2:1

konec (2:0, 0:1, 0:0)

17.04.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Petr Sumbal

Tipsport: 1.85 4.41 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno. (07:13:39)

Hity: 25:29
Zápas je u konce, Los Angeles si připisuje důležité dva body v boji o play-off, poté co vyhrálo na domácím ledě 2:1 nad Columbusem. Hned ve druhé minutě zápasu se Los Angeles radovalo z první branky, rychlý brejk zakončil přesnou střelou Dustin Brown. I nadále byli domácí lepším týmem a odměnou jim byla druhá branka po krásné kombinaci druhého útoku, na jejímž konci byl Phillip Danault. Columbus si žádnou větší příležitost v první třetině nevypracoval. Columbus se ve druhé třtině zlepšil a byl Los Angeles o něco vyrovnanějším protivníkem. Hostům vyšel hlavně začátek druhé části, už v její první minutě se prosadil Sean Kuraly. Od té doby už se v tomto utkání nikdo neprosadil, několika výbornými zákroky se blýskli oba brankáři.
Střely na branku ve 3. třetině: 8:8.

59:15

59:13

Laineho střela byla nepřesná a navíc vyhnala Blue Jackets z útočného pásma.

58:56

Los Angeles vyhazuje puk a oslabení už má skoro za sebou.

58:43

Oddechový čas pro domácí.

58:43

Nyní si hosté přeci jen nějaký ten tlak vytvořili, ale obraná čtveřice Los Angeles odvedla dobrou práci. Nyní je hra přerušena a vhazovat se bude před Quickem.

58:10

Columbusu se zatím přesilovka nedaří, Quick ještě nemusel ani jednou zasahovat.

57:15

Hosté navíc logicky odvolávají Merzlikinse a zkusí to v šesti.

57:15

Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny budou hrát hosté přesilovku a mají tak ideální příležitost na vyrovnání.

57:15

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., vysoká hůl).

2:1

Branky a nahrávky: 2. D. Brown (B. Lizotte), 8. Danault (Arvidsson, T. Moore) – 21. Kuraly (Meyer, Nyquist)

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Roy, Edler, Durzi, Moverare, Spence, O. Määttä – A. Kempe (A), Kopitar, Athanasiou – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – D. Brown (A), B. Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Kupari, B. Lemieux.
Trenér: McLellan

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Blankenburg, Bean – Laine, Roslovic, Nyquist – Bemström, Sillinger, J. Voráček – O. Bjorkstrand (A), Danforth, Johnson – Meyer, Kuraly, E. Robinson.
Trenér: Larsen

Rozhodčí: Lee, Brenk – Rody, Gawryletz

Diváci: 18 230

01:41 LAK 1:0 D. Brown (B. Lizotte)
07:02 LAK 2:0 Danault (Arvidsson, T. Moore)