3:4

konec (2:1, 1:1, 0:2)

23.03.2022, 02:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.51 5.02 5.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:57:48)

Trestné minuty: 6:16
Je dobojováno a hosté zvládli zápas otočit ve svůj prospěch. Ve třetí třetině předvedli povedený výkon v útočném pásmu, podpořený jistou obranou a hlavně skvělým Reimerem a výsledkem byly dva góly během 28 sekund. Nejprve v úvodu 52. minuty srovnal před brankovištěm volný Alexandr Barabanov, aby pak z dalšího útoku udeřil dorážkou Gregorova pokusu Logan Couture a s trochou štěstí propasíroval puk za brankovou čáru. Calgary v závěru mohutně finišovalo, mělo několik dobrých pozic na srovnání, jenže James Reimer podržel svůj tým a velkou měrou se podepsal na výsledku 4:3 pro San Jose. Calgary je i přes tuto porážku na prvním místě Pacifické divize s 84 body, San Jose je ve stejné divizi na sedmém místě s 64 body.

59:55

Ještě jedna šance Calgary, Reimerovi puk vyklouzl zpod lapačky, měl ale beton doslova přilepený na tyčce a dokázal tak pokrýt nepříjemnou dorážku.

59:41

Další výborný zákrok od Reimera, jeho spoluhráči nakonec dokázali puk dostat do středního pásma.

59:10

59:10 Reimer při řešení závaru před jeho brankou

59:10

Obrovský závar domácích v pásmu, Reimer musel chytat i vsedě, přesto si puk dokázal pohlídat a blýskl se zejména zákrokem levým betonem proti Tkachukovi.

58:32

A domácí hrají v šesti, Markström je na střídačce!

58:32

Teď už to zakázané uvolnění bylo, vše se tak vrací do pásma hostů a vhazuje se po Reimerově pravici.

57:51

Vysoký oblouček hostů z vlastního pásma, bylo to šikovné vyhození, tak aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:03

Calgary stupňuje svůj tlak, hosté se teď pouze pečlivě brání.

56:34

Teď toho Reimer přes chumel hráčů mnoho neviděl, přesto zvládl pravým betonem zakročit proti nahození od modré čáry. Puk skončil v rohu.

55:30

Tkachuk dostal puk na modrou čáru, odkud golfákem zakončoval Hanifin, ale ani on Reimerovu branku netrefil.

54:53

Od modré čáry nahazoval Zadorov, o teč se pokoušel Dubé, puk ale skončil na zadním mantinelu.

53:52

Nepříjemnost pro San Jose, do kabin totiž za pomoci lékaře odkulhal Timo Meier, vypadá to na zranění kolene.

53:05

Nahození hostů ze středního pásma, Markström si nechtěl přidělávat problémy a tak raději puk přikryl lapačkou.

52:45

Calgary se samozřejmě nechce se současným stavem smířit a cpe se před Reimera se snahou o srovnání.

51:35

51:35 Logan COUTURE - 3:4

51:35

San Jose právě vstřelilo branku!
Obrat je dokonán, hosté vedou. Prakticky hned po buly se San Jose dostalo levou stranou do útočného pásma, Gregor ještě neuspěl, nicméně prostor k dorážce dostal LOGAN COUTURE a puk se po jeho sklepnutí doslova došoural několik centimetrů za brankovou čáru. Rozhodčí si šli ještě prohlédnout video, aby pak gól definitivně uznali. Stav je tedy 3:4! Asistence: Noah Gregor, Alexander Chmelevski.

51:07

51:07 Alexandr BARABANOV - 3:3

51:07

Je srovnáno! Hosté operovali v útočném pásmu a když se pak s trochou štěstí povedlo Hertlovi popíchnout puk zpoza branky mezi kruhy, mohl ALEXANDR BARABANOV zakončit z bezprostřední blízkosti a tomu se povedlo zamířit do horní části branky – 3:3. Asistence: Tomáš Hertl.

50:29

Kousek od modré čáry vystřelil z první Kylington, svou ranou ale pouze trefil Vlasice.

49:42

Nepovedená rozehrávka San Jose, zakázané uvolnění se ale nepískalo. Domácí startují od Markströma.

48:50

Calgary v mírném tlaku, na Reimera to zase zkoušel Tkachuk, připojil se i Backlund.

48:17

Dvouminutové tresty jsou u konce, hraje se zase v pěti na obou stranách.

