Extraliga dorostu - o pořadí v play-off

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary

4:1

konec (0:1, 2:0, 2:0)

03.02.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • Skupina A • Jakub Houžvička

Viděli jsme zápas, ve kterém až na druhou polovinu první a závěr třetí třetiny dominovala Sparta, která si také po zásluze připisuje tři body do tabulky po výhře 4:1. Z pohledu domácích třeba zmínit Petra Křišťana, který se na vítězství podílel třemi body za gól a dvě asistence, a také brankáře Přikryla, který svůj tým podržel zejména v závěru zápasu. (20:01:41)

59:39

Sparta drží kotouč ve vlastním pásmu.

59:15

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Šuma – 2 min., podrážení).

58:00

Vary drží kotouč ve své moci a snaží se o alespoň snížení momentálního stavu, hlavně díky Přikrylovi však Sparta nadále drží tříbrankové vedení.

56:56

Pokus jednoho z hráčů hostů končí pouze na zadním mantinelu.

55:59

Střela od modré čáry končí na Přikrylovu betonu.

55:26

Pastor teď kotouč obdržel do ideálního prostoru mezi kruhy, brankář Sparty však i nadále deptá všechny střelce Energie a svůj tým opět podržel!

54:51

Do nepříjemného prostoru hlavy a krku teď pukem dostal Odehnal, hra se přerušuje.

54:32

Hosté ve své akci pokračovat nebudou, zastavuje je jejich ofsajdové postavení.

53:12

Sparta právě evidentně započala den otevřených dveří, ani Pastor na skvělého Přikryla však tváří v tvář nevyzrál!

51:30

Váňa teď ujel sám na Přikryla, brankář Sparty ale svůj tým v ojedinělé větší ofenzivní možnosti soupeře podržel!

51:19

Energii se teď vůbec nedaří rozehrát, druhé zakázané uvolnění v řadě.

51:03

Křišťanova střela na bližší tyč postrádala dostatečnou přesnost, aby se do prostoru branky vměstnala.

50:42

Svou lapačkou se činí také Ebenstreit na druhé straně.

50:12

Pastorovu ránu zastavuje Přikryl dobrým zákrokem vyrážečkou.

49:34

Ofsajd, jímž se provinili Karlovarští.

49:05

Sám před Ebenstreitem se ocitl Odehnal, v tutové šanci však naprosto selhal a branku ani netrefil!

48:23

Ani jeden z několika karlovarských střeleckých pokusů neměl dostatečně gólové parametry.

47:33

Obrovskou chybu Ebenstreita teď před prázdnou brankou nedokázal zužitkovat Vašíček, brankář hostů si tak mohl oddychnout.

47:17

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Janský – 2 min., faul kolenem).

46:16

Přikryl teď měl z velké části zakrytý výhled, se střelou si ale i tak poradil.

44:49

Sparta právě vstřelila branku!
Andrej Fábry teď kotouč připravil do pozice levého kruhu PETRU KŘIŠŤANOVI a ten nádhernou střelou o tyčku branky hostů zvyšuje již na 4:1! Asistence: Andrej Fábry, David Šeba.

44:04

Dobrý zákrok také na druhé straně, jmenovitě si se střelou poradil Ebenstreit.

43:34

Od modré čáry teď dobře vypálil Smýkal, ani následné dorážky však bohužel pro hosty gólem neskončily.

41:55

MARTIN VAŠÍČEK si teď najel do pozice pravého kruhu a střelou tahem neomylně vymetl horní víko hostující branky! Asistence: Petr Křišťan, Tadeáš Mack.

41:24

Karlovarští rozjíždějí novou akci, ta ovšem záhy končí.

40:23

Ofsajd, provinil se domácí tým.

40:06

Zákrok vyrážečkou si připisuje Přikryl.

40:01

Oba týmy se již opět vracejí na ledovou plochu, naposledy v tomto zápase? Rozhodne třetí třetina.

Další třetina začíná přibližně v 19:30.
Ve druhé třetině bylo vidět, že se domácí poučili z nezdarů třetiny první, a nad svým soupeřem tentokrát dominovali víceméně po celou dobu dvaceti minut. Tuto snahu podpořili také dvěma góly a tím otočením skóre, když se po sobě trefili Novák a Odehnal.

40:00

39:43

Další zakázané uvolnění hostů, jejichž rozehrávka dnes není zrovna tou nejsilnější parketou.

39:22

Mack teď po přihrávce Hrubého měl na hokejce zvýšení, skvěle ho však vychytal brankář Ebenstreit!

38:52

Ofsajd, tentokráte provinění na sparťanské straně.

38:10

Zakázané uvolnění, do kterého se uvalili svou rozehrávkou hosté.

37:42

Vašíček kotouč na cestě k brance tečovat nedokázal, tím situaci pro Ebenstreita výrazně ulehčil.

