Finsko – Švédsko

3:4

po s.n. (1:2) (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

17.12.2022, 13:30 • BCF Arena, Fribourg • Štěpán Navrátil (@stepan_navratil)

Severské derby mezi celky Finska a Švédska bylo plné zvratů. V první části hry jsme nebyli svědky žádného gólu, ale v následujících třetinách to bylo oku nezaujatého fanouška vynahrazeno.
Švédy posílal do vedení ranou z otočky Marcus Sörensen, po kterém však vzápětí v přesilovce vyrovnal Mikael Ruohomaa. Váhy utkání přiklonil ještě před druhou sirénou na stranu Tre Kronor Emil Heineman.
Do třetího dějství ale naskočili Finové naprosto famózně a stav obrátili. Joona Ikonen skóroval po 56 vteřinách od úvodního buly a o dvě minuty později pálil přesně i Markus Granlund. O švédské vyrovnání se postaral po rychlé akci Jesper Olofsson a hra tak za vyrovnaného stavu šla až do prodloužení.
V nastaveném čase mohli druhý bod na svou stranu strhnout žlutí, nicméně v rozhodující chvíli zakončit nedokázali.
V nájezdovém rozuzlení skóroval jako první ve čtvrtých pokusech Lucas Wallmark, jenže v poslední sérii srovnal Janne Kuokkanen a jelo se dále. Vítězný nájezd proměnil Marcus Sörensen a vítězem severského derby se tak stali Tři korunky.

Z utkání to bude vše, druhý dnešní zápas Švýcarských her sehrají ve 20:15 týmy Česka a Švýcarska. Máme se na co těšit! (16:16:33)

Marcus SÖRENSEN - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.
MARCUS SÖRENSEN mířil přesně mezi ruku a tělo Lehtinena a přisuzuje bodík navíc Švédsku.