17.04.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.34 4.23 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Philipp Grubauer (SEA) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 63:26
Nico Daws (NJD) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 65:00

Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 18:53
Tomáš Tatar (NJD) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 12:47

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Beniers (SEA) 1+0
2. Ryan Donato (SEA) 0+0
3. Jared McCann (SEA) 0+2 (07:01:42)
Statistiky: Střely na bránu: 26-26; Zablokované střely: 14-18; Vhazování: 55%-45%; Hity: 27-18; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

Matthew Beniers otočil v závěru druhé třetiny utkání na stranu Seattlu a vstřelil svůj první gól v NHL, jenže krátce na začátku třetí třetiny pak vyrovnal Damon Severson a šlo se do prodloužení, po kterém přišly na řadu nájezdy. Jako jediný proměnil samostatný nájezd domácí Ryan Donato, který se rozjel jako první a po parádním zamíchání s pukem bekhendem zasunul puk do prázdné sítě. Seattle Kraken 4 New Jersey Devils 3.

Ryan DONATO - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Seattle Kraken.
Autorem vítězné branky je RYAN DONATO.

3. série 1:0

Jegor Šarangovič byl hodně blízko, aby samostatné nájezdy prodloužil, jenže jeho střela skončila na tyči!

Daniel Sprong mohl rozhodnout, jenže u levé tyče nedokázal puk bekhendem zasunout do sítě.

2. série 1:0

Jesper Bratt po stahovačce mířil mezi betony a bývalý brankář Colorada se nachytat nenechal.

Matthew Beniers dnes vstřelil první gól v NHL a mohl domácí hodně přiblížit, jeho střela ale trefila horní tyč!

1. série 1:0

Tomáš Tatar chtěl zamířit zřejmě mezi betony, jenže Philipp Grubauer jeho úmysl skvěle přečetl.

Ryan Donato se rozjel jako první a po krásném zamíchání s pukem bekhendem zasunul kotouč do prázdné!

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přijdou na řadu samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení v Climate Pledge. Seattle Kraken 3 New Jersey Devils 3.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:57

Matthew Beniers vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Nico Daws zasáhl špičkou pravého betonu! Puk zůstal v brankovišti, dorážka se ale neujala! Domácí šanci nevyužili.

63:45

Matthew Beniers se řítil do slibné příležitosti a Pavel Zacha ho zastavil až těsně před bránou krosčekem. Seattle si vzal oddechový čas a může rozhodnout.

62:08

Jared McCann zkusil vypálit na levém křídle od modré čáry, do jeho rány se ale dobře postavil Tomáš Tatar.

60:44

Jordan Eberle už si rovnal puk v levém kruhu pro vhazování na střelu nebo přihrávku, rychle k němu ale přistoupil Damon Severson a puk mu skvěle vypíchl.

60:01

Šedesát minut rozhodnutí nepřineslo a v Seattlu nás tedy čeká prodloužení. Vyrovnání obstaral Damon Severson. Seattle Kraken 3 New Jersey Devils 3.

60:00

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:07

Hra je v závěru zápasu často kouskována a vypadá to na prodloužení. Kraken v rychlém sledu dvakrát vyhodil puk na zakázané uvolnění. Další přerušení. Stav 3:3.

57:23

P.K. Subban na pravém křídle vypálil od modré čáry a Devils mohli odkonat obrat, jenže Philipp Grubauer byl na přední tyči připravený a podržel puk v náručí.

55:10

Michael McLeod a Jegor Šarangovič mohli rozhodnout, jenže obě jejich střely minuly bránu a Philipp Grubauer nemusel tedy zasahovat!

53:00

Dnešní utkání sleduje 17151 diváků.

50:36

Dougie Hamilton práskl do puku na vrcholu pravého kruhu, jenže Philipp Grubauer byl taktéž připraven a vypadá to, že dnešní utkání dojde do prodloužení.

50:10

Vince Dunn vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem, Nico Daws ale jeho ránu dokázal v bráně Devils zastavit.

50:00

Ve třetí třetině se zatím hraje velice disciplinovaně, rozhodčí po přestávce ani jednou nevylučovali.

