22.10.2022, 02:30 • United Center, Chicago • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 2.58 4.09 2.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 29 – 28 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 14 – 10

Petr Mrázek (CHI) – 15 zákroků, 3 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 39:37
Alex Stalock (CHI) – 10 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 22:16
Alex Nedeljkovic (DET) – 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2 %, odchytal 62:16

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (DET) – 1+1, 0 účast, 1 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:33
Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:42
Filip Hronek (DET) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 23:00

Tři hvězdy utkání
1. Max Domi (CHI) – 1+0
2. Sam Lafferty (CHI) – 0+2
3. Connor Murphy (CHI) – 1+0
V United Center je důvod k radosti. Chicago v zápase dvakrát prohrávalo o dva góly a nakonec slaví výhru v prodloužení. Red Wings závěr zápasu nezvládli a ukázali, že jim ještě chybí potřebné zkušenosti s dohráváním zápasů.

62:44

62:44 Max DOMI - 4:3

62:44

Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago v prodloužení dokončuje obrat a bere si z dnešního zápasu dva body. Raymond při zakládání útoku přišel o kotouč, čehož využil MAX DOMI, který se rychle rozjel na branku soupeře a přesnou střelou z pravého kruhu propálil Nedeljkovice. Bez asistence.

61:26

Nyní naopak bylo blízko k vítězství Chicago, ale ani Toews nedokázal zajímavou střelou skórovat. Proti byla tentokrát lapačka Nedeljkovice.

61:04

V první vážnější šanci se v prodloužení ocitl Detroit. Nebezpečně z mezikruží střílel přes hráče Kubalík a Stalock musel zasahovat lapačkou.

60:01

Chicago dokázalo ve třetí třetině dvěma góly smazat náskok soupeře a vybojovalo prodloužení. Detroit tuhle třetinu nezvládl podle svých představ. Oba týmy mají jistý jeden bod a o druhý budou ještě pořádně bojovat.

60:00

58:29

Z pravého kruhu vystřelil nebezpečně Lafferty a Nedeljkovic puk vyrazil do ochranné sítě.

58:00

Duel se pomalu blíží ke konci třetí třetiny a skóre je stále nerozhodné. Vstřelí někdo důležitý gól ještě před prodloužením?

57:00

Blackhawks svého soupeře uzamkli před brankou Nedeljkovice, žádné přímé ohrožení branky ale nepřišlo.

56:17

Detroitu se znovu nepodařilo přesně založit útok, je odpískáno zakázané uvolnění a Chicago se dostává do útočného pásma.

55:47

55:14

Zadina nešikovně nahodil puk do útočného pásma a zavinil zakázané uvolnění.

55:00

Larkinova přihrávka před branku svého adresáta nenašla a Chicago se osvobozuje.

4:3

Branky a nahrávky: 26. Athanasiou (TS), 44. Kurashev (Lafferty, J. Johnson), 51. Murphy (Lafferty), 63. Domi – 10. P. Suter (Hägg, Lindström), 11. Larkin (Kubalík, Hronek), 32. Kubalík (Määttä)

Chicago Blackhawks: Mrázek (41. Stalock) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Entwistle, Blackwell, Khaira.
Trenér: Luke Richardson

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Husso) – Chiarot (A), Seider, Määttä, Hronek, Lindström, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Perron (A) – Zadina, Copp, Raymond – Söderblom, Rasmussen, Sundqvist – P. Suter, Veleno, Erne.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Pancich, McNamara

Diváci: 18 753

09:26 DET 0:1 P. Suter (Hägg, Lindström)
10:02 CHI 2 Tinordi, nedovolené bránění
10:33 DET 0:2 Larkin (Kubalík, Hronek)
11:43 DET 2 Hägg, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
40:01 CHI -Mrázek +Stalock (Střídání)
43:46 CHI 2:3 Kurashev (Lafferty, J. Johnson)
49:04 CHI 2 McCabe, vysoká hůl
50:06 CHI 3:3 Murphy (Lafferty)
53:47 CHI 2 Stalock, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Kurashev