09.01.2022, 20:00 • Enterprise Center, St. Louis • Michal Raška

Tipsport: 1.97 4.64 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?

Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 58:48
Braden Holtby (DAL) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 59:31

Česká a slovenská stopa

Radek Faksa (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:50
Andrej Sekera (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:39

Tři hvězdy utkání

1. Jordan Kyrou (STL) 1+1
2. Ryan O'Reilly (STL) 1+0
3. Jordan Binnington (STL) 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%
Je konec! St. Louis Blues nakonec zvítězilo nad Dallasem Stars 2:1 v neskutečně hektickém závěru utkání.
Těsně před prolomením do druhé půle základní hrací doby jsme byli svědky první branky v utkání, o kterou se postaral Jason Robertson a poslal Dallas do vedení. Do třetí periody vstoupilo domácí mužstvo velice aktivně, ale gól stále nemohlo dát a čas rychle běžel. V 58. minutě se ovšem nechal vyloučit Jamie Benn a St. Louis získalo přesilovou hru, kterou 47 vteřin před koncem využil O'Reilly a srovnal na 1:1. Během toho se ale hosté dopustili dalšího faulu a Blues tak pokračovali v přesilovce, kterou o 18 vteřin později využil Kyrou a postavil Enterprise Center vzhůru nohama.

59:50

Hostům se nedaří dostat do útočného pásma a Blues vyhazují puk do bezpečí.

59:40

Dallas Stars to ještě zkouší bez brankáře!

59:31

59:31 Jordan KYROU - 2:1

59:31

St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné, jelikož domácí v poslední minutě otáčejí celý zápas! Domácí měli přesilovou hru, kdy JORDAN KYROU poslal z levé strany puk před bránu, kde trefil nohu Janiho Hakanpy a ten si dává vlastní branku! Bez asistence.

59:13

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., sekání).

59:13

59:13 Ryan O'REILLY - 1:1

59:13

Je srovnáno na 1:1! Obrovský tlak domácích nakonec končí gólem. Torey Krug pálil, ovšem jeho pokus šel vedle brány, ale následně se kotouč vrátil zpět před bránu a RYAN O'REILLY dokázal trefit odkrytou svatyni. Asistence: Torey Krug a Jordan Kyrou.

58:22

Hosté vyhodili puk přes celé kluziště a čas Blues běží hodně rychle.

58:08

Tohle je velká šance pro domácí na srovnání, neboť budou hrát 6 na 4!

58:08

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., hákování).

58:00

St. Louis Blues hrají bez brankáře!

57:52

Znovu se Dallasu podařilo vyvést puk do bezpečí.

57:32

Esa Lindell dokázal vyhodit puk do středního pásma.

2:1

Branky a nahrávky: 60. R. O'Reilly (Krug, Kyrou), 60. Kyrou – 30. J. Robertson (Pavelski, M. Heiskanen)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Kyrou, R. Thomas, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Saad – K. Kostin, Bozak, L. Brown.
Trenér: Craig Berube

Dallas Stars: Holtby (Oettinger) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Faksa, M. Raffl – A. Radulov, Peterson, Kiviranta.
Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: L'Ecuyer, Syvret – Baker, Kovačik

08:26 DAL 2 M. Heiskanen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
20:55 STL 2 Mikkola, hákování
29:16 DAL 0:1 J. Robertson (Pavelski, M. Heiskanen)
31:24 DAL 2 J. Klingberg, vysoká hůl
35:30 DAL 2 Jamie Benn, vysoká hůl
39:35 STL 2 R. Thomas, podrážení
54:59 STL 2 Perron, podrážení
58:08 DAL 2 Jamie Benn, hákování
59:13 STL 1:1 R. O'Reilly (Krug, Kyrou)