konec (1:2)

13.07.2022, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Radomír Fukala

Tipsport: 3.48 4.19 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše, Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (20:03:50)
Je dobojováno. Do výročního duelu vstoupil lépe Baník, který se hned v 7. minutě ujal vedení zásluhou Eidara Šehiće. Skotský celek ovšem s odpovědí nenechal dlouho čekat a ve 14. minutě se prosadil Kyogo Furuhaši. O deset minut později se již hosté radovali z vedení. Laštůvku totiž dokázal překonat Matt O´Riley. Skotové posléze prokazovali i nadále své kvality a měli více ze hry. Tento obraz pokračoval i po pauze, kdy záhy ve 49. minutě skóroval Georgios Giakoumakis. Baník ještě vykřesal jiskru naděje v 72. minutě brankou Muhameda Tijani, ale o dvě minuty později dal výsledku konečno podobu Liel Abada. Celtic tak dokázal vyhrát tento slavnostní duel 4:2, ale i tak si všichni v Ostravě duel užili.

90+1

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

85

85. Giakoumakisova hlavička mířila těsně vedle

85

Maeda výborně nacentroval před bránu z pravé strany a našel přesně hlavu Giakoumakise. Jeho zakončení jen těsně minulo zadní tyč.

84

Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Fleišman, přichází Jaroň M..

83

Celtic si opět vytvořil gólovku, ale Maeda byl usvědčený z ofsajdu.

82

Stadionem v Ostravě právě obíhá mexická vlna a navzdory nepříznivému stavu si fanoušci utkání užívají.

79

Tijani prokázal svou dravost a ve středu pole se prodral ke střele. Ta byla sražená jen k Jaroňovi, jehož pohotové zakončení skončilo v náruči Siegrista.

78

Fulnek se hned zapojil do útočení a z levé strany pokutového se dokázal probít k centru, který ale Klíma na zadní tyči nedokázal trefit ideálně.

77

ze hřiště odchází Takács, přichází Fulnek.

74

74. ABADA - 2:4

74

Celtic právě vstřelil branku! Jenže těsný stav nevydržel dlouho a hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek! Po odrazu ve středu pole utíkal sám na Laštůvku Giakoumakis. Toho Laštůvka skvěle vychytal, ale k dorážce se dostal LIEL ABADA, jenž trefuje odkrytou bránu.

72

72. Muhamed TIJANI - 2:3

72

Baník právě vstřelil branku! Ostravané se dostávají slavnému soupeři na dostřel! Petr Jaroň povedenou příhrou vybídl do sóla MUHAMEDA TIJANIHO, kterému se míč tváří v tvář gólmanovi v pokutovém území trochu zamotal, ale nakonec dokázal chladnokrevně zakončit placírkou k tyči.

69

ze hřiště odchází Pojezný, přichází Chlumecký.
ze hřiště odchází Ndefe, přichází Sanneh.

68

Střídání v týmu Celtic FC:
ze hřiště odchází Turnbull, přichází McCarthy.
ze hřiště odchází Carter-Vickers, přichází Lawal.
ze hřiště odchází McGregor, přichází Johnston.
ze hřiště odchází Welsh, přichází Jullien.

65

65. Hosté měli další šancci, proti které opět skvěle zasáhl Laštůvka

2:4

konec (1:2)

Branky: 7. Šehić, 72. Tijani – 14. Furuhaši, 24. O´Riley, 49. Giakoumakis, 74. Abada

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe (69. Sanneh), Takács (77. Fulnek), Pojezný (69. Chlumecký), Fleišman (84. M. Jaroň) – Kaloč (46. Pokorný), Tetour (46. Budínský) – Klíma, Kuzmanović (61. Buchta), Šehić (61. P. Jaroň) – Almási (61. Tijani)
Náhradníci: Letáček, Hrubý

Celtic Glasgow: Hart (61. Siegrist) – Juranović (46. Ralston), Carter-Vickers (68. Lawal), Welsh (68. Jullien), Taylor (46. Bernabei), McGregor (68. Johnston), O' Riley (46. Ideguči), Turnbull (68. McCarthy), Forrest (46. Abada), Jota (46. Maeda), Furuhaši (46. Giakoumakis)
Náhradníci: Bain – Oluwayemi, Ajeti, Johnston, Kenny, Urhoghige, Vata

Rozhodčí: Zelinka