4:2

konec (1:0, 1:1, 2:1)

17.04.2022, 12:30 • MFH Ostrava • Lukáš Zrotal

Ode mě je to dnes vše a budu se na vás těšit zase u dalších onlajnů. (14:33:15)
Kometě se podařilo vedení z druhé třetiny udržet a dotáhla zápas k vítězství. V poslední třetině přidal svoji druhou branku Vyhlídal a trefil se i Brabenec, za Slavii snižoval druhým gólem Krčál.

59:55

Brňané mířili na prázdnou branku, ale těsně ji minuli.

59:46

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Hubáček – 2 min., podrážení).

59:46

Pšenička našel v ideální pozici Kucharčíka, ten ale branku netrefil.

59:10

Slavie to zkouší v šesti hráčích v poli!

59:03

Brabenec zblokoval střelu obránce, Slavie pokračuje v tlaku.

58:13

Oddechový čas pro hosty.

58:13

Pšenička rozehrává a Slávisté míří do útoku. Fajmon raději přerušuje hru zákrokem lapačkou.

58:00

Starý rozehrál na Volfa, Brňané ale nikam nespěchají.

57:04

Pšeničkovu střelu zblokoval Vyhlídal. Následně se Kometa osvobozuje z tlaku.

56:36

Opět střílel Pšenička, obránci Brna jeho střelu zblokovali.

56:10

Zakázané uvolnění Komety.

55:54

Slavie rozehrává z obrany, Kometa se úspěšně brání.

55:12

Slávisté nahazují do pásma a střídají, Kometa míří do útoku.

54:12

Lorenz pálil ze strany, Fajmon vyráží.

53:40

Kucharčík vystřihl skvělou individuální akci, jeho střela bekendem ale mířila nad branku.

52:53

Pšenička vypálil od modré čáry, Fajmon po sérii odrazů zasahuje.

52:34

Rána obránce Slavie byla přizvednuta, Kometa otáčí hru.

51:58

Šebela se snažil vybruslit si do středu, obránci ho o kotouč připravili.

51:13

Tvrdou střelu vyslal obránce Lorenz, Fajmon puk vyráží.

50:34

Fajmon úspěšně zasahuje, vhazuje se po jeho pravici.

49:37

Kometa právě vstřelila branku!
Kometa zužitkovala přečíslení 3 na 2. Po Šullově střele se puk odrazil na JANA BRABENECE, který ho uklidil do odkryté branky. Asistence: David Štulo a Jakub Šulla.

49:10

Hubáček předvedl dobrý obranný zákrok ve středním pásmu. Kometa následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

48:39

Slávisty vstřelený gól nabudil a snaží se prosadit.

48:24

Kijonka vyvezl puk z obrany až do útoku.

47:12

Slavia právě vstřelila branku!
Slavia snižuje, DAVID KRČÁL úspěšně tečoval nahození Pšeničky a puk proskákal až za Fajmona. Asistence: Max Pšenička a Matouš Kucharčík.

47:02

Slavia zaváží puk do pásma, po nebezpečném odrazu Fajmon sklapl betony a přerušil hru.

46:33

Nahození obránce se snažil tečovat Tichý, Fajmon si se situací poradil.

45:38

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marek Hijonka – 2 min., hákování).

45:27

Tak to je návrat z trestné lavice! k MARKOVI VYHLÍDALOVI se odrazil puk a vydal se sám na Poletína, kterého úspěšně propálil. Bez asistence.

45:05

Z blízkosti pálil Labuzík, Fajmon se proti střele roztáhl a puk schoval v rukavici.

44:28

Kometa je v útočném pásmu a odkrajuje vteřiny z oslabení.

44:09

Šebela ujel v oslabení a rozhodl se v přečíslení střílet, Poletín vytáhl skvělý zákrok ramenem!

43:20

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marek Vyhlídal – 2 min., hákování).

42:46

Přečíslení Komety 2 na 1, Poletín úspěšně zasahuje!

42:30

Velký závar před Fajmonem, brněnský brankář ale i s pomocí obránců udržel puk před čárou.

42:21

Proti střele zasahuje Fajmon lapačkou a přerušuje hru.

42:03

Po vhazování pálil brněnská obránce, trefil pouze prvního hráče před sebou.

41:41

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, zatím bez výraznější šance.

41:01

Lorenz vyvezl kotouč a poslal spoluhráče do útoku.

40:26

Ofsajd brzdí hru Komety.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:59.
Ve druhé třetině jsme viděli branku na obou stranách. Nejprve skóre vyrovnal David Krčál, Kometa si pak vzala vedení zpátky zásluhou Davida Štuly. Stejně jako po první dvacetiminutovce i teď odcházejí hráči do kabin za vedení Komety.

40:00

39:31

Vyhlídal nahazuje do útočného pásma, puk si berou Slávisté a vrhají se do útoku.

39:03

Brabenec hledal Štulu, jeho úmysl ale vystihl slávistický bek.

38:45

Slávisté rozehrávají, útočnou akci jim přerušuje ofsajd.

38:29

Volf vyvezl puk z obrany až do útoku, Skvělý obranný zákrok poté předvedl Starý, když udržel puk na modré a nepustil Slavii do protiútoku.

37:23

Kijonka vypomohl v obraně a rozehrál, puk se ale dostává k hostům. Po nahození obránce Fajmon puk ukryl ve výstroji.

36:42

Brabenec posílal střílenou přihrávku do brankoviště, puk se odrazil vedle branky.

36:20

Kometa rozehrává od vlastní branky, Rozehrávka se jí ale příliš nedaří. Přesto se hra přesouvá před branku Slavie.

35:29

Skrytou střelu Šebely vyrazil Poletín betonem.

34:59

Prachař mířil k brance Slavie, obránce ho ale zastavil.

34:04

Po delší době zahrozili Pražané, střelu Pšeničky od modré Fajmon vyráží betonem.

33:03

Vyhlídal nahodil do útočného pásma, Kometa se v něm stále drží.

32:42

32:27

Hubáčkovi puk při střele sjel, Kometa musí začít od vlastní branky.

31:49

Kometa kombinuje, z ideální pozice střílel Šebela, ale trefil tyč!

30:58

První kombinaci Komety v přesilovce zakončoval obránce, Poletín zasahuje.

30:36

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Poletín – 2 min., vysoká hůl).

30:27

Rachůnek se tlačí do útoku, k puku se ale rychle dostali Brňané.

29:40

Poletín zákrokem přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.

29:32

Tichý a Šámal se tlačili do útoku, Brněnští beci je ale zastavili.

28:50

28:41

Přihrávka už letěla na volného Labuzíka, rozhodčí ale pískají pro nedovolení postavení hráče v brankovišti.

28:08

Nahození Pšeničky bylo nebezpečně tečováno, Fajmon si však poradil.

27:35

Puk zatím obíhá pásmo dokola, Slávisté čekají na ideální příležitost.

27:00

Slávisté budou mít příležitost vyrovnat v přesilovce. Usadili se v pásmu a kombinují.

26:45

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Šulla – 2 min., podrážení).

26:28

DAVID ŠTULO skvělou kličkou do bekendu vrací Kometě vedení. Asistence: Jan Brabenec.

26:19

Grebeníček zavezl puk do pásma, ale Brňané ho rychle vybojovali.

25:25

25:19

Šámal si říkal o přihrávku, kotouč se k němu ale nedostal. Nejspíš by mohl jet sám na branku.

24:50

Štulo vyváží puk a dostává Brno do útoku. Akci Komety ale přerušuje hra vysokou holí.

24:29

Slávisté se nepřesnou rozehrávkou sami dostali ven z pásma, rychle se však dostali zpět a Fajmon musel zasahovat.

24:09

Kucharčík si vyjel do dobré střelecké pozice, Fajmon puk skryl ve výstroji.

23:46

Po vhazování střílel Hubáček, Poletín zasahuje.

22:55

Pšenička vyvezl puk až ke gólmanovi, odkud se odrazil k Davidu KRČÁLOVI, který jej poslal do odkryté branky. Asistence: Max Pšenička a Tomáš Poletín.

22:15

Kometa zatím výborně brání oslabení, Slavii se nedaří dostat se do útoku.

21:42

Lukáš Mátl se snažil v oslabení obkroužit branku, Poletín na poslední chvíli puk vyrazil.

20:52

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Oliver Volf – 2 min., hákování).

20:20

Ihned po buly se útoku hnal Štulo, ale brankáře nepřekonal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:16.
V první třetině se gólová siréna rozezněla jen jednou, když se v závěru třetiny trefil Marek Vyhlídal a potrestal vyloučení. Týmy odcházejí do šaten za vedení Komety.

20:00

19:58

Kometa nakonec získala kotouč a dovezla ho do útoku, se střelou Kijonky první třetina končí.

19:28

Slávisté se usadili v útoku a kombinují.

18:30

Kometa se dostává do vedení, MAREK VYHLÍDAL zužitkoval přihrávku zpoza branky a otevřel skóre. Asistence: David Štulo a Jakub Šulla.

18:17

Kucharčík vyvezl puk až k Fajmonově brance. Brňané poté přecházejí do útočné třetiny.

17:43

Brňané rozehrávají od vlastní branky, Slavii se daří rozehrávku Brna narušovat.

17:05

Kometě nevyšel přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

16:54

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Matějovský – 2 min., hrubost).

16:34

Nebezpečně dorážel Krčál, následně na druhé straně byla střela Šully na poslední chvíli přizvednuta.

15:20

Rozjetý Krčál nakonec zvolil střelu bekendem, Fajmon ale dokázal zasáhnout.

15:11

Šebela si vybruslil do dobré střelecké pozice a pálil těsně nad branku.

14:51

Brňané se dostali do útočného pásma, hosté jim ale kotouč sebrali.

13:43

Slávisté v tlaku, ke střele se ale nedostali.

13:13

Vyhlídal podržel kotouč a Kometa rozehrává. Brzy se ale puk dostal na hokejky Slávistů.

12:25

Pšenička vystihl rozehrávku Komety a dostal Pražany do útoku.

11:58

Pšenička z obrany rozjel akci Slavie, která skončila až zákrokem Fajmona.

11:29

Tichý vyslal střelu od modré čáry a Fajmon puk vyrazil před sebe, obránci pak puk odpálili do rohu.

10:31

Velká šance i na druhé straně, Fajmon si ale se střelou Huka poradil.

10:13

Šebela se řítil na branku, obránci mu ale v zakončení zabránili.

9:13

Vhazování vybojovala Kometa a obránce hledal rozjetého Brabence. Přihrávka ale byla o trošku prudší, než by brněnský kapitán potřeboval.

8:45

Kometa se osvobozuje z tlaku vyhozením na icing.

8:25

Matějovský předvedl skvělý průchod pro pravé straně, Slavie opět v útočném pásmu.

7:44

Souboj o puk za brankou Komety, obránci ho nakonec sebrali.

7:03

Lukáš Mátl posílal puk před branku, bohužel pro Brno tam žádného ze spoluhráčů nenašel.

6:05

Po střele Tichého zazvonilo břevno!

5:40

Boj o puk v obraně Slavie, Pražané mají puk.

5:13

Únik dvou útočníků Komety vyřešil Kerbler střelou, Poletína ale nepřekonal.

4:57

Puk se teď nepříjemně odrazil před Fajmona, brankář Komety ho přikryl rukavicí.

4:45

Brňané přerušují tlak Pražanů vyhozením na zakázané uvolnění.

4:35

Chyba Brňanů v rozehrávce a k puku se dostal Labuzík, Slavie na kotouči.

3:39

Zakázané uvolnění Slavie.

3:26

Šebela vyvezl puk do středního pásma, hra se následně přesouvá do útoku Komety.

2:58

Slavia se stále drží v útočném pásmu.

2:44

Akci Slavie zakončil Tittl, Fajmon skryl kotouč ve výstroji.

2:36

Macek vyslal ránu od modré, Fajmon vyráží.

1:52

Buly ve středním pásmu pro Slavii, Kometa ji však rychle obírá.

1:30

Huk zavezl do pásma a Slávisté určují tempo.

1:00

Na puku obránci Komety, Brno rozjíždí útok.

0:25

Puk zamířil do obranného pásma Slavie, hráči o něj bojují v rohu.

00:01

HC Kometa Brno: Fajmon (Hradil) – Rous, Najt, Daněk, M. Mátl (A), Starý (A), Vyhlídal, Hubáček – Šulla, Brabenec (C), Prachař, Kijonka, Šebela, Kerbler, Štulo, Volf, L. Mátl
Trenér: Marek Moskal

HC Slavia Praha: F. Poletín (Nováková) – Marek, Lorenz, Macek, Derka, Labuzík, Rachůnek, Pšenička, Matějovský, Grebeníček, Krčál, Tichý, T. Poletín, Huk, Tittl, Šámal, Kucharčík
Trenér: Tomáš Kucharčík

Rozhodčí: Cabák – Bezděk, Peluha.
Kvůli technickým problémům se začátek zápasů posouvá.
Oběma týmům už zbývá odehrát pouze dva zápasy, takže se dá očekávat tuhý boj o každý kousek ledu.
V dnešním zápase se utkají dva týmy, které z odehraných tří zápasů vybojovaly tři body. Hráči Komety dokázali porazit Třinec, ale nestačili na Plzeň a Mladou Boleslav. Slávisté zvládli nad Plzní zvítězit, ale dvakrát padli výsledkem 2:3 s Libercem a Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

4:2

Branky a nahrávky: 19. Vyhlídal (Štulo, Šulla), 27. Štulo (Brabenec), 46. Vyhlídal, 50. Brabenec (Štulo, Šulla) – 23. Krčál (Pšenička, Poletín), 48. Krčál (Pšenička, Kucharčík)

Rozhodčí: Cabák – Bezděk, Peluha

16:54 SLA 2 Matějovský, hrubost
18:30 KOM 1:0 Vyhlídal (Štulo, Šulla)
20:52 KOM 2 Volf, hákování
22:55 SLA 1:1 Krčál (Pšenička, Poletín)
26:28 KOM 2:1 Štulo (Brabenec)
26:45 KOM 2 Šulla, podrážení
30:36 SLA 2 Poletín, vysoká hůl