Vít Kopřiva – Zdeněk Kolář

2:1 6:3, 2:6, 6:3

06.10.2022, 14:08 • Grand Stand, Parma (ITA) • Osmifinále • Karel Jedlička

Tipsport: 1.67 2.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

České derby v osmifinále challengeru v Parmě přineslo postup Vítu Kopřivovi, který Zdeňku Kolářovi oplácí loňskou porážku. Ve dlouhém zápase si oba hráči vybírali lepší i méně zdařilé pasáže. V prvním i druhém setu platilo pořekadlo, že první vyhrání z kapsy vyhání. Kolář jako první prorazil podání soupeře, pak ale ztratil servis dvakrát za sebou a prohrál úvodní sadu 3:6. Kopřiva měl pak náskok setu a brejku, jenže historie se zrcadlově opakovala, Kolář zpřesnil hru a získal šest gemů v řadě.
Teprve rozhodující dějství mělo jasný průběh, Kopřiva získal brejk, poté se dvakrát na podání vyhrabal z nepříznivého skóre a nakonec již na příjmu v deváté hře potvrdil postup.
Ve čtvrtfinále na českého tenistu čeká nejvýše nasazený Španěl Carballes Baena. (16:38:54)

Konec zápasu

2:1; 6:3 - Vít Kopřiva

6:3

Vít Kopřiva postupuje do čtvrtfinále! Zdeněk Kolář zakončil zápas nepovedeným bekhendem do sítě.

40-30

Kolář se ubránil prvnímu mečbolu, když se odvážil na síť a zahrál přesný stopvolej.

40-15

Kolář po podání ven z kurtu vyhazuje bekhend do protějšího deblového koridoru a čelí dvěma mečbolům.

30-15

Bekhend Zdeňka Koláře zůstal v síti.

15-15

Tentokrát už Kopřiva našel recept na Kolářův náběh v podobě přesného lobu.

0-15

Zdeněk Kolář si pokryl prostor na síti, odvrátil první Kopřivův prohoz a proti druhému vytáhl nataženou rukou brilantní stopvolej.

5:3

1:1; 5:3 - Vít Kopřiva

5:3

Kolářův obouručný bekhend dopadl o pár čísel mimo hřiště pro dvouhru, Zdeněk podruhé za sebou nevyužil na příjmu výhodné skóre a je jednu hru od vyřazení.

40-30

Přímým bodem otáčí Kopřiva vývoj hry.

30-30

Zdeněk Kolář posílá čopovaný bekhend do sítě.

15-30

Ostrou výměnu přerušil o vteřinu později zahlášený Kolářův aut, rozhodčí se přiběhl přesvědčit z umpiru a má stejný názor.

0-30

Kopřivův forhend ven z kurtu směřoval do prostoru pro čtyřhru.

0-15

Kolář krásně otiskl míček obouručným bekhendem o základní čáru v místech, kam to měl Kopřiva daleko.

4:3

1:1; 4:3 - Zdeněk Kolář

4:3

Souboj čopů výměnu nerozuzlil, v druhé fázi se přešlo do forhendové křížné přestřelky, v níž si našel prostor pro důrazné vítězné zakončení po čáře Kolář.

30-40

Po tvrdém podání měl Kolář nabito, míček však zatloukl do pásky.

15-40

Kopřiva přitlačil do forhendu kros, dvorec však minul nejméně o metr.

15-30

Síť zastavuje Kolářův forhed zpoza základní čáry.

0-30

Po doklouznutí vytahuje Kopřiva v předklonu míček metr za čáru.

0-15

Teď Zdeněk Kolář předvedl to, oč se marně pokoušel v koncovce minulého gemu – razantní vítězný forhend po čáře.

4:2

1:1; 4:2 - Vít Kopřiva

4:2

Další přetažené forhendové zakončení Zdeňka Koláře, který předtím promarnil dva brejkboly a velkou šanci na vyrovnání.

A-40

Kolář přestřeluje kurt z forhendu.

40-40

O výhodu se Kopřiva připravil dvojchybou.

A-40

Aut je hlášen Kolářovi.

40-40

Přímo z podání smazal Kopřiva i druhý brejkbol.

30-40

Zdeněk Kolář vypálil křížný forhend pod až příliš ostrým úhlem a trefuje hřiště pro čtyřhru.

15-40

1:1; 3:2; 15-40 - Zdeněk Kolář

15-40

Nejlépe dnes zahraný kraťas falšovaným čopem přinesl Kolářovi dva brejkboly.

15-30

Kolářův přesný forhend po čáře nedokázal o necelý rok mladší z českých tenistů vrátit přes síť.

