– 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:33.
– 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 63:54
Zachary Fucale (WSH) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 64:36.
Střely na branku: 22 – 31 (9:10, 4:11, 7:8, 2:2)
Trestné minuty: 10 – 2
Využité přesilové hry: 0/1 – 1/5
Vyhraná vhazování: 49 % – 51 %
Bodyčky: 15 – 8.
Washington podeváté z jedenácti případů prohrál nastavovaný zápas. Padl potřetí za sebou a zase nevyužil možnost dotáhnout se z páté pozice na čelo Východní konference. V době ukončení utkání je na Západě pátá také Minnesota.
Capitals opanovali druhou třetinu a od 23. minuty byli blíže vítězství. Po trefách McMichaela a Kuzněcova si ale sami zkomplikovali život vlastním gólem v