3:2

po s.n. (2:1) (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

05.02.2022, 16:30 • ŠKOENERGO Aréna • Skupina A • Tomáš Taybner (@TTaybner)

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji vám hezký zbytek večera. (18:49:02)
Je dobojováno, Bruslaři nakonec utkání v nájezdech překlopili na svoji stranu a z dnešního utkání berou dva body. Sparta si domů odváží bod jeden, ale za svůj výkon se vůbec nemusí stydět.
Dnešní utkání sledovalo 100 diváků.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
Autorem vítězné branky je DAVID ŠINDELÁŘ.

5. série 2:1

Šindelář rovněž předvedl Forsbergovu kličku, na kterou Přikryl nedosáhl.

5. série 1:1

Odehnal neproměňuje, protože mu kotouč v poslední fázi nájezdu přeskočil hokejku.

4. série 1:1

Gron trefil připraveného Přikryla.

Byakov neproměňuje.

3. série 1:1

Hlinský přestřelil.

Vašíček s kličkou á la Forsberg neuspěl.

2. série 1:1

Dobner předvedl krásný bekhendový blafák.

2. série 0:1

Fábry nezakončil, protože mu Hora sáhl do puku hokejkou.

1. série 0:1

Steklý trefil připravenou lapačku.

Novák proměňuje po dlouhé kličce do forhendu.

Samostatné nájezdy začínají.
Následuje úprava ledu a po ní samostatné nájezdy.
Máme za sebou prodloužení, které mohlo přinést rozhodnutí na obou stranách. Na té domácí hned v první minutě nastaveného času, když Hlinský dostal žabičku do předbrankového prostoru, odkud trefil připraveného Přikryla. Na druhé straně v posledních sekundách prodloužení trefil Fábry tyčku.

63:46

Bruslaři si už dobrou minutu jen hrají s kotoučem, ale do střelby se nepouštějí.

62:37

Průšek se dostal k puku a drží jej za brankou, zatímco ostatní hráči střídají.

61:58

Ve vlastním pásmu teď nabírá rychlost Stepanchuk.

61:15

S pukem nyní krouží Sparťané konkrétně Janský.

60:28

Hradec hledal žabičkou Hlinského před brankou, ale ten už byl příliš blízko na to, aby něco mohl vymyslet.

60:10

Hlinský se po vhazování ujal puku, domácí se chystají rozjet útok.

60:01

Je to tak. Ve třetí dvacetiminutovce jsme branku neviděli, takže nás čeká prodloužení.

60:00

59:58

Zdá se, že se třetí třetina dohraje u mantinelu za domácí klecí.

59:28

59:15

Skokovu ránu vyrazil Přikryl.

58:35

Hlinského nabídku tečoval mimo branku Vítek.

57:52

Bruslaři se zatím ke střele nedostali.
Oddechový čas pro domácí.

57:28

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vrabec – 2 min., podrážení).

57:20

Křivánek od modré minul.

56:20

Sparťané drží puk u své klece, Bruslaři mezitím střídají.

56:06

Rána Hlinského trefila Šachla.

55:45

Icing domácích.

55:30

Křivánek se dostal k puku na vrcholku levého kruhu a střílel na hostující svatyni, jenže Přikryl měl na jeho pokus dobrý výhled.

55:05

Dobnerův průnik skončil střelou do lapačky Přikryla.

54:20

Jenže jej ztratil a nyní hrají s kotoučem domácí, kteří mezi tím vystřídali.

53:55

Kotouč za má Šeba, který chce rozjet útok.

52:20

Kristek projel přes modrou čáru a ihned střílel, jenže branku přestřelil. Následná dorážka Dobnera proskákala brankovištěm a hraje se dál.

51:54

Přikryl vyrazil střelu Křivánka a musel si pak dávat pozor i na dorážku Šindeláře.

51:00

Sparťané se drží v útočném pásmu, zatím je to bez střelby.

49:48

Sypeckého ránu někdo ze Sparťanů přizvedl do ochranné sítě.

48:40

Gron za brankou obral Přikryla o puk a přihrával do slotu na Šachla, jenže jeho hůl jen těsně minul.

47:43

Steklý z vrcholku kruhu trefil ostrou ranou Přikrylovu masku.

47:14

Šachl se protáhl okolo Martona, ale z mezikruží branku Sparty netrefil.

47:05

Nováka od zakončení dokázal odvrátit Skok. Hosté se dožadují trestu, ale rozhodčí má jasno.

46:23

Právě Jakab nyní nedokázal protečovat vyhození svého spoluhráče, takže se píská icing.

45:54

Po přihrávce Lislera střílel z pravého kruhu Hradec, kterému se do střely položil Jakab. Hostující forvard nyní možná zabránil gólu.

45:42

Icing Sparty.

44:46

Sypecký blokuje pokus Macka.

44:27

Křivánek nahodil puk do pásma, jenže stál ještě před půlící čarou, takže se píská icing.

43:52

Bartoň od modré mířil příliš vysoko.

43:27

Přikryl vyrazil střelu Vítka i Hradcovu dorážku z otočky.

