konec (2:0, 0:2, 0:1) Stav série: 1:1

20.03.2022, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Čtvrtfinále • Lukáš Foff

Tipsport: 1.65 4.6 4.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:44

David Šťastný neměl hokejku a poslal puk na icing rukou. V přerušené hře se pak Aleš Jergl dopustil podrážení, takže se navíc vhazuje v obranném pásmu Mountfieldu.

58:59

Filip Pavlík to udělal výborně a jeho rána byla před bránou tečována, jenomže Krošelj se rozchytal ke skvělému výkonu. Následně se strhla obrovská potyčka před bránou Boleslavi.

58:31

Podle očekávání to Hradec zkouší v šesti.

58:31

Oddechový čas pro domácí.

54:45

Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Henri Kiviaho.

47:48

Miloš Kelemen je vyloučen na dvě minuty za sekání a pokud se chce Hradec vrátit do zápasu, měl by zužitkovat přesilovou hru.

47:24

47:24 Pavel KOUSAL - 2:3

47:24

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Velký šok v ČPP Aréně, Mladá Boleslav otáčí skóre. Ahti Oksanen udělal chybu při rozehrávce a k puku se po dvou přihrávkách dostal PAVEL KOUSAL, který nekompromisně zamířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Ondřej Najman.

47:10

Kevin Klíma měl velkou šanci baseballově zakončit v brankovišti, ale puk skončil jen ve výstroji boleslavského brankáře.

42:52

Mário Lunter je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

42:26

Hradec je kompletní a Radek Smoleňák měl okamžitě šanci na druhé straně.

40:17

Takový začátek třetí dvacetiminutovky si domácí určitě nepředstavovali. Udělali totiž chybu v rozehrávce a Jakub Lev musel podrazit svého soupeře.

39:09

Velká šance Mountfieldu HK. Smoleňák zůstal zapomenutý u tyčky a povedeně se snažil tečovat mezi betony Krošelje. Ten je ale stihl přimáčknout k sobě.

36:36

Maris Bičevskis nejprve střílel nepřesně na jedné straně a pak se hnal do útoku Ahti Oksanen. Finský sniper musel ale zakončovat bekhendem a netrefil bránu.

32:53

Vynikající střídání Mountfieldu, který snad minutu točil hosty v jejich obranném pásmu. Krošelj se přesouval od jedné tyče k druhé a měl co dělat, aby puk neprošel za jeho záda.

32:12

Ščerbak vypálil z otočky a zaměstnal po dlouhé době Krošelje. Hradec teď přidal, a to výrazně.

31:10

31:10 Mário LUNTER - 2:2

31:10

A je srovnáno! Bruslaři dokonale překlopili momentum na svoji stranu. Bohumil Jank nezpracoval puk ve středním pásmu a zeleno-bílí se dostali zadarmo do útočného pásma. Zpoza brány dostal nabito MÁRIO LUNTER a výbornou prudkou ranou zápěstím srovnal na 2:2. Asistence: Tomáš Fořt, Miloš Kelemen.

29:43

29:43 Alex LINTUNIEMI - 2:1

29:43

No a Mladá Boleslav se naopak vrací do zápasu! Tohle bylo velmi laxní bránění od domácích, které využil ALEX LINTUNIEMI a střelou ke vzdálenější tyči propálil Filipa Novotného. Asistence: Jakub Kotala, Miloš Kelemen.

27:16

Mladoboleslavská lavička inkasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká opět Tomáš Knotek.

22:38

Filip Novotný chtěl rozehrát středem hřiště, ale puk mu sklouzl z hokejky a byla z toho situace třech proti dvěma Hradeckým. Nakonec ale nedošlo ani k zakončení.

18:36

Nikita Ščerbak je dalším vyloučeným hráčem domácího týmu, tentokrát na dvě minuty za vražení na hrazení. Sudí ale nemají úplně jednotný metr, protože před tím několik zákroků hostů pustili.

14:02

Velká šance Davida Šťastného, který dorážel z otočky do poloprázdné brány, ale trefil jen boční oblouk brány Filipa Novotného.

12:51

A bude k tomu mít ideální příležitost, protože Filip Pavlík v obranném pásmu podrazil svého soupeře, takže si přesilovku zkusí také Středočeši.

11:38

McCormack nahodil od modré čáry a Ščerbak pohotově tečoval, jenomže Krošelj se rozchytal a teď drží svůj tým ve hře.

10:48

Radek Smoleňák dostal nádherně puk před bránu a nikým neatakován poslal svůj bekhend do horní tyčky!

08:11

Hradečtí sehráli akci v přesilovce velmi dobře, ale Smoleňákovi se nepodařilo z velké blízkosti puk protlačit do brány.

07:41

Velký závar před bránou Gašpera Krošelje, ale mladoboleslavský brankář nakonec udržel puk ve výstroji.

07:17

Jan Stránský v dnešním zápase dohrál a bude čekat, co na to disciplinární komise. Od rozhodčích vyfasoval 5 minut plus trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest za něj odpyká Tomáš Knotek.

07:17

Stránský sestřelil Petra Koukala u mantinelu a hradecký veterán se dlouho nezvedal z ledu. Naštěstí odjíždí po svých. Rozhodčí se radí, co udělají se Stránským.

03:42

03:42 Petr KALINA - 2:0

03:42

Hradec právě vstřelil branku!
Hradec vede už o dva góly a puk do sítě uklidil střelec, od kterého by to čekal asi jen málokdo. PETR KALINA využil krásnou přihrávku od Lukáše Cingela při úniku dvou na jednoho a vstřelil svůj první gól od 4. 10. 2019 a zároveň tedy první v dresu Hradce Králové. Asistence: Lukáš Cingel, Jakub Orsava.

03:11

Mitchell Fillman se chtěl pustit do Richarda Nedomlela, který ho ale jen v poklidu držel rukou daleko od sebe, což hostujícího hráče ještě víc štvalo. Nakonec rozhodčí vylučují oba hráče na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

00:54

00:54 Aleš JERGL - 1:0

00:54

První branka je na světě v 54. vteřině! ALEŠ JERGL předvedl obrovský tlak do brankoviště a protlačil puk skrz výstroj Gašpera Krošelje. To je povedený start pro domácí mužstvo. Asistence: Petr Kalina.

2:3

Branky a nahrávky: 1. Jergl (Kalina), 4. Kalina (Cingel, Orsava) – 30. Lintuniemi (Kotala, Kelemen), 32. Lunter (Fořt, Kelemen), 48. P. Kousal (O. Najman)

Mountfield HK: F. Novotný (55. Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank, R. Pilař – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak – Orsava, Koukal, Cingel.
Trenér: Tomáš Martinec

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Ševc (C), Pavel Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Fillman, Lintuniemi, D. Moravec – D. Šťastný, Bičevskis, Kotala – P. Kousal, O. Najman, Flynn – Kelemen, Fořt, Lunter – J. Stránský (A), T. Knotek, Eberle.

03:42 HKM 2:0 Kalina (Cingel, Orsava)
07:17 MBL 5+20 OK J. Stránský, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká T. Knotek
12:51 HKM 2 F. Pavlík, podrážení
18:36 HKM 2 Ščerbak, vražení na hrazení
27:16 MBL 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká T. Knotek
29:43 MBL 2:1 Lintuniemi (Kotala, Kelemen)
31:10 MBL 2:2 Lunter (Fořt, Kelemen)
40:17 HKM 2 Lev, podrážení
42:52 MBL 2 Lunter, podrážení
47:24 MBL 2:3 P. Kousal (O. Najman)