Vít Kopřiva – Zdeněk Kolář

2:1 6:3, 2:6, 6:3

06.10.2022, 14:08 • Grand Stand, Parma (ITA) • Osmifinále • Karel Jedlička

Tipsport: 1.67 2.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

České derby v osmifinále challengeru v Parmě přineslo postup Vítu Kopřivovi, který Zdeňku Kolářovi oplácí loňskou porážku. Ve dlouhém zápase si oba hráči vybírali lepší i méně zdařilé pasáže. V prvním i druhém setu platilo pořekadlo, že první vyhrání z kapsy vyhání. Kolář jako první prorazil podání soupeře, pak ale ztratil servis dvakrát za sebou a prohrál úvodní sadu 3:6. Kopřiva měl pak náskok setu a brejku, jenže historie se zrcadlově opakovala, Kolář zpřesnil hru a získal šest gemů v řadě.
Teprve rozhodující dějství mělo jasný průběh, Kopřiva získal brejk, poté se dvakrát na podání vyhrabal z nepříznivého skóre a nakonec již na příjmu v deváté hře potvrdil postup.
Ve čtvrtfinále na českého tenistu čeká nejvýše nasazený Španěl Carballes Baena. (16:38:54)

Konec zápasu

2:1; 6:3 - Vít Kopřiva

6:3

Vít Kopřiva postupuje do čtvrtfinále! Zdeněk Kolář zakončil zápas nepovedeným bekhendem do sítě.

40-30

Kolář se ubránil prvnímu mečbolu, když se odvážil na síť a zahrál přesný stopvolej.

40-15

Kolář po podání ven z kurtu vyhazuje bekhend do protějšího deblového koridoru a čelí dvěma mečbolům.

30-15

Bekhend Zdeňka Koláře zůstal v síti.

15-15

Tentokrát už Kopřiva našel recept na Kolářův náběh v podobě přesného lobu.

0-15

Zdeněk Kolář si pokryl prostor na síti, odvrátil první Kopřivův prohoz a proti druhému vytáhl nataženou rukou brilantní stopvolej.

5:3

1:1; 5:3 - Vít Kopřiva

5:3

Kolářův obouručný bekhend dopadl o pár čísel mimo hřiště pro dvouhru, Zdeněk podruhé za sebou nevyužil na příjmu výhodné skóre a je jednu hru od vyřazení.

40-30

Přímým bodem otáčí Kopřiva vývoj hry.

30-30

Zdeněk Kolář posílá čopovaný bekhend do sítě.

15-30

Ostrou výměnu přerušil o vteřinu později zahlášený Kolářův aut, rozhodčí se přiběhl přesvědčit z umpiru a má stejný názor.

0-30

Kopřivův forhend ven z kurtu směřoval do prostoru pro čtyřhru.

0-15

Kolář krásně otiskl míček obouručným bekhendem o základní čáru v místech, kam to měl Kopřiva daleko.

4:3

1:1; 4:3 - Zdeněk Kolář

4:3

Souboj čopů výměnu nerozuzlil, v druhé fázi se přešlo do forhendové křížné přestřelky, v níž si našel prostor pro důrazné vítězné zakončení po čáře Kolář.