42:07

Dobnera po přechodu modré zastavil Mack.

41:22

Lisler z levého kruhu přestřelil.

41:22

40:58

Další vyhození zařídil Janský.

40:41

Vašíček vyváží puk ven z obranného pásma.

40:18

Bruslaři se dostali k přesilovce a kombinují.

40:05

Úvodní vhazování patří hostům.

BK Mladá Boleslav: Hora (Vystrčil) – Skok, Sypecký "A", Křivánek, Hlinský, Kubíček, Průšek – Šachl, Dobner, Hasman, Hradec "C", Kristek, Steklý, Vítek, Vítek "A", Gron, Šindelář, Lisler

HC Sparta Praha: Přikryl (Tvrzník) – Mack, Marton, Šeba, Bartoň "C", Byakov, Vrabec, Janský – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák "A", Fábry, Skuratov

Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Povová.

40:01

Máme za sebou druhé dějství, které nabídlo znovu velmi svižný hokej, množství osobních soubojů i strkanic před brankou. Hlavně však přineslo gól, který ve 23. minutě zařídil Adam Martin Hlinský.
Další třetina začne přibližně v 17:59.

40:00

39:40

Střelu Grona od modré dokázal Přikryl vyrazit, k dorážce už se nikdo s domácích nedostal.

39:26

39:22

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Jakab.

39:22

Střelu Bartoně kryje Hora.

38:40

Vítek u mantinelu dohrál Martona.

38:18

Hora dokázal chytit střelu i dorážku Odehnala. Následně pak Novák přestřelil a hra byla ihned přerušena, protože Hora ztratil masku.

37:42

Křivánkovu střelu tečoval Hradec nad hostující klec.

37:26

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Sypecký – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Stepanchuk – 2 min., hrubost).

37:26

Hora podržel střelu Bartoně, ale po odpískání do něj sekl Stepanchuk. Bude se vylučovat.

36:33

Další šance domácích. Tentokrát Přikryl vytlačil mimo pokus Steklého, který se dostal za obránce Sparty.

35:39

Lisler našel žabičkou Hradce, který byl osamocený před brankou Přikryla. Domácí střelec však kotouč zpracoval těsně před brankou a na zakončení už byl příliš blízko.

34:38

Odehnal se dostal do mezikruží z levé strany a ostře vypálil na Horu.

34:15

Přikryl kryje Skokovu střelu od modré.

33:51

Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tvrzník, přichází Přikryl.

33:40

Jakab projel do útočného pásma, jenže svoji přihrávku poslal do středního pásma.

31:54

Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Přikryl, přichází Tvrzník.

31:54

Střelu Martona kryje Hora.

31:46

Janský poslal do šance Potomu.

30:48

Střelu Stepanchuka z vrcholku kruhů Hora vyráží.

30:42

30:10

Po střele Janského se snažil dorážet Fábry, ale domácí obránci ho vytlačili pryč.

29:35

O puk se bojuje za domácí klecí.

28:53

Sypecký nastřeloval puk před branku na teč, ale nikdo jeho nabídku nevyužil.

28:22

Průšek u mantinelu odzbrojil Stepanchuka.

27:17

Rána Byakova od modré po zákroku Hory skončila nad brankou.

27:00

Přikryl se štěstím vyrazil střelu Hasmana z otočky i následnou dorážku Dobnera.

26:33

Sypecký se vydal na pravý kruh, odkud mířil na Přikrylovu vyrážečku.

25:38

Lisler se po vhazování snažil protlačit před branku, ale Přikryl mu do puku sáhl hokejkou.

25:32

25:15

Před brankou do puku bekhendem plácl Mack, jenž trefil Horův beton.

24:50

Vašíčkův pokus z levého kruhu vyrazil Hora nezvykle lapačkou.

24:04

Skuratov se zbavil Křivánka a mířil do slotu, odkud chtěl střílet. Na posledních chvíli však situaci zachránil Sypecký.

23:25

Ofsajd domácích hokejistů.

22:40

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno. Bruslaři se radují po střele ADAMA MARTINA HLINSKÉHO z pravé strany, která zdá se překvapila gólmana Přikryla. Asistence: Dobner a Vítek.

22:10

Lisler po objetí branky servíroval pas do mezikruží, kde však nikdo kotouč nezpracoval a situaci na modré hasil Hlinský.

21:54

Gron stíhá nahozený kotouč.

20:58

Z mezikruží se nadvakrát snažil střílet Steklý, jenže puk na branku hostů nedostal.

20:27

Přikrylovu připisuje první zákrok v druhé periodě proti střele Vítka z pravé strany.

20:20

Bruslaři se po úvodním buly nastěhovali před Přikrylovu klec.

20:01

První třetina je za námi. Sparta si do kabiny odnáší jednogólový náskok, který zařídil v 19. minutě Vašíček. Zatím sledujeme velmi svižný hokej s velkým množstvím soubojů. Navíc se hraje téměř bez přerušení.
Další třetina začne přibližně v 17:14.

20:00

19:42

Pokus Janského vykopl fotbalově Hradec.