15-15

Kolářův slabší bekhend doputoval pouze do sítě.

0-15

Soupeři se sešli u sítě a poslední slovo měl výborně provedeným lobem Kolář.

3:2

Zdeněk Kolář snižuje stav setu přímým bodem.

40-A

1:1; 3:1; 40-A - Zdeněk Kolář

40-A

Vítězné forhendové zatlučení z Kolářovy rakety.

40-40

Kolář však častěji kupí nevynucené chyby a znovu přestřeluje v řádu metrů.

30-40

Zdeněk Kolář se nátlakovou hrou přibližoval k síti a vyškrábnutý prohoz zůstal na straně Víta Kopřivy v síti.

30-30

Přímým bodem Kolář vyrovnává.

30-15

1:1; 3:1; 30-15 - Vít Kopřiva

30-15

Výrazná nevynucená chyba z forhendu bezprostředně po podání.

15-15

Kolář nečistým druhým podáním ohrozil čárové rozhodčí. Dvojchyba.

0-15

Servis podržel také Koláře.

3:1

Vít Kopřiva se dopodával k potvrzení brejku.

40-30

Kolář přešel do protiútoku a z voleje trefuje do protipohybu základní čáru.

40-15

Další return, který nedoletěl ani k síti.

30-15

Druhé eso rodáka z Bílovce.

15-15

Osmibodovou šňůru přetrhl Vít Kopřiva nepřesným čopovaným kraťasem, který dopadl do pole pro čtyřhru.

15-0

Zdeněk Kolář přetáhl křížný forhend za roh dvorce.

2:1

1:1; 2:1 - Vít Kopřiva

2:1

Vít Kopřiva proráží soupeřovo podání čistou hrou! Kolářovi se po podání nepovedlo zakončit ani nadvakrát forhendovými voleji a jen se ohlédl za úspěšným prohozem po čáře.

40-0

Kolářův obranný čop vrací zpět páska, jsou tu tři brejkboly!

30-0

Krátkou přestřelku neustál Kolář a vyhazuje míček bekhendem do deblového pásu.

15-0

Kolář zakroutil forhend v rohu dvorce za čáru.

1:1

1:1; 1:1 - Vít Kopřiva

1:1

Zdeněk Kolář mířil forhendem po volné čáře, ale přestřelil a končí jeho série šesti získaných gemů.

A-40

Slabý forhend se třepe v síti na Kolářově straně dvorce.

40-40

Kopřiva vytahuje těžký úder na základní čáru, poté ale z hloubky zakroutil míček až za hranice deblového kurtu.

40-30

V maratónské a dosti statické výměně se nakonec vyhazuje Kopřiva.

40-15

Přímý bod a dva gemboly pro Kopřivu.

30-15

Vít Kopřiva odvrací obranný úder po čáře velmi složitou, ale přesně trefenou smečí z výskoku křížem.

15-15

Kopřiva sice vrátil Kolářův kraťas, pak ho ale krajan propálil zblízka křížem kolem těla.

15-0

V jedné z nejdelších výměn zápasu si Kolář vypracoval pozici pro vítězné zakončení, z níž však napálil míček do sítě.

0:1

Zdeněk Kolář zakončil rychlý gem dalším podáním, které Kopřiva vrací jen do sítě.

15-40

1:1; 0:0; 15-40 - Zdeněk Kolář

15-40

V rozehře od základních čar končí v síti Kopřivův forhend, jeho čtvrtý ve výměně.

15-30

Kolář boduje přímo z podání.

15-15

Dvojchyba.

0-15

Rozhodující dějství začíná přímým bodem Zdeňka Koláře.

2:6

1:1; 2:6 - Zdeněk Kolář

2:6

Vít Kopřiva přestřeluje bekhend a přestože měl výhodu brejku, druhou sadu ztrácí 2:6.

40-A

Vít Kopřiva měl ve výměně navrch, jenže bekhend obouruč po čáře umístil jen do deblové výseče.

40-40

Zdeněk Kolář zahrál na riziko a ustřeluje se o daleké metry.

30-40

1:0; 2:5; 30-40 - Zdeněk Kolář

30-40

Dlouhou výměnu zakončil Kolář forhendem po čáře do protipohybu soupeře a vybojoval si setbol.

0-15

Kopřiva si neporadil s returnem pod nohy.

2:5

Dalším bodem ze servisu potvrzuje Kolář brejk a je jednu hru od vyrovnání.

30-40

Vítězný return po čáře vypálil nechytatelně proti druhému podání Kopřiva.

15-40

Další fiftýn z podání, Zdeněk Kolář má dva gemboly.