47:32

Přišla však chyba hostů a u pravého mantinelu měl možnost střely Matthew Tkachuk. Ránu zápěstím dokázal Reimer zastavit.

47:22

Hra ve čtyřech je zatím velmi poklidná, Barabanov se snaží najít prostor pro rozehrávku.

46:17

Dvě minuty za hrubost dostali domácí Erik Gudbranson a hostující Jeffrey Viel. Ten navíc dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.

46:17

Po přerušení hry se hráči k danému incidentu ještě vrátili a za brankou Calgary se strhla poměrně velká pošťuchovaná. Rozhodčí budou zcela určitě vylučovat.

45:50

Po střetu u mantinelu zůstal chvíli na ledě hostující Gadjovich, dle sudích to ale nebylo nic, za co by se muselo vylučovat.

45:22

Merkley nedokázal prostrčit puk okolo pravého mantinelu, Monahan už zakládá protiútok.

44:53

Je to teď urputná bitva o každý metr ledu, nikdo nechce udělat chybu.

43:48

Na modré útočné čáře se o kličku pokoušel Hertl, jenže tvrdě narazil do Taneva a poroučel se k ledu. Faul to nebyl, pokrčovalo se ve hře.

43:15

Nahození domácích do útočného pásma, jenže do míst, kde si nikdo ani nenajížděl a tak už jde dopředu zase tým San Jose.

42:23

Hanifinovo nahození od modré čáry bylo zablokováno, tento puk se k Reimerovi nedostal.

41:44

Závar před Reimerem, zleva jej ohrožoval Coleman, poté i Zadorov, gólman San Jose se teď rozhodně nenudil a na brankovišti musel vytáhnout dva těžké zákroky.

41:08

Další střela hostů, nyní to z dálky zkoušel Gregor, Markströmovu branku ale netrefil.

40:21

Hned v úvodu vystřelil z pravé strany Hertl a Markström musel zakročit rozklekem.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi a stále tu máme těsný výsledek o jednu branku. I ve druhé třetině měli domácí optickou převahu a nebezpečnější výpady, Reimer však dnes předvádí velice slušný výkon a ve druhé třetině si na něj přišel pouze Mikael Backlund se svým zakončením z bezprostřední blízkosti. Brankář San Jose pak také lapil trestné střílení Johnnyho Gaudreaua a držel svůj tým nad vodou. K němu se pak v závěru třetiny přidal i Timo Meier, když z úhlu překvapil Markströma a upravil tak na současných 3:2.

40:00

39:01

Gaudreau tak dlouho míchal s pukem u kruhů, až mu do toho vložil Meiel svou hůl a celou akci tím zastavil. Následný protiútok San Jose však skončil hned ve středním pásmu.

38:26

Nenápadná střela v podání Tomáše Hertla, jeho pokus ze středního pásma Markströma musel vystrašit.

37:30

37:30 Timo MEIER - 3:2

37:30

Hosté se zase dostávají na dostřel. Po zisku pásma se nejprve pokoušel o gól Burns, jeho rána byla sražena k rohu, kde se ale k puku dostal TIMO MEIER a z otočky a ostrého úhlu dokonale všechny překvapil. Pokus skončil za Markströmem a je to 3:2. Asistence: Brent Burns, Alexandr Barabanov.

36:55

Viel pouze vyhodil z obranného pásma, puk skončil u domácích a zase se bude hrát na Reimerovu branku.

36:14

Colemans e prosmýkl kolem levého mantinelu a nacpal se před Reimera. Zkusil bekhendový blafák, z bezprostřední blízkosti ale neuspěl.

35:52

Calgary však pokračuje v převaze a zase se tlačí do zakončení.

34:59

34:59 Neproměněné trestné střílení

34:59

Johhny Gaudreau tak dostal druhou šanci na nájezd, zvolil střelu, tou však pouze vyprášil Reimerovu lapačku! Stav je tak stále 3:1.

34:59

34:59 Faul na Gaudreaua, po kterém bylo odpískáno trestné střílení

34:59

Trestné střílení pro Calgary. Gaudreau se dostal do sóla, při zakončení však byl faulován vracejícím se Burnsem a rozhodčí měl jasno!

34:38

Z pravé strany a z dálky to zkoušel Burns, Markström puk vyrazil do rohu.

34:08

Dlouhý Karlssonův pas mířil na Hertla, tomu ovšem puk přeskočil hůl...

