23.03.2022, 02:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.51 5.02 5.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:10

59:10 Reimer při řešení závaru před jeho brankou

59:10

Obrovský závar domácích v pásmu, Reimer musel chytat i vsedě, přesto si puk dokázal pohlídat a blýskl se zejména zákrokem levým betonem proti Tkachukovi.

58:32

A domácí hrají v šesti, Markström je na střídačce!

51:35

51:35 Logan COUTURE - 3:4

51:35

San Jose právě vstřelilo branku!
Obrat je dokonán, hosté vedou. Prakticky hned po buly se San Jose dostalo levou stranou do útočného pásma, Gregor ještě neuspěl, nicméně prostor k dorážce dostal LOGAN COUTURE a puk se po jeho sklepnutí doslova došoural několik centimetrů za brankovou čáru. Rozhodčí si šli ještě prohlédnout video, aby pak gól definitivně uznali. Stav je tedy 3:4! Asistence: Noah Gregor, Alexander Chmelevski.

51:07

51:07 Alexandr BARABANOV - 3:3

51:07

Je srovnáno! Hosté operovali v útočném pásmu a když se pak s trochou štěstí povedlo Hertlovi popíchnout puk zpoza branky mezi kruhy, mohl ALEXANDR BARABANOV zakončit z bezprostřední blízkosti a tomu se povedlo zamířit do horní části branky – 3:3. Asistence: Tomáš Hertl.

46:17

Dvě minuty za hrubost dostali domácí Erik Gudbranson a hostující Jeffrey Viel. Ten navíc dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.

37:30

37:30 Timo MEIER - 3:2

37:30

Hosté se zase dostávají na dostřel. Po zisku pásma se nejprve pokoušel o gól Burns, jeho rána byla sražena k rohu, kde se ale k puku dostal TIMO MEIER a z otočky a ostrého úhlu dokonale všechny překvapil. Pokus skončil za Markströmem a je to 3:2. Asistence: Brent Burns, Alexandr Barabanov.

34:59

34:59 Neproměněné trestné střílení

34:59

Johhny Gaudreau tak dostal druhou šanci na nájezd, zvolil střelu, tou však pouze vyprášil Reimerovu lapačku! Stav je tak stále 3:1.

34:59

34:59 Faul na Gaudreaua, po kterém bylo odpískáno trestné střílení

34:59

Trestné střílení pro Calgary. Gaudreau se dostal do sóla, při zakončení však byl faulován vracejícím se Burnsem a rozhodčí měl jasno!

28:51

Je tu přesilovka pro San Jose, rozhodčí si našel faul Milana Lucice a udělil mu dvě minuty za hákování.

24:08

24:08 Mikael BACKLUND - 3:1

24:08

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí tým opět uniká do dvoubrankového náskoku. Po zisku puku ve středním pásmu přišel přechod do rozhozené obrany San Jose, Gaudreau přihrál před branku na volného MIKAELA BACKLUNDA a ten rychlou kličkou zasunul puk mezi Reimerovy betony – 3:1. Asistence: Johnny Gaudreau.

17:28

17:28 Domácí gólman neudržel nervy a nabídl San Jose přesilovku

17:28

První přesilovka pro San Jose. Po krátké závazu neudržel nervy na uzdě domácí gólman Jacob Markström, ohnal se po soupeři holí a dostal dvě minuty za sekání. Jeho trest odsedí Matthew Tkachuk.

14:54

14:54 Marc-Édouard VLASIC - 2:1

14:54

Je sníženo! Na modré čáře dokázal MARC-ÉDOUARD VLASIC zastavit neposedný puk, okamžitě jej nahodit na branku a jelikož Markström neměl zcela jasný výhled, zastavil se až v síti za jeho zády – 2:1! Bez asistence.

12:19

Už se pískalo a na trestnou lavici usedl Timo Meier s dvouminutovým trestem za vražení na hrazení.

08:16

08:16 Dillon DUBÉ - 2:0

08:16

A už je to o dvě branky. Hosté nedokázali dostat puk z vlastního pásma, z modré čáry přihrál mezi kruhy Tkachuk, DILLON DUBÉ do puku pohotově plácl a dokonale překvapil Reimera – 2:0. Asistence: Matthew Tkachuk.

04:17

04:17 Johnny GAUDREAU - 1:0

04:17

Přesilovka je bleskově využitá a domácí tým vede. Po přechodu do útočného pásma přihrál Tkachuk křížem od modré čáry na pravý kruh, kde si bruslí zastavil puk JOHNNY GAUDREAU a prudkou ranou pod horní tyčku otevře skóre – 1:0. Asistence: Matthew Tkachuk, Elias Lindholm.

03:52

Je tu první vyloučení zápasu, další výpad Calgary zastavil Nicolas Meloche a dostal dvě minuty za sekání.

3:4

Branky a nahrávky: 5. J. Gaudreau (M. Tkachuk, E. Lindholm), 9. D. Dubé (M. Tkachuk), 25. Backlund (J. Gaudreau) – 15. M.-É. Vlasic, 38. T. Meier (B. Burns, Barabanov), 52. Barabanov (Hertl), 52. Couture (Gregor, Chmelevski)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), D. Dubé – Mangiapane, Järnkrok, Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic.
Trenér: Darryl Suter

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns (A), Jaycob Megna, R. Merkley, E. Karlsson, Meloche, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Balcers, Couture (C), Leonard – Reedy, Bonino, Gregor – Viel, Chmelevski, Gadjovich.
Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland – Toomey, Daisy

Diváci: 15 594

03:52 SJS 2 Meloche, sekání
04:17 CGY 1:0 J. Gaudreau (M. Tkachuk, E. Lindholm)