15-30

Přímý bod pro Koláře.

15-15

Do deblového koridoru dopadl Kopřivův křížný bekhend.

15-0

V hlubokém postavení se Kolář vyhazuje z forhendu.

2:4

Druhý set má zatím zrcadlový vývoj oproti prvnímu, Kopřivův brejk nastartoval Koláře, který teď podruhé za sebou proráží soupeřovo podání. Závěrečný úder umístil Kopřiva bekhendem do pásky.

30-40

Vít Kopřiva se vyhazuje po podání a čelí brejkbolu.

30-30

1:0; 2:3; 30-30 - Zdeněk Kolář

30-30

Zdeněk Kolář se položil do vítězného returnu křížem, zaskočený soupeř ani nereagoval.

30-15

Kolář returnuje mimo kurt.

15-15

Kopřiva přestřeluje od základní čáry.

15-0

2:3

Zdeněk Kolář dopodával hru, tato pasáž mezi změnami stran se mu podařila zatím nejlépe v zápase.

30-40

Kopřiva naběhl na síť a pokus o prohoz odvrací volejem podél sítě.

15-40

Přímý bod z podání.

15-30

1:0; 2:2; 15-30 - Zdeněk Kolář

15-30

Tandem kraťas-volej vyšel tentokrát Zdeňku Kolářovi dokonale.

15-15

Těsný aut je hlášen Kolářovi.

0-15

Nabíhaný kraťas Víta Kopřivy nepřešel na druhou stranu.

2:2

Zdeněk Kolář propálil Kopřivovu obranu a bere si zpět ztracené podání.

40-A

Brejkbol pro Koláře za pěkně zakroucený forhend po čáře zpoza rohu dvorce.

40-40

1:0; 2:1; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40

Poté naopak Kolář zaútočil do rohu, naběhl na síť a nedal soupeři šanci lehkým stopvolejem..

40-30

Zdeněk Kolář přestřeluje přímočarý úder od základní lajny.

30-30

Koláře nepustil čop do spodní části sítě k brejkbolům.

15-30

Zdeněk Kolář trefil ideálně křížný bekhend mimo dosah protihráče.

15-15

Nyní naopak přešel úspěšně do útoku rodák z Bystřice nad Pernštejnem.

15-0

Oba tenisté hráli výměnu přes kopec, ukončil ji nepovedený slajsovaný kraťas Zdeňka Koláře.

2:1

1:0; 2:1 - Vít Kopřiva

2:1

Rodák z Bílovce vede o set a brejk! Podání Zdeňka Koláře proráží až z pátého brejkbolu, když po přesném returnu do růžku nepustil otěže výměny a zakončil smečí.

A-40

1:0; 1:1; A-40 - Vít Kopřiva

A-40

Kopřiva vypálil vítězný forhend po odkryté čáře a zase je o krok napřed.

40-40

Stylem servis-síť zlikvidoval Kolář čtvrtý brejkbol v této hře.

A-40

Kolářův čop je hlášen v autu, hlavní rozhodčí zblízka potvrzuje verdikt.

40-40

1:0; 1:1; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40

Kopřivův křížný prohoz odvrací Kolář parádním halfvolejem těsně za síť a maže i třetí brejkbol.

A-40

První dvojchyba přišla Kolářovi dost nevhod, je z ní brejkbol.

40-40

Zdeněk Kolář zvládl na jedničku náběh k síti po servisu a stopvolej proti returnu na tělo.

40-30

Po podání ven z kurtu posadil Kolář výborný vítězný forhend na otevřenou podélnou čáru.

40-15

Vít Kopřiva má dva brejkboly, když opět vystihl Kolářův kraťas a vrátil mu míček podél sítě. O pár měsíců starší reprezentační kolega poté jen rámem posunul míček po antuce.

30-15

1:0; 1:1; 30-15 - Vít Kopřiva

30-15

Antukářskou výměnu ze zadních pozic zakončuje z rohu kurtu příliš nízkým forhendem Kolář.

15-15

Zdeněk Kolář střílí přímý fiftýn.

15-0

Kopřiva si u sítě křížným bekhendem vychutnal čitelný kraťas.

1:1

Kolář returnuje křížem nepřesně.

40-15

1:0; 0:1; 40-15 - Vít Kopřiva

40-15

Na forhend, který se otřel o základní čáru, reaguje Kolář slabším úderem do sítě.

30-15

Premiérové eso Víta Kopřivy sedlo na téčko.

15-15

Kopřiva chybuje hned po podání.

15-0

Vít Kopřiva pěkně trefuje winner do protipohybu.