33:33

San Jose se v této třetině nemůže vůbec dostat do tempa, Markström si už zase nějakou dobu nezachytal.

32:49

Colemanovo nahození skončilo na zadním mantinelu, nabídku na teč nikdo nevyužil.

31:40

Markström si vyjel na volný puk až takřka k modré čáře a výrazně pomohl svému celku v rozehře. Už se zase hraje u Reimera.

31:17

Nepříjemné Lindholmovo nahození od levého mantinelu, teď toho Reimer moc neviděl a byl rád, že puk letěl mimo jeho branku.

30:28

Calgary dvakrát za sebou vyhodilo puk přes všechny čáry a zvládá závěr oslabení na výbornou.

30:05

Nahození Johna Leonarda od pravého mantinelu, před Markströmem navíc stínil Reedy, přesto si gólman Calgary puk zvládl najít a zákrokem přerušit hru.

29:07

Burns hezky potáhl akci a i když se s pukem dostal až za branku, tak přihrál před brankoviště na Coutureho, jeho okamžitou střelu ale Markström zvládl vyrazit!

28:51

Je tu přesilovka pro San Jose, rozhodčí si našel faul Milana Lucice a udělil mu dvě minuty za hákování.

28:24

Nahození od modré čáry, Gudbranson to myslel velice dobře, letící puk ale dokázala obrana San Jose srazit.

27:59

Domácí tým přecházel modrou útočnou čáru, jenže trochu nekoordinovaně a bylo z toho postavení mimo hru.

26:44

Sledujeme teď trochu rozháranou pasáž zápasu, domácí se dokonce nepovedenou rozehrou dopustili zakázaného uvolnění.

25:44

Nahození od červené na Reimerovu branku, puk skončil za jeho brankou, domácí se k puku nedostali.

24:41

Domácí celek už je zase více v klidu a i další výpad skončil na brankovišti. Střelu z mezikruží musel Reimer zastavit rychlým rozeklekem.

24:08

24:08 Mikael BACKLUND - 3:1

24:08

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí tým opět uniká do dvoubrankového náskoku. Po zisku puku ve středním pásmu přišel přechod do rozhozené obrany San Jose, Gaudreau přihrál před branku na volného MIKAELA BACKLUNDA a ten rychlou kličkou zasunul puk mezi Reimerovy betony – 3:1. Asistence: Johnny Gaudreau.

23:47

Nahození od modré čáry, gólman San Jose puk dokázal zastavit.

22:24

Hosté se pokusili projít středem, snaha byla ovšem zastavena ještě před modrou čárou, Markström byl bez práce.

21:52

Střela Calle Järnkroka z voleje šla vedle, domácí tým ale zůstává v útočném pásmu.

21:30

Pokus San Jose o založení protiakce skončilo nepřesnou rozehrou a zakázaným uvolněním.

20:45

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a hned se tlačí před Reimera.

Trestné minuty: 2:4
První třetina je za námi a i když to nejprve vypadalo na drtivý nápor domácích, skóre je těsné a pouze o jedinou branku. Calgary se do svého soupeře zakouslo s velkou vervou a už v páté minutě tu byl první gól, když přesilovou hru využil Johnny Gaudreau. V deváté minutě na něj navázal pohotovou střelou Dillon Dubé a vypadalo to, že Calgary má zápas pod kontrolou. Hosté ze San Jose se pak ale probrali a v 15. minutě snížili trochu šťastným gólem, když se nahození Marca-Édouarda Vlasice od modré čáry zastavilo až za Markströmem, Hosté pak hráli i přesilovku, přes velkou snahu ji ale nevyužili, další branka již nepadla a do šaten se tak odešlo za stavu 2:1.

20:00

19:47

Domácí tým drží puk za svou brankou, už se pouze čeká na konec třetiny.

19:28

Je po přesilovce, oba celky hrají v plném počtu.

18:51

Do brejku se navíc dostal Toffoli, z dobré pozici ovšem Reimerovu branku přestřelil.

18:27

Snaha hostů o další útok skončila pouze za brankou, kde navíc přišla ztráta a vyhození.

17:59

Teď ale Markström svůj trest odčinil, když na brankovišti dokázal zastavit jak Karlssonovo nahození z boku, tak i Hertlovu snahu o dorážku.