48:58

Jegor Šarangovič a poté Tomáš Tatar chtěli otočit vývoj na stranu Devils, jenže Philipp Grubauer je proti.

47:49

Adam Larsson vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a připravený Nico Daws hru přerušil.

47:41

Ryan Donato se ocitl v mezikruží ve slibné šanci a mohl vrátit svému týmu vedení, Nico Daws ale připraven.

44:55

44:55 Damon SEVERSON - 3:3

44:55

Devils právě vstřelili branku!
DAMON SEVERSON vyrovnal krátce po přestávce na 3:3, když si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou přihrávku od Michaela McLeoda přes osu útočného pásma z levého kruhu a poté z úhlu a blízkosti zamířil do prázdné brány! Pěkná akce. Asistence: Michael McLeod a Nathan Bastian.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-17; Zablokované střely: 10-13; Vhazování: 54%-46%; Hity: 16-11; Přesilové hry: 1/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:56.
Dlouho to vypadalo, že prostřední část utkání žádný gól nenabídne. Obzvlášť, když domácí Philipp Grubauer spektakulárním zákrokem vychytal Pavla Zachu. Krátce před přestávkou ovšem Seattle vstřelil dva slepené góly, o které se postarali obránce Carson Soucy a nováček Matthew Beniers. Skóre po druhé třetině v Climate Pledge Areně. Seattle Kraken 3 New Jersey Devils 2.

40:00

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:51

Devils na levém křídle vypálili od modré čáry a Philipp Grubauer vkleče snadno zakročil. Následovala potyčka.

36:57

36:57 Matthew BENIERS - 3:2

36:57

Seattle právě vstřelil branku!
Jared McCann vypálil na levém křídle z vrcholu kruhu a jeho parádní střelu zastavila až přední levá tyč, od které se puk odrazil před bránu, a MATTHEW BENIERS pohodlně vstřelil první gól v NHL! Asistence: Jared McCann a Vince Dunn.

36:52

Daniel Sprong vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a mířil do pravého horního rohu brány, Nico Daws ale vytáhl parádní semafor!

36:17

Matthew Beniers byl faulován a Kevin Bahl dostal po faulu dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Kraken.

35:20

35:20 Carson SOUCY - 2:2

35:20

Jared McCann předvedl v levém kruhu pěknou stahovačku a navázal na sebe trojici protihráčů, aby poté přihrál do mezikruží a CARSON SOUCY poté zamířil střelou zápěstím pod vyrážečkou brankáře Devils ke vzdálenější levé tyči! Je to 2:2. Asistence: Jared McCann a Yanni Gourde.

34:01

Nico Daws šel rychle k ledu, aby zasáhl proti střele Krakenu, což se mu povedlo. Komerční přestávka.

32:55

Hokejisté New Jersey nevyužili v dnešním utkání třetí přesilovou hru a celkem už pětadvacátou v řadě.

31:28

31:28 Pavel Zacha mohl skórovat vkleče, Grubauer byl ale proti!

31:28

Philipp Grubauer nedokázal udržet prudkou ránu z levé strany v náručí a jeden z jeho spoluhráčů mohl puk zamést do bezpečí, jenže tak neučinil a Pavel Zacha mířil u pravé tyče vkleče do prázdné brány, domácí brankář ale předvedl vleže na břiše spektakulární zákrok a gólu teď zabránil lapačkou! NJ Devils není v přesilovkách přáno.

30:55

Jamie Oleksiak byl vyloučen na dvě minuty za držení a New Jersey má po reklamní přestávce přesilovou hru.

30:55

Philipp Grubauer pak snadno zasáhl proti střele Devils z ostrého úhlu a pravého křídla a na přední tyči ukryl puk v lapačce. Po jeho zákroku následuje reklamní brejk.

30:26

Jordan Eberle zamíchal s pukem na vrcholu slotu a byl ve skvělé střelecké pozici, jeho následný pokus zápěstím ale minul levý horní roh brány Devils.

29:26

Ty Smith vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, zatímco Damon Severson na vrcholu pravého kruhu, obě střely Devils ale byly domácími zablokovány.

28:29

Nico Hischier zkusil vystřelit na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla nepřesná a skončila v ochranné síti. Philipp Grubauer zůstal naprosto klidný.