0:1

Kopřivův nabíhaný bekhend zastavuje páska a Zdeněk Kolář bere čistou hru.

0-40

1:0; 0:0; 0-40 - Zdeněk Kolář

0-40

Kolář si soupeře přitáhl k síti a zakončil snadným volejem do prázdného kurtu.

0-30

Kopřivův bekhend v rytmické výměně dopadl těsně do pole pro čtyřhru.

0-15

Do druhé sady vstupuje lépe Kolář.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

0:0

Následuje přestávka a výměna stran.

6:3

Vít Kopřiva uzavírá první set a přes dva brejkboly dokončil obrat přímým bodem.

A-40

Forhend Zdeňka Koláře rozvlnil síť. Druhý setbol pro Kopřivu.

40-40

0:0; 5:3; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40

Soupeři sázeli míče k lajnám, Kolář změnil tempo výměny kraťasem a poprvé z něj bere fiftýn, když správně odvrací Kopřivovu odpověď za jeho tělo.

A-40

Fantastický vítězný bekhend křížem zajistil Kopřivovi setbol.

40-40

0:0; 5:3; 40-40 - Vít Kopřiva

40-40

Kolářův bekhend pod tlakem naráží do pásky, je po brejkbolech.

30-40

V náročné, téměř půlminutové přestřelce nakonec těsně přestřeluje z forhendu Kolář.

15-40

Výrazná nevynucená chyba Víta Kopřivy nabízí Kolářovi dva brejkboly.

15-30

Nyní naopak po servisu následovalo důrazné a přesné zakončení.

0-30

Vít Kopřiva si dále komplikuje cestu za ukončením setu nepřesným křížným úderem po podání.

0-15

Aut od základní čáry je hlášen Kopřivovi.

5:3

Kopřivův čop dopadl několik decimetrů za základní čáru, rodák z Bílovce však teď půjde podávat na zisk setu.

15-40

0:0; 5:2; 15-40 - Zdeněk Kolář

15-40

Parádní vítězný forhend z rakety Zdeňka Koláře ven z kurtu.

15-30

Čároví mlčeli, ale Kolář hlásí po soupeřově lobu aut a hlavní rozhodčí mu po prohlídce stopy dává za pravdu.

15-15

Po dlouhé výměně od základních čar trefuje síť Kolář.

0-15

Kolář přešel do útoku a donutil soupeře k chybě.

5:2

Od základní čáry přetáhl bekhend Kolář a bude po přestávce podávat na udržení v setu.

30-15

Jestli dobře počítám, tak pátý pokus Zdeňka Koláře zakončit výměnu kraťasem a pátý neúspěch. Kopřiva zametl míček do vzdálenějšího rohu.

15-15

Po dobrém podání vypálil Kopřiva nechytatelný vítězný bekhend křížem.

0-15

Nečistý forhend po delší výměně od základních čar uletěl mimo kurt Kopřivovi.

4:2

0:0; 4:2 - Vít Kopřiva

4:2

Zdeněk Kolář zblízka z voleje nepřehodil míček na druhou stranu a podruhé v řadě ztrácí servis.

40-15

Kolář zaútočil forhendem po čáře, Kopřiva vyškrabuje na dlouhou ruku do sítě.

40-0

Tři brejkboly pro rodáka z Bílovce! Zdeněk Kolář se nevynuceně vyhodil z forhendu.

30-0

0:0; 3:2; 30-0 - Vít Kopřiva

30-0

Na další z marných pokusů o stopbal reaguje Kopřiva lehoučkým kontrakraťasem.

15-0

Vít Kopřiva trefil vítězný úder z rohu do rohu po čáře.

3:2

Kolářův forhend od základní čáry byl příliš dlouhý.

40-15

Hned po podání Kopřiva o metr přestřeluje.

40-0

0:0; 2:2; 40-0 - Vít Kopřiva

40-0

Vít Kopřiva přesně trefil prudký prohoz po čáře, za kterým se soupeř natahoval marně.

30-0

Další return do sítě.

15-0

Přímý bod pro Kopřivu.

2:2

Kopřivův nabíhaný forhend do rohu kurtu Kolář jen posunul kousek před sebe a čtvrtému brejkbolu se již neubránil.

A-40

0:0; 1:2; A-40 - Vít Kopřiva

A-40

Kolářův podseknutý bekhend do sítě však nabízí Kopřivovi další výhodu.

40-40

Zdeněk Kolář skvěle zametl forhendový volej ven z kurtu a maže i třetí brejkbol.