37:13

Učebnicový hit nám teď předvedl domácí Mack, když se od něj soupeř doslova odrazil na ledovou plochu.

36:16

Sparta vyhazuje a opět tak přináší při přesilovce soupeře klid na své hokejky.

35:37

Zakázané uvolnění z dílny Karlovarských.

35:16

Své vystihnutí rozehrávky teď následným nepovedeným protiútokem nepodpořil Stepanchuk.

34:55

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Novák – 2 min., podrážení).

33:42

Rychlá Šilhanova akce končí vypíchnutím kotouče, o něž se postaral jeden z domácích obránců.

32:19

Po dlouhém sparťanském obléhání se Karlovy Vary dokázaly osvobodit a konečně tak i vystřídat.

31:31

Zajímavá akce Sparty končí střeleckým pokusem, mířícím mimo prostor tří tyčí.

30:59

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Matyáš Malý – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

30:59

Ofsajd teď stál za koncem akce pražského týmu.

29:55

MIKULÁŠ ODEHNAL teď utekl všem karlovarským obráncům a efektivní kličkou zmátl také brankáře, posílá tak Spartu poprvé v zápase do vedení! Asistence: Lukáš Novák.

29:04

Energie si užívala kotouče v soupeřově pásmu, zajímavější střelecký pokus si ale nevytvořila.

28:36

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Šimon Potoma – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

28:25

Zemanova střela končí vysoko nad brankou, poté, co byla zblokována jedním z bránících hráčů.

27:30

Akce Poizla a Zahejského postrádala přísnějších parametrů.

26:37

Střela od modré čáry v úplném závěru přesilové hry nakonec přece jen končí v hostující brance, když se prosazuje LUKÁŠ NOVÁK. Máme tak srovnáno! Asistence: Vojtěch Port, Petr Křišťan.

26:16

Energie vyhazuje a může tak vystřídat.

25:05

Sparta teď v přesilové hře vykombinovala svého soupeře tak, že se jeden z domácích dostal sám před Ebenstreita, fantom posledních minut ale opět odolal!

24:35

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vít Zahejský – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

24:23

Akce Varů končí, bez výsledku v podobě střeleckého pokusu.

23:32

Hned tři nebezpečné dorážky teď musel řešit Ebenstreit, svůj tým ke smůle domácích opět podržel!

22:32

Z prostoru mezikruží teď napřáhl Žemlička, bez úspěchu.

21:13

Do situace podobné té při první brance se dostali Křišťan s Žemličkou, první jmenovaný se rozhodl vzít vše na sebe, Ebenstreit ale skvěle chytá!

20:26

Sparta zvládá závěr přesilovky hostů bez sebemenších problémů.

20:01

Na ledovou plochu již opět směřují hráči obou mužstev, druhá třetina za malou chvíli začíná.

Další třetina začíná přibližně v 18:44.
Viděli jsme třetinu, kde nejprve první polovinu dominantní časový úsek držela kotouč Sparta, do šancí ji však hosté nepouštěli. Následně se do hry o něco víc dostali také Karlovarští, a svého soupeře dokonce zvládli potrestat, když se ze situace 2 na 1 prosadil Holejšovský.

20:00

19:44

Sparta se výhozem osvobozuje a střídá.

19:15

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Hrubý – 2 min., sekání).

19:00

Nádherná Potomova akce, který se postupně prosmýkl až zcela sám před Ebenstreita, končí výborným zákrokem brankáře hostí!

18:14

Kvůli zbytečnému překombinování akce Sparty končí, puk mají Vary.

17:27

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Šilhan teď společně s PETREM HOLEJŠOVSKÝM ujeli do situace 2 na 1 a naprosto s přehledem ji proměnili, Energie se tak ujímá vedení! Asistence: David Šilhan.

17:17

Zakázané uvolnění, bude se vhazovat u Ebenstreita.

16:20

Teď kotouč dostal od spoluhráčů Odehnal jako na stříbrném podnose, z levého kruhu ale trestuhodně nedává!

15:50

Dobrou akci Sparty, kterou založil Janský, následně svou nepřesnou přihrávkou nepodpořil Fábry.

14:59

Tvrdé ráně a následnému pokusu o dorážku v podání Křišťana odolala Ebenstreitova lapačka.

14:25

Akce 2 na 2 z pohledu Sparty vypadala slibně pouze zpočátku, karlovarští obránci si však situaci zkušeně pohlídali.

13:28

Ofsajd zastavuje akci Karlovarských.

12:57

Dlouho neozkoušený Ebenstreit se dostal k dalšímu ze zatím malého počtu zákroku, střela však mířila pouze doprostřed branky.

12:12

Kubíček nezvládl svou úlohu zakladatele další útočné akce, puk má tak Sparta.

11:01

Sparta stále drží kotouč na svých hokejkách po drtivou většinu času, do šancí se však nedostává.

10:17

Boje o kotouč nadále probíhají za hostující brankou.

09:25

Pastorově individuální akci chybělo pouze lepší zakončení, když kotouč končí na zadním mantinelu.

08:20

Sparta se snaží nalézt klíč k proniknutí do soupeřova pásma, to se jí však zatím nedaří.

07:35

Rutinní práce pro Přikryla, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

06:55

Hra se teď přelévá na obě strany, když domácí i hosté kupí nepřesnosti.

06:07

Po nepovedené rozehrávce hostů se píská zakázané uvolnění.

05:30

Tvrdá střela od modré čáry jednoho z Karlovarských, po které následuje Přikrylův jistý zákrok.

05:23

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Křišťan – 2 min., podrážení).

04:45

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vojtěch Váňa – 2 min., podrážení).

04:22

Pohledná akce Karlových Varů, po které se jeden z hostujících hráčů dostal sám před Přikryla končí neúspěšně, střela míří mimo!

03:34

Janského pokus zamířil silně nepřesně na zadní mantinel, brankář Ebenstreit tak nadále zůstává bez práce.

03:02

Sparta se opět nedokázala dostat se střele, o kotouč přichází Odehnal.

02:43

Zakázané uvolnění, provinily se Karlovy Vary.

02:24

Po Šumově střele si první zákrok utkání připisuje Přikryl.

01:48

Nepřesná přihrávka Žemličky teď akci Pražanů zastavuje.

00:45

Ke kotouči se v pásmu soupeře dostala také Sparta, signifikantnější možnost si však nevytvořila.

00:07

Akce Energie končí na pevné obraně domácích.

00:01

Na led již vidíme přicházet hráče nejprve domácích a poté i hostů, to značí jediné – první třetina je před svým začátkem.

HC Sparta Praha: Přikryl (Obolenski) – Mack, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák (A), Fábry, Skuratov, Hrubý, Křišťan
Trenér: Tomáš Netík

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Kříž) – Smýkal, Malý, Anton (A), Mähler, Kubíček (C) – Mikeš, Zahejský, Váňa, Šilhan, Šuma, Pastor (A), Holejšovský, Poizl, Váňa, Zeman
Trenér: Martin Gombár

Rozhodčí: Zeliska – Svobodová, Bernard.
V rámci 13. kola skupiny A Extraligy dorostu o pořadí v play-off vyzve pražská Sparta na svém ledě hokejisty Karlových Varů.

Pražané se jistě budou chtít vrátit zpět na vítěznou vlnu, když po třech vítězstvích v řadě právě nad Karlovými Vary (4:2), Libercem (6:4) a v derby se Slavií (5:4pp) nestačili na jejím ledě na Plzeň (2:4). I díky právě skončené šňůře se Sparta v tabulce drží na solidní třetí pozici s dvaceti body a velice vyrovnaným skóre 44:43. Pozici nejproduktivnějšího hráče drží suverénním způsobem Martin Vašíček (22 zápasů, 12+32), za ním se v pořadí nacházejí Mikuláš Odehnal (26 zápasů, 17+12) a Andrej Fábry (16 zápasů, 16+12). V rámci obránců se největší bodovou produkcí pyšní Tomáš Bartoň (27 zápasů, 4+12).

Naproti tomu Energie nezažívá vůbec povedené období, sérii šesti porážek v řadě ukončili Karlovarští až v rámci svého posledního zápasu, když přetlačili Slavii v poměru 5:4. Zajímavé také je, že řetězec záporných výsledků odstartovala a také zakončila porážka právě se zítřejším soupeřem (v prvním zápase 3:6, ve druhém 2:4). Z logiky věci tak není povzbudivý ani pohled na tabulku, Karlovy Vary okupují poslední pozici, když z devíti jimi dosud odehraných zápasů vytěžily pouze šest bodů za dvě vítězství a to se skóre 28:41. Nejproduktivnějšími forwardy jsou Adam Csabi (19 zápasů, 17+16), Radim Handl (23 zápasů, 15+13) a Matyáš Váňa (18 zápasů, 8+20), mezi obránci vévodí Jakub Anton (25 zápasů, 3+13).

Poslední 2 vzájemné zápasy:
HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 6:3
HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 2:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:1

Branky a nahrávky: 27. Novák (Port, Křišťan), 30. Odehnal (Novák), 42. Vašíček (Křišťan, Fábry), 45. Křišťan (Fábry, Šeba) – 18. Holejšovský (Šilhan)

Rozhodčí: Zeliska – Svobodová, Bernard

04:45 KVA 2 Váňa, podrážení
05:23 SPA 2 Křišťan, podrážení
17:27 KVA 0:1 Holejšovský (Šilhan)
19:15 SPA 2 Hrubý, sekání
24:35 KVA 2 Zahejský, příliš mnoho hráčů na ledě
26:37 SPA 1:1 Novák (Port, Křišťan)
28:36 SPA 2 Potoma, příliš mnoho hráčů na ledě