28:18

Hokejisté Devils nevyužili ani jednu z posledních třiadvaceti přesilových her, což je hodně špatné!

27:51

Vince Dunn dostal dvě minuty za hákování a New Jersey si zahraje po reklamní přestávce druhou přesilovku. Oba týmy už měly jednu, ale nevyužily ji.

27:41

Hodně dlouho se hraje bez přerušení a během plynulé hry se puk přelévá z jedné strany na druhou. Stav 1:2.

26:06

Nathan Bastian se snažil na pravém křídle protáhnout před bránu od hrazení, jenže skvěle ho stínoval Jamie Oleksiak, který ho poté úspěšně připravil o kotouč.

25:06

Pavel Zacha mohl přidat k úvodní asistenci gól, když vypálil z levého kruhu na lapačku Philippa Grubauera, jeho pokus ale minul vzdálenější pravý horní roh brány.

24:01

Fabian Zetterlund pálil na bodu levého kruhu střelou bez přípravy zdánlivě do prázdné brány, jenže jeho pokus minul přední horní roh brány a gólem neskončil.

23:10

Matthew Beniers zkusil po sraženém nahození od modré čáry vystřelit v blízkosti levé tyče z otočky a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč brány Devils. Dobrý tlak.

22:03

Carson Soucy pak zkusil na pravém křídle vystřelit po zvednutí hlavy od modré čáry a jeho pokus by prošel na bránu, jenže před ní stál dobře postavený P. K. Subban.

21:22

Matthew Beniers mohl vyrovnat rychlou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, Nico Daws šel ale na přední tyči rychle do kolen a puk ukryl v lapačce.

20:35

Tomáš Tatar byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Seattle si vyzkouší první přesilovou hru v zápase.

20:28

Fabian Zetterlund nemohl pokračovat na pravém křídle v útočném snažení. Devils se ocitli v postavení mimo hru, po kterém následovalo přerušení hry. Stav 1:2.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-8; Zablokované střely: 2-8; Vhazování: 80%-20%; Hity: 10-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 4:57.

Will Borgen sice odpověděl na úvodní gól Jespera Bratta hned zkraje duelu, jenže krátce před přestávkou vrátil Devils ztracené vedení Jesper Boqvist. Daniel Sprong mohl vyrovnat po samostatném úniku, v jeho závěru ovšem neuspěl. Skóre po první třetině tohoto pěkného souboje. Seattle Kraken 1 New Jersey Devils 2.

20:00

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:53

Daniel Sprong se řítil na ose útočného pásma sám na bránu, jeho rychlá střela zápěstím ale zamířila nad bránu a skončila na ochranném skle!

17:12

Seattle odpověděl střelou z levé strany, která skončila v náručí pozorného Nica Dawse. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Hosté vedou 2:1.

16:14

16:14 Jesper BOQVIST - 1:2

16:14

JESPER BOQVIST si nyní najel v mezikruží na bekhendovou přihrávku Pavla Zachy z pravého kruhu a rychlou střelou zápěstím z blízkosti zamířil nad pravým betonem brankáře k levé tyči! Asistence: Pavel Zacha a Janne Kuokkanen.

15:54

Seatlle si vytvořil během posledních okamžiků obrovský tlak a Adam Larsson pálil na levém křídle od modré čáry, Nico Daws ale ukryl puk ve své lapačce.

13:57

Jegor Šarangovič vystřelil na vrcholu mezikruží a mířil do pravého horního rohu brány, Philipp Grubauer ale vytáhl pěkný semafor a následuje reklamní přestávka.

13:17

Hra plyne velice rychle a Morgan Geekie mohl otočit skóre střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže zamířil mimo a puk skončil na ochranném skle.

10:49

10:49 Will BORGEN - 1:1

10:49

WILL BORGEN si najel na vrcholu pravého kruhu na zpětnou přihrávku od Victora Raska a pěknou bombou bez přípravy zamířil mezi vyrážečkou a pravým betonem Nica Dawse ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Victor Rask a Karson Kuhlman.

09:56

Ty Smith na levém křídle vypálil od modré čáry a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer byl ale na svém místě a levým betonem puk vykopl do hry.