A-40

Ani potřetí v zápase nevyšel Kolářovi kraťas. Kopřiva tyto situace čte a kromě rychlosti prokázal při ostrém zkráceném čopu i dobrý cit pro hru, když Koláře obhodil.

40-40

Ve snaze rozhodnout gem napálil Vít Kopřiva forhend po čáře těsně mimo.

A-40

Po delší výměně však přestřeluje z forhendu opět rodák z Bystřice nad Pernštejnem a Kopřiva má druhý brejkbol.

40-40

0:0; 1:2; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40

Kolář zvládl náběh na síť, jeho volej na základní čáru odvrací protihráč nouzovým prohozem daleko za.

40-30

Brejkbol si ve forhendové křížné přestřelce zajistil Kopřiva, když míček zůstal v síti z opačné strany.

30-30

Druhé eso pro Koláře.

30-15

Zcela ustřelený Kolářův bekhend na okraj hřiště pro čtyřhru.

15-15

Kopřiva returnoval do růžku a zahnaného Koláře pak překonal lehkým kraťasem.

0-15

Forhendový útok podpořil Zdeněk Kolář náběhem k síti a přesným volejem do odkryté strany přes hlavu.

1:2

Vít Kopřiva nasměroval forhend do deblového koridoru a ztrácí jako první své podání.

30-40

0:0; 1:1; 30-40 - Zdeněk Kolář

30-40

Hlavní rozhodčí musel po atraktivní přestřelce slézt z umpiru a rozsoudit Kolářův úder. Po delším zkoumání viděl nepatrný otisk podélné čáry a tedy brejkbol.

30-30

Hned druhý úder ve výměně nasměroval do sítě Kolář.

15-30

Zdeněk Kolář se opřel do nabíhaného forhendu a přinutil soupeře k odpovědi do sítě.

15-15

Kolářův pokus o čop zastavuje páska.

0-15

Kopřiva zahajuje dvojchybou.

1:1

Také Zdeněk Kolář uzavírá hru přímým bodem.

30-40

Kopřiva zahrál jedovatý křížný forhend, který Kolář na dlouhou ruku vrací jen do sítě.

15-40

0:0; 1:0; 15-40 - Zdeněk Kolář

15-40

Kopřiva v hluboké defenzívě vyhazuje bekhendový oblouček.

15-30

Eso na téčko.

15-15

První fiftýn připisuje přímo z podání Kolář.

15-0

Ostrou přestřelku chtěl Kolář ukončit kraťasem, ale soupeř přečetl jeho úmysl a následně zakončil z voleje do odkrytého pole.

1:0

Přímý bod dovršil čistou hru Víta Kopřivy.

40-0

0:0; 0:0; 40-0 - Vít Kopřiva

40-0

Pro změnu Zdeněk Kolář doběhl prasátkem zkrácený míč, jenže bekhendem se vyhazuje.

30-0

Vít Kopřiva zasprintoval pro kraťas a zametl míček forhendem po čáře.

15-0

Kolářův bekhend do sítě ukončil úvodní výměnu od základních čar.

0:0

České derby se hraje jako první na kurtu, předpověď počasí je také příznivá, takže by se jeho čas neměl posouvat o více než obvyklých pět až deset minut na rozehrání.
Vzájemné zápasy
Oba krajané se zatím na okruhu utkali pouze loni na domácí půdě v Prostějově, kde byl úspěšnější Zdeněk Kolář 6:3, 7:6. Kopřiva tehdy nevyužil 13 brejkbolů. Zajímavostí je, že navlas stejným skóre zdolal Kolář Kopřivu i o rok dříve na exhibici během covidové přestávky na turnajích ATP. Tak uvidíme, zda do třetice pozná jejich souboj nového vítěze.
Zdeněk Kolář (ATP 236.) dokonce na bodovaných turnajích prohrál po první životní výhře v hlavním kole grandslamu na Roland Garros 12 ze 13 utkání, když porazil pouze v Sibiu neznámého Rumuna Dimu z druhé tisícovky žebříčku. První cennou a hladkou výhru 6:4, 6:2 si připsal proti pátému nasazenému Passarovi (123.) a doufá, že už zažehnal nečekanou herní krizi, při které se propadl žebříčkem o více než 120 míst.
Vít Kopřiva (ATP 154.) absolvuje od začátku léta devátý turnaj a bude usilovat o druhý postup do čtvrtfinále po challengeru v Liberci. Do Parmy přijel s bilancí 1:4 z posledních pěti zápasů, na úvod si ji zde vylepšil vítězstvím nad Španělem Rocou 7:6, 6:1. V prvním setu prohrával 2:5 a odvracel setbol, postupně ale 309. hráče světa jasně zdolal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.