17:28

17:28 Domácí gólman neudržel nervy a nabídl San Jose přesilovku

17:28

První přesilovka pro San Jose. Po krátké závazu neudržel nervy na uzdě domácí gólman Jacob Markström, ohnal se po soupeři holí a dostal dvě minuty za sekání. Jeho trest odsedí Matthew Tkachuk.

16:21

Od mantinelu si na střed vyjel Mangiapane a snažil se o prudkou střelu, tu však pouze opřel o jednoho z bránících hráčů San Jose.

15:09

Na úspěšného střelce se pokoušel navázat Chmelevski, tentokrát si Markström poradil a puk vyrazil.

14:54

14:54 Marc-Édouard VLASIC - 2:1

14:54

Je sníženo! Na modré čáře dokázal MARC-ÉDOUARD VLASIC zastavit neposedný puk, okamžitě jej nahodit na branku a jelikož Markström neměl zcela jasný výhled, zastavil se až v síti za jeho zády – 2:1! Bez asistence.

14:19

A už jsou hosté v plném počtu, Meier je zase na ledě.

14:10

Tahle přesilovka Calgary vůbec nejde, Reimer je bez práce.

13:28

Mangiapane se nedostal k přihrávce zpoza branky a Gregor opět dostal puk až k Markströmovi.

12:59

Hostům se zatím daří vyhodit puk přes všechny čáry, bránící čtveřice může vystřídat.

12:19

Už se pískalo a na trestnou lavici usedl Timo Meier s dvouminutovým trestem za vražení na hrazení.

11:34

Bude se zase vylučovat na straně San Jose, domácí tým má prozatím ponechanou výhodu.

10:14

Další střela domácích, Reimera nyní prověřil Toffoli.

09:41

Mangiapane se už dostával do brejku, při zakončení už ale cítil na zádech obránce a vynucenou střelu mu Reimer srazil do rohu.

09:34

Na opačné straně přihrával Gadjovich na Merkleyho a byla tu okamžitá střela, která alespoň trochu prověřila Markströma.

08:16

08:16 Dillon DUBÉ - 2:0

08:16

A už je to o dvě branky. Hosté nedokázali dostat puk z vlastního pásma, z modré čáry přihrál mezi kruhy Tkachuk, DILLON DUBÉ do puku pohotově plácl a dokonale překvapil Reimera – 2:0. Asistence: Matthew Tkachuk.

07:23

Kombinace Calgary v útočném pásmu připomíná přesilovku, domácí ale hrají proti kompletnímu celku. Je tak vidět velká převaha a klid při hře hráčů Calgary.

06:35

Před Reimerem se ochomýtal Toffoli a dostal i přihrávku před brankoviště. Puk dokázal trefit, nicméně gólman San Jose si připsal další úspěšný zákrok.

05:05

San Jose se hned snažilo o nějakou reakci, blízko zakončení byl Bonino, Markström ale vsedě našel puk pod sebou a přerušil hru.

04:17

04:17 Johnny GAUDREAU - 1:0

04:17

Přesilovka je bleskově využitá a domácí tým vede. Po přechodu do útočného pásma přihrál Tkachuk křížem od modré čáry na pravý kruh, kde si bruslí zastavil puk JOHNNY GAUDREAU a prudkou ranou pod horní tyčku otevře skóre – 1:0. Asistence: Matthew Tkachuk, Elias Lindholm.

03:52

Je tu první vyloučení zápasu, další výpad Calgary zastavil Nicolas Meloche a dostal dvě minuty za sekání.

03:07

Přečíslení Calgary tři na dva, možná trochu krkolomně rozehraná akce skončila u Mangiapaneho, jeho následnou ránu vyrazil Reimer do rohu.

02:33

San Jose pouze nahazovalo ze středního pásma, pětice hráčů pak odjela na střídačku.

01:11

Střelu vyslal až teď domácí Zadorov, od levého mantinelu to zkoušel Zadorov, mířil na první tyčku, Reimer ale vyrazil betonem.

00:50

Jako první se do útočného pásma dostali domácí, zatím to bylo ale bez střeleckého vyjádření.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), D. Dubé – Mangiapane, Järnkrok, Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic.
Trenér: Darryl Suter

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns (A), Jaycob Megna, R. Merkley, E. Karlsson, Meloche, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Balcers, Couture (C), Leonard – Reedy, Bonino, Gregor – Viel, Chmelevski, Gadjovich.
Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland – Toomey, Daisy.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.