19:20

Tvrdý hit inkasoval u střídačky Stepanchuk, kterého si vyhlédl Hradec.

18:11

Sparta právě vstřelila branku!
Hosté si berou vedení. Rychlou akci zakončil MARTIN VAŠÍČEK, který zamířil přesně k pravé tyčce. Lví podíl má ta tomto gólu Fábry, který v pádu dokázal Vašíčkovi kotouč přistrčit. Asistence: Fábry.

17:52

Průšek střílel z levé strany, ale Tvrzník na kotouč dobře viděl a lapačkou zasáhl.

17:10

Hlinského pokus rozduněl hrazení za hostující klecí.

16:22

Steklý s pukem projel modrou čáru v momentě, kdy už Dobner byl v útočném pásmu, píská se ofsajd.

15:45

Šachlův pas na najíždějícího Steklého byl příliš prudký, takže se Boleslavští opět musí vracet zpět pro puk.

14:59

Kotouč nyní Bruslařům utekl do středního pásma, odkud budou chtít domácí zamířit zpět do útoku.

13:40

Bek Pražanů byl zastaven hned ve středovém kruhu a nyní se do útoku valí domácí mužstvo.

13:34

Sparta má kotouč a Byakov rozjíždí útok.

12:20

Vašíček prošel přes domácí obránce, ale z levého kruhu pak branku minul.

11:28

Vítek od modré přestřelil hostující svatyni.

11:12

Tvrzník si pohlídal Kristkovu střelu přes obránce.

10:33

Bruslaři uklízí kotouč do středního pásma a následně střídají.

10:05

Vašíček kličkoval na pravém kruhu, pak ho Šindelář odzbrojil.

09:32

Byakov od modré trefil pravou tyč domácí klece.

09:24

Zakázané uvolnění Bruslařů.

09:00

Šindelář znovu z levého kruhu střílel a jako clonu využil hostujícího kapitána Bartoně, avšak Tvrzník jeho střelu chytil.

08:38

Průšek hned za modrou čarou zastavil akci Potomy.

07:55

Skokovu střelu od modré blokuje Vrabec.

07:20

Po souboji Kubíčka s Novákem vypadl puk mezi střídačky.

07:03

Ofsajd hostů.

06:35

Ze souboje u mantinelu vyrazil na branku Šindelář. Jeho střelu z levého kruhu kryje Tvrzník.

06:06

I nadále se hraje svižný hokej.

05:04

A je vyrovnáno. Pražané bleskově vyrovnali, když se střelou z mezikruží prosadil DAVID ŠEBA. Bez asistence.

04:31

První přesilovka, první gól. Po střele Grona se o něj dorážkou postaral kapitán VOJTĚCH HRADEC. Asistence: Gron.

04:15

Hlinský od modré minul.

03:58

Gron dostal puk do útočného pásma a domácí se chystají kombinovat.

03:41

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Stepanchuk – 2 min., držení).

03:28

Stepanchuk ujel obráncům, ale své sólo přesně nezakončil.

02:57

Odehnal krouží s kotoučem ve vlastním pásmu a chystá se rozjet útok.

02:10

Průšek nahazuje do útočného pásma a Bruslaři míří napadat obranu hostů.

01:39

Gron z otočky posílal kotouč před branku, kde se ho chopili Sparťané.

00:29

Tvrzník měl také první práci, když se první domácí letka snažila dorazit kotouč za jeho záda.

00:13

Janský se v pádu pokoušel o první zakončení, neúspěšně.

00:01

Ve skupině A patří Bruslařům 3. místo s jednobodovou ztrátou na 2. příčku, kterou okupuje právě Sparta. Domácí však mají k dispozici ještě dva neodehrané zápasy.
HC Sparta Praha

Sparta ve čtvrtek doma hostila Karlovy Vary. Do zápasu však nevstoupila ideálně, když po první periodě prohrávala po střele Holejšovského. Druhá třetina už domácím vyšla lépe, když se prosadili Novák a Odehnal, na které ve třetí části navázali Vašíček a Křišťan. Pražané doma nezaváhali a úspěšně zvládli i třetí vzájemný zápas s Energií.

Plzeň – Sparta Praha 4:2
Slavia Praha – Sparta Praha 4:5 po prodl.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři se ve čtvrtek vypravili do Liberce, kde už po páté v letošní sezóně svedli boj s místními Tygry. Gólem Steklého z 25. minuty vedli, avšak domácí dokázali v poslední minutě druhé třetiny srovnat gólem Jakuba Dvořáka. Po návratu z kabin pak skóre obrátil Radek Janata a další gól už nepadl. Vůbec poprvé v letošní sezóně tak v derby uspělo domácí mužstvo

Mladá Boleslav – Liberec 4:5 po prodl.
Sobotní odpoledne nabídne ve ŠKOENERGO aréně souboj týmů BK Mladá Boleslav a HC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu 14. kola Extraliga dorostu – o pořadí v play-off . Utkání začíná v 16:30.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Hradec (Gron), 23. Hlinský (Dobner, Vítek), rozh. náj. Šindelář – 6. Šeba, 19. Vašíček (Fábry)