09:26

Kraken zatím hoří a nyní se u levé tyče ocital v šanci po vyjetí zpoza brány Janne Kuokkanen, bekhendem ale zkušeného brankáře Seattlu nenachytal. Přerušení.

08:34

Yanni Gourde se málem řítil od obranné modré čáry sám na bránu, jenže puk se odrazil příliš daleko a Nico Daws se proti němu dobře vydal daleko ze své brány.

07:11

Karson Kuhlman dostane dvě minuty za vysokou hůl a Devils si zahrají první přesilovou hru v zápase, která přijde na řadu po krátké reklamní přestávce. Stav 0:1.

04:11

04:11 Philipp Grubauer vytáhl v rychlém sledu dva zákroky!

04:11

Fabian Zetterlund se ocitl u pravé tyče v šanci, ani nadvakrát ale z blízkosti bývalého brankáře Washingtonu nebo Colorada nepřekonal – 0:1!

03:12

03:12 Jesper BRATT - 0:1

03:12

JESPER BRATT si zpracoval puk na bodu pravého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím o přední tyč zamířil do sítě! Devils vedou 1:0! Asistence: Andreas Johnsson a Michael McLeod.

02:06

Damon Severson si najel na pravém křídle na odražený puk od hrazení a z úhlu mířil do vzdálenějšího levého horního rohu, Philipp Grubauer ale zasáhl vyrážečkou.

01:12

Stále se hraje bez přerušení a před pár okamžiky mohl skórovat u levé tyče slovenský útočník Tomáš Tatar, jenže kotouč zamířil mimo bránu. Zřejmě po zásahu.

00:29

Jordan Eberle se málem řítil z levého křídla sám na bránu, hokejisté New Jersey se k němu ale dokázali vrátit a na první střelu si musíme ještě chvilku počkat.

00:01

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Vince Dunn, A. Larsson (A), Soucy, H. Fleury, Borgen, Oleksiak – Eberle (A), Beniers, Donato – Sprong, Geekie, Sheahan – Lind, Gourde (A), McCann – Kuhlman, Wennberg, V. Rask.
Trenér: Dave Hakstol

New Jersey Devils: Daws (A. Hammond) – Severson (A), D. Hamilton (A), Bahl, P. K. Subban, Ty Smith – Zetterlund, N. Hischier (C), Šarangovič – Bratt, Mercer, Tatar – Kuokkanen, J. Boqvist, Zacha – Bastian, M. McLeod, A. Johnsson – Colton White.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brandon Blandina. Čároví: Travis Toomey, Bevan Mills.

New Jersey Devils

New Jersey vyhrálo z posledních osmi zápasů pouze dvakrát a nejhorší porážku utrpělo na začátku dubna proti Floridě. Nikoliv výsledkově, ale tím, jak se zápas vyvíjel. Devils vstupovali do třetí třetiny s vedením 6:2, jenže nakonec prohráli 7:6 po prodloužení. Jegor Šarangovič vstřelil hattrick, jeho příspěvek ale nestačil.

Seattle Kraken

Vegas došlo během své inaugurační sezóny až do finále Stanley Cupu, ve kterém nestačilo na Washington, a Seattle ukazuje, jak výjimečné to po všech směrech bylo. Kraken má pouze 52 bodů a hůře už jsou na tom jen dva týmy. Montreal má o bod méně a nejhorší tým sezóny Arizona o tři. Seattle prohrál dvakrát za sebou.

Seattle a New Jersey patří mezi jedny z nejhorších týmů v letošní sezóně zámořské NHL a už v neděli ráno se potkají v Climate Pledge Areně. Devils sice mají více bodů, Kraken ale lepší formu, když z posledních deseti zápasů vyhrál čtyřikrát, zatímco Devils třikrát a pouze dvakrát v normální hrací době. Rozdíl dělá šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

4:3

Branky a nahrávky: 11. Borgen (V. Rask, Kuhlman), 36. Soucy (McCann, Gourde), 37. Beniers (McCann, Vince Dunn), rozh. náj. Donato – 4. Bratt (A. Johnsson, M. McLeod), 17. J. Boqvist (Zacha, Kuokkanen), 45. Severson (M. McLeod, Bastian)