2:3

konec (1:1, 1:0, 0:2)

07.10.2022, 18:30 • TITAN Aréna • 7. kolo • Daniela Mesíková sk

Tipsport: 3.34 4.35 1.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Liptáci viedli v zápase 1:0 aj 2:1, no záver vyšiel lepšie Košiciam, v 53. minúte vyrovnal Slovák a v 54. minúte rozhodol o ich výhre svojím druhým presným zásahom dnes Rogoň. L. Mikuláš teda podľahol Košiciam 2:3. (20:58:49)

59:23

Valent už opustil svoju svätyňu, L. Mikuláš hrá vabank.

57:58

Liptáci majú veľký tlak, Ventelä nabil Karsumsovi, ten z prvej minul horný roh brány.
Oddychový čas pro tím MHk 32 Liptovský Mikuláš.

56:50

Karsums strieľal z uhla, Košarišťan stlmil puk na hrudi a prerušil hru.

56:23

Ventelä strieľal z osi klziska, hráči ani nevedeli, kde skončil puk, no Košice sa ubránili.

56:05

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Šedivý – 2 min., podrazenie.

55:00

Liptáci sa snažia vyrovnať a tlačia sa do útočného pásma.

53:53

Košice dali gól!
Košický gól platí, Liptáci behom minúty a dvadsiatich dvoch sekúnd inkasovali dva góly a prehrávajú. Strelcom košického gólu je PATRIK ROGOŇ, ktorý strelou z uhla nachytal Valenta Ten si na puk siahol, ale vypadol mu a potom ho chytil až v sieti.

53:53

Košice dostali puk do bránky, situáciu však ešte posudzuje videorozodca. Rogoň z uhla nastreľoval puk na bránu, Valentovi puk vypadol a chytil ho až za bránkovou čiarou, medzitým sa do neho natlačil Slovák.

52:31

Košice túto presilovku využívajú, z pozície obrancu strieľal príklepom MAREK SLOVÁK, pred Valentom clonil Campbell, puk končí v sieti.
Asistencie: Jordon Southorn, Michal Chovan

51:39

Uhrík mohol ísť sám na bránu, no ušiel mu puk do rohu a zo šance nič nebolo.

51:08

Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
HL – príliš veľa hráčov na ľade.

50:30

Ventelä dokorčuľoval puk za svojou bránkou a popri mantineli založil útok svojho tímu.

48:43

Košiciam sa príliš nedarí, Kuru oslobodzuje svoj tím.

47:58

Situácia bola posúdená veľmi rýchlo, Košice nevyrovnávajú na 2:2.

47:58

Bartánus už mal ruky nad hlavou, Valent sa totiž spolu s pukom zvalil za bránkovú čiaru, no hlavný rozhodca rozpažil, nie je totiž isté, kde bol puk.

47:33

Košice hrajú skrátenú presilovku 5 na 3, ale Liptákom sa podarilo odpáliť puk cez všetky čiary.

47:06

Mesikämmen – 2 min., hákovanie.

46:17

Walega – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

45:28

Liptáci už dvíhali ruky nad hlavu, pretože po nastrelení Venteläa v páde korčuľou takmer dopravil puk za bránkovú čiaru Šmída. Tak sa však nestalo a hra už bola prerušená.

44:39

Deyl – 2 min., krosček.

44:29

Už mohlo byť vyrovnané po zákroku Valenta a dorážke Chovana, chýbali centimetre, aby Chovan dorazil puk popri betóne Valenta. Smola pre Košice.

43:34

Strela od modrej čiary bola stečovaná mimo troch žrdí, Košice dostali puk do stredného pásma.

40:14

Košarišťan sa predviedol hneď po pár sekundách, keď vyrazil Karsumsovu strelu spoza hráča a potom kryl aj jeho bekhendovú dorážku.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po štyridsiatich minútach vyhrávajú Liptáci nad Košičanmi 2:1, v 38. minúte skóroval Ventelä.
Tretia tretina sa začne o 20:15.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:05

Leskinenova šikovná strela z prvej, nebol to márny pokus, ale Valent vytesnil puk betónmi do strany.

38:24

Southorn vystrelil iba do stredu brány, Valent všetko videl a puk nevyrazil pred seba.

37:33

Liptovský Mikuláš dal gól!
Košické vyhodenie zachytil šikovne vo vzduchu Kuru, prihral Drábekovi, ktorého strelu spomedzi kruhov Košarišťan vyrazil pred seba, SAMELI VENTELÄ si puk ešte potiahol a po ľade ho zasunul za chrbát košického gólmana.
Asistencie: Michael Drábek, Hannu Kuru

36:40

Strieľal aj Kuru, no schytal to Linet. Košice svoj tlak nezužitkovali a Liptáci začínajú vystrkovať rožky.

35:41

Mezovského delovka bola zrazená tesne pred Košarišťanom.

34:41

Venteläovi nevyšlo založenie útoku, puk končí pri Šedivom.

33:07

Ďalší košický útok zastavuje ofsajd.

32:20

Zmenil to Kuru, ktorý sa natlačil medzi dvoch Košičanov a preveril pozornosť Košarišťana.

31:54

Liptáci sú teraz radi aj keď dostanú puk do stredného pásma, neustále sa bránia.

30:33

Ferencova strela zápästím končí v moci Valenta, ktorý prerušuje hru.

29:55

Košice stále kombinujú v útočnom pásme, dlho sa nedostali do koncovky, až to na seba zobral Rogoň, no jeho strela bola veľmi nepresná.

28:47

Košice v útočnej tretine, hráči sú vytláčaní k mantinelom.

23:50

Handlovský sa z ľavej strany natláčal do zakončenia, Ferenc mu to výrazne sťažil a hráč Liptákov zakončil iba nedôrazne po ľade.

23:15

Ventelä nestrieľal, miesto toho hľadal Kuruho, prihrávku Košice zblokovali.

20:01

Začala sa druhá tretina.
V 16. minúte otvoril skóre Kalousek, v 18. minúte vyrovnal Rogoň. L. Mikuláš – Košice 1:1 po prvej tretine.
Druhá tretina sa začne o 19:24.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

V závere tretiny Liptáci úplne zavreli svojho súpera, Košarišťan musel vytiahnuť ďalší zákrok.

19:21

Strela Kuruho a pozorný Košarišťan, zasiahol nadvakrát lapačkou.

18:44

Handlovský nahadzoval puk na bránu z otočky, puk skončil na hráčoch pred ňou.

17:47

Veľmi podobná situácia ako pred chvíľou pri góle, znova prihrávka spoza brány, tentokrát Bartánusovu strelu Valent zneškodnil.

17:28

Trošku nepozornosti v defenzíve Liptákov a Košice vyrovnávajú. Lamper našiel prihrávkou spoza brány PATRIKA ROGOŇA a ten vymietol horný roh Valentovej brány. 1:1.
Asistencia: Patrik Lamper

16:23

Tvrdú delovku Šedivého Valent zneškodnil a podržal svoj tím.

16:09

Liptáci sú naďalej aktívni, Mesikämmen zakončoval tiež z ľavej strany, ale Košarišťan mal odkrytý výhľad a strelu z uhla chytil.

15:26

SIMON KALOUSEK vo svojej prvej šanci neuspel, no teraz si to dokonale vynahradil. Zmocnil sa puku, dostal sa s ním dovnútra ľavého kruhu a trafil vzdialenejší vinkel Košarišťanovej brány.
Asistencia: Adam Haluška

15:11

Southornova tvrdá strela zápästím skončila na zadnom plexiskle.

14:23

Šedivý sa oprel do puku príklepom po odraze od mantinelu, Valent musel zasahovať betónmi.

13:47

Walega nastreľoval puk do ohňa, spred brány odvrátil Novota.

13:09

Campbell tečoval Southornovo nastrelenie, Liptáci odolali a už idú dopredu, zakončoval Kuru.

11:20

Lamper prestrčil puk Rogoňovi, ten vyslal strelu po ľade, ktorú Valent vyrazil do strany.

10:07

Chovan so Slovákom si v rýchlosti vymenili puk, ale Watling vbehol do útočného pásma skôr, píska sa ofsajd.

09:19

Southorn strieľal, no namieril priamo do Valentovej lapačky.

08:56

Oba tímy sú nebezpečné, teraz Liptáci ostreľovali košickú bránku, Košarišťan napokon zasiahol a prerušil hru.

07:39

Uhríkova strela od modrej z prvej, Košarišťan nebol úplne pripravený, no dokázal puk vytesniť.

07:07

Campbell prihrával medzi kruhy, jeho prihrávky sa zmocnil Diakov. Chvíľu nato zakončoval Leskinen, Valent zasiahol betónom.

05:23

Kalousek mal pred sebou odkrytú bránku, no netrafil ju! Obrovská šanca Liptákov.

05:02

Uhríkovi korčuľoval do tandemu Diakov, ten bol ale pokrytý.

03:34

Protiútok domácich, vysunutý bol Drábek, no nedokázal lepšie zakončiť, Košarišťan zakročil hokejkou.

02:54

Nastrelený puk tečoval Havrila vedľa brány, potom sa Jokeľ preštrikoval do zakončenia a Valent mal prácu. Košice sa dostávajú do tlaku.

02:11

Šedivého strela do dobre postaveného Valenta, ktorý prerušil hru.

01:45

Hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu, bez výraznejších šancí.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Drábek, Kuru, Karsums – Kriška, Vähätalo, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Kalousek, Šmída, Haluška

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Olsson, Southorn, Ferenc, Novota, Šedivý, Deyl, Bartoš – Bartánus, Campbell, Leskinen – Watling, Slovák, Chovan – Lamper, Linet, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ

Rozhodca: Výleta, Novák – Gegáň, Valo.
7. kolo Tipos Extraligy prináša aj súboj medzi domácim Liptovským Mikulášom a hosťujúcim celkom HC Košice. Stretnutie sa začína o 18:30.

Liptáci sa nachádzajú na 8. priečke, v doterajčích šiestich dueloch získali sedem bodov. Uplynulé dva zápasy prehrali, naposledy podľahli Popradu 1:5.

Košice zažívajú vstup do sezóny ako zo zlého sna, prehrali úvodné štyri zápasy, bodovať sa im podarilo až v minulom kole, keď zdolali momentálne poslednú Duklu Trenčín 5:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

2:3

Branky a nahrávky: 16. Kalousek (Haluška), 38. Ventelä (Drábek, Kuru) – 18. Rogoň (Lamper), 53. Slovák (Southorn, Chovan), 54. Rogoň

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Drábek, Kuru, Karsums – Kriška, Vähätalo, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Kalousek, Šmída, Haluška

Rozhodčí: Výleta, Novák – Gegáň, Valo

15:26 LMI 1:0 Kalousek (Haluška)
17:28 KOS 1:1 Rogoň (Lamper)
37:33 LMI 2:1 Ventelä (Drábek, Kuru)
44:39 KOS 2 Deyl, krosček