DHL Extraliga juniorů

HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary

1:4

konec (0:2, 0:2, 1:0)

21.11.2022, 16:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • 24. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86), Natálie Poláčková

Ve třetí třetině si Energie hlídala získané čtyřbrankové vedení. Branku už žádnou nepřidala, naopak 37 sekund před koncem se při vlastním oslabení prosadil hezkou individuální akcí Hynek Peš a lehce korigoval jihlavskou prohru na konečných 1:4. (18:10:45)

59:23

Dukla právě vstřelila branku!
Hezká práce HYNKA PEŠE. Jihlavský útočník, který už vstřelil i branku za A-tým, se v oslabení natlačil přes dva hráče a byť byl při zakončení faulován, v pádu procedil puk pod Dybalem do sítě. Asistence: Pavel Tomšík.

58:45

Dukla se dvakrát po sobě osvobozuje, ale to Energii nemusí vůbec vadit.

57:31

Sudí si z několika hraničních zákroků vybrali podrážení z hole Davida Bulíka a hosté půjdou v závěru ještě do jedné přesilovky.

56:40

Až nyní se to Dukle povedlo a hned z toho byla menší potyčka před karlovarskou brankou. Hosté chtějí své jedničce pomoct ke čtvrtému čistému kontu v sezoně.

55:46

Dukla se prakticky nedostává před branku Dybala, který je něco málo přes čtyři minuty od čistého konta.

54:56

Stejně tak jako nyní proběhne buly po levici Černého.

54:47

Energie získala další buly před Černým zápas se už spíše dohrává.

53:58

A také červenožlutí již jsou v plném počtu.

53:01

Energie hraje v pěti, Dukla ve čtyřech.

52:40

Karlovarští utahují smyčku před Černým, ale opět se jim nepodařilo ohrozit branku výrazněji než závarem.

52:24

Po protiútoku Jihlavy je u puku znovu hostující ekipa a usazuje se před jihlavskou brankou.

51:58

Dukla se bude bránit a Energetici budou mít při přesilovce dost místa na kluzišti. Jan Ludvík jde usednout za katr na dvě minuty za napadení a hosty čeká přesilovka čtyři na tři.

51:43

Karlovarští se pohybovali před branou Černého, ale vyslat pořádný střelecký pokus nedokázali.

51:01

Dva tresty, každý na jedné straně. Štěpán Šabatka a Filip Krajčík vzájemně ukázali krosčeky a jdou ven.

48:04

Zakázané uvolnění Energie.
Dnešní utkání sleduje 122 diváků, což není na poměry divácké návštěvnosti v Moravských Budějovicích zas tak velké číslo. Už jsme zde evidovali i vyšší návštěvy.

47:59

Menc šel se Skuhravým do protiútoku dvou proti jednomu, nicméně synovi karlovarské legendy Václavu Skuhravému špatně přihrál a dobrá šance hostí tak jde do ztracena.

46:18

Po dobré jihlavské kombinaci pálil od modré po Matějíčkově pasu jeden z jihlavských beků. Dybal puk kontroloval a poté dostal před brankou ještě něco od cesty Václav Kudrna.

45:35

Adam Černý si poradil s nahození soupeře a vyráží kotouč do strany.

44:49

Bulka a Handl dobře zapracovali na modré a dokázali pro Energii ještě udržet útočné pásmo. Vzápětí ale už Jihlava vyhazuje kotouč.

44:27

Dukla zvládla buly před svou brankou a má puk na hokejkách.

43:55

Jihlava měla možnost ohrozit branku soupeře. Bulíkova střela z pravé strany nadělala Dybalovi o něco více práce a odražený kotouč si dojel Štěpán Šabatka. Vypadalo to, že skákavý puk v dorážce dostane za záda gólmana, který si ale nakonec s celou situací věděl rady a odolal i při menší strkanici v brankovišti.

43:35

Třetí třetina se zatím hodně protahuje a je kouskována nepřesnostmi. Další buly ve středním pásmu.

43:01

Adam Sojka i přes veškerou snahu nebyl na buly úspěšný a hosté vyváží puk pryč od své branky.

42:31

Adam Černý kryje nahození karlovarských hokejistů a sráží puk za branku. Na druhé straně naopak zapisuje zákrok Adam Dybal.

42:17

Další nepřesnost Karlových Varů, tentokrát v podobě ofsajdu.

41:59

Coufal vyhrál puk na své spoluhráče, ale Dukla se ke střele nedostala. Po následné akci končí kotouč mimo kluziště a bude se vhazovat ve středním pásmu u jihlavské modré.

41:50

Energie si vůbec nekomplikuje zdánlivě rozhodnutý stav a opět vyhazuje puk na icing.

41:24

Nechybělo moc k tomu, aby se mezi kruhy dostal do zakončení Štěpán Šabatka, jenže kotouč mu na poslední chvíli přeskočil hokejku.

41:09

Karlovarští napálili puk ven z pásma, ten byl ale tečován a o zakázané uvolnění se nejednalo.
V souvislosti s dnešním i včerejším zápasem juniorů je třeba říct, že jihlavští mladíci nehrají bez brankáře Filipa Maláče a útočníka Jonáše Jungwirtha, tedy bez dvou velkých opor, jenž se nyní připravují s A-týmem.

40:25

Vzápětí posílají Karlovarští puk na zakázané uvolnění.

40:15

Útočné snažení jihlavského celku hatí ofsajd.

40:01

Po druhé třetině jsou Karlovy Vary o další dva góly blíže ke třem bodům. Nejprve využil přesilovou hru Robin Sapoušek a poté se při hře čtyři na čtyři prosadil také Ondřej Dorot, jenž asistoval u Sapouškova gólu. Již tři kanadské body za tři asistence má Matyáš Adámek.

40:00

37:51

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Lukáš Číhal – 2 min., podrážení.

32:49

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hra čtyři na čtyři svědčí lépe hostům, ONDŘEJ DOROT k asistenci na třetí brance zapisuje i přesnou trefu na 4:0. Matyáš Adámek má dnes již třetí asistenci.

31:37

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Tadeáš Tůma – 2 min., hrubost.

31:37

Kevin Coufal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

28:34

Energie využívá druhou přesilovou hru v utkání a opět je u toho Sapoušek s Adámkem, tentokrát si ale role vyměnili a ROBIN SAPOUŠEK navyšuje karlovarské vedení na 3:0. Asistence: Matyáš Adámek a Ondřej Dorot.