil Quicka na led, přesto ale nedokázal zakončit k levé tyči přes nataženou ruku brankáře.

13:05

Hosté vyhazují puk mimo své pásmo.

12:41

Zkusil to Chychrun z levého kruhu, Quick ale tentokrát kotouč vyráží mimo brankoviště.

12:25

Coyotes dlouho a trpělivě kombinují v útočném pásmu. Hledají výhodnou střeleckou pozici.

11:45

Příliš dlouho ovšem Kings v plném počtu nehráli. Dvě minuty za hákování totiž dostává Kempe. Komerční pauza.

11:37

Moore je zpět na ledě.

10:40

Chychrun zpoza levého kruhu napálil horní tyč branky hostujícího týmu! Jen to za Quickem zazvonilo!

09:45

09:45 Nick SCHMALTZ - 1:0

09:45

Arizona právě vstřelila branku!
Dvojnásobnou početní převahu Arizona bleskově využívá! NICK SCHMALTZ zužitkoval křižnou přihrávku na levou stranu brankoviště a překonal přesouvajícího se brankáře Quicka. Asistence: Clayton Keller, Shayne Gostisbehere.

09:37

A pozor, Kings jdou do tří! Moore se dopustil hákování a následuje velmi dlouhá dvojnásobná početní výhoda Arizony!

09:19

Bude se vylučovat. Přesilovou hru si zahraje Arizona. Lemieux totiž dostává dvojitý trest za hrubost, zatímco Crouse pouze standardní trest za hrubost.

09:00

Dvě rychle střely Ritchieho a Haytona. Quick oba pokusy domácího týmu vyráží do bezpečí.

07:50

Velká šance Los Angeles, kterou měl Kopitar. Povedlo se mu uvolnit před brankovištěm, přehodit si puk do bekhendu a vystřelit na Vejmelku, který ovšem kotouč vyráží mimo nebezpečí.

07:01

Danault pálil od levého hrazení, Vejmelkovu klec ale netrefil. Kings následně přichází o útočné pásmo.

04:15

Hraje se poměrně v rychlém tempu. Arizona vede na střely 3-2.

02:36

Kings se dopustili zakázaného uvolnění.

01:38

První zásah v utkání předvedl rovněž Karel Vejmelka, který vykryl ránu Doughtyho od modré čáry.

00:45

Další střela Kellera, kterou tentokrát Quick vyráží do bezpečí a hru nepřerušuje.

00:23

Duel začal hodně rychlým útokem domácího týmu. Keller zpoza levého kruhu přinutil brankáře Quicka k zákroku.

00:01

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Hayton, N. Ritchie – Kassian, McBain.
Trenér: André Tourigny

Los Angeles Kings: Quick (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Spence, Se. Walker – Moore, Danault (A), Iafallo – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Vilardi, Lizotte, Arvidsson – Lemieux, Kupari, Anderson-Dolan.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Rehman – Toomey, Murchison.
Oba týmy se spolu v této sezoně už jednou utkaly. K duelu došlo na začátku prosince na ledě Los Angeles, kde Kings vyhráli 5:3. Na tento duel nevzpomíná úplně rád Karel Vejmelka, který pochytal 27 z 31 střel a měl úspěšnost jen 87,1%, tedy oproti svým letošním číslům podprůměrnou.
Jedná se o dva týmy, které mají v této sezoně odlišnou formu. Zatímco LA Kings se nachází na čtvrtém místě Západní konference, Arizona je až třetí od konce. Navíc Los Angeles dokázalo vyhrát čtyři zápasy v řadě, Coyotes pro změnu třikrát za sebou prohráli. Důvodů, proč tomu tak je, je spousta. Arizona se nachází v přestavbě, která ještě nějaký čas zabere, přičemž ani před ní nepatřila ke zrovna zářivým týmům zámořské ligy. Navíc jí příliš nefunguje defenziva a z tohoto hlediska patří k podprůměrným týmům celé ligy.

Paradoxně je obrana velkým problémem také pro Kings. Hůř než Los Angeles v NHL brání pouze Columbus, Vancouver, San Jose a Anaheim (a co se týče průměru inkasovaných gólů na zápas Chicago). Na druhou stranu jsou Králové ale více než nadprůměrní v ofenzivě, čímž svou slabou defenzivu a horší brankářské výkony dokonale nahrazují. A díky tomu se drží hodně vysoko v tabulkách Pacifické divize i zmíněné Západní konference.
Zámořská NHL nabídne v noci na sobotu další várku zápasů, po kterých bude program soutěže přerušen kvůli vánoční přestávce. Ještě před touto pauzou ovšem bude k vidění například souboj Arizony Coyotes a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

2:1

Branky a nahrávky: 10. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), rozh. náj. Bjugstad – 32. Iafallo (Durzi, Danault)