Střely na bránu: 34 – 27 | Přesilová hra: 2/4 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Casey DeSmith (PIT) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2 %, odchytal 60:31
Carter Hart (PHI) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3 %, odchytal 60:31

Dominik Simon (PIT) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 8:40

Tři hvězdy utkání

1. Sidney Crosby (PIT) – 1+1
2. Kris Letang (PIT) – 1+1
3. Jake Guentzel (PIT) – 1+0
Souboj o Pensylvánii dopadl nakonec lépe pro Pittsburgh. Penguins ve třetí třetině smazali dvoubrankovou ztrátu a v prodloužení rozhodl Kris Letang. Flyers bude tahle prohra hodně mrzet, dneska to měli velmi dobře rozehrané.

60:31

60:31 Kris LETANG - 5:4

60:31

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins v prodloužení definitivně otáčí utkání a vítězí! Hosté v útočném pásmu propadli a toho využil KRIS LETANG, který přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou mezi betony Harta. Bez asistence.

60:01

Pittsburgh dokázal ve třetí třetině dvěma slepenými góly vyrovnat a o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Střely na branku: 33 – 27.

60:00

59:10

Dokáže jeden z týmů v závěrečné minutě rozhodnout?

58:15

Lindblom se pokusil vystřelit přes obránce, toho však svým pokusem trefil.

57:55

Flyers dělá velké problémy udržet se u kotouče.

57:13

Rodrigues nedokázal najít rozjetého Cartera a přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

56:30

Pittsburgh se po ubráněném oslabení tlačí do útočného pásma a je cítit, že domácí chtějí rozhodnout.

55:13

55:03

Tentokrát z podobné pozice pálil Giroux, ale i tento pokus dokázal brankář Penguins zastavit.

54:49

Do zajímavé střelecké příležitosti se dostal Ratcliffe, který z levého kruhu ale našel pouze lapačku DeSmitha.

54:23

Pittsburghu se podařilo osvobodit a kotouč je za brankou Harta.

5:4

Branky a nahrávky: 15. D. Simon (M. Pettersson, Boyle), 17. Crosby (Malkin), 53. Guentzel (Letang, Crosby), 53. Ruhwedel (D. Heinen, J. Carter), 61. Letang – 14. Giroux (Atkinson, Lindblom), 21. Laughton, 31. Seeler (Konecny, J. van Riemsdyk), 38. Braun (J. van Riemsdyk, Laughton)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin, B. McGinn – Rodrigues, J. Carter, D. Heinen – D. Simon, Boyle, Aston-Reese.
Trenér: Mike Sullivan

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov, Seeler, Sanheim, Connauton, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton, J. van Riemsdyk – Bunnaman, Frost, Willman – MacEwen, J. Cates, I. Ratcliffe.
Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Murray, Fournier

Diváci: 18 385

05:00 PIT 2 Malkin, sekání
13:47 PHI 0:1 Giroux (Atkinson, Lindblom)
14:09 PIT 1:1 D. Simon (M. Pettersson, Boyle)
15:51 PHI 2 Braun, krosček
16:34 PIT 2:1 Crosby (Malkin)
20:57 PHI 2:2 Laughton
21:44 PHI 2 Bunnaman, držení
30:43 PHI 2:3 Seeler (Konecny, J. van Riemsdyk)
31:49 PIT 2 Matheson, nedovolené bránění
37:09 PHI 2:4 Braun (J. van Riemsdyk, Laughton)
42:16 PHI 2 I. Ratcliffe, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
42:21 PIT 2 Guentzel, vysoká hůl
52:00 PHI 2 I. Ratcliffe, podrážení
52:36 PIT 3:4 Guentzel (Letang, Crosby)
52:54 PIT 4:4 Ruhwedel (D. Heinen, J. Carter)
53:13 PIT 2 Guentzel, podrážení