17.04.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.34 4.23 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Philipp Grubauer (SEA) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 63:26
Nico Daws (NJD) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 65:00

Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 18:53
Tomáš Tatar (NJD) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 12:47

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Beniers (SEA) 1+0
2. Ryan Donato (SEA) 0+0
3. Jared McCann (SEA) 0+2 (07:01:42)
Statistiky: Střely na bránu: 26-26; Zablokované střely: 14-18; Vhazování: 55%-45%; Hity: 27-18; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

Matthew Beniers otočil v závěru druhé třetiny utkání na stranu Seattlu a vstřelil svůj první gól v NHL, jenže krátce na začátku třetí třetiny pak vyrovnal Damon Severson a šlo se do prodloužení, po kterém přišly na řadu nájezdy. Jako jediný proměnil samostatný nájezd domácí Ryan Donato, který se rozjel jako první a po parádním zamíchání s pukem bekhendem zasunul puk do prázdné sítě. Seattle Kraken 4 New Jersey Devils 3.

Ryan DONATO - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Seattle Kraken.
Autorem vítězné branky je RYAN DONATO.

3. série 1:0

Jegor Šarangovič byl hodně blízko, aby samostatné nájezdy prodloužil, jenže jeho střela skončila na tyči!

Daniel Sprong mohl rozhodnout, jenže u levé tyče nedokázal puk bekhendem zasunout do sítě.

2. série 1:0

Jesper Bratt po stahovačce mířil mezi betony a bývalý brankář Colorada se nachytat nenechal.

Matthew Beniers dnes vstřelil první gól v NHL a mohl domácí hodně přiblížit, jeho střela ale trefila horní tyč!

1. série 1:0

Tomáš Tatar chtěl zamířit zřejmě mezi betony, jenže Philipp Grubauer jeho úmysl skvěle přečetl.

Ryan Donato se rozjel jako první a po krásném zamíchání s pukem bekhendem zasunul kotouč do prázdné!

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přijdou na řadu samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení v Climate Pledge. Seattle Kraken 3 New Jersey Devils 3.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:57

Matthew Beniers vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Nico Daws zasáhl špičkou pravého betonu! Puk zůstal v brankovišti, dorážka se ale neujala! Domácí šanci nevyužili.

63:45

Matthew Beniers se řítil do slibné příležitosti a Pavel Zacha ho zastavil až těsně před bránou krosčekem. Seattle si vzal oddechový čas a může rozhodnout.

4:3

Branky a nahrávky: 11. Borgen (V. Rask, Kuhlman), 36. Soucy (McCann, Gourde), 37. Beniers (McCann, Vince Dunn), rozh. náj. Donato – 4. Bratt (A. Johnsson, M. McLeod), 17. J. Boqvist (Zacha, Kuokkanen), 45. Severson (M. McLeod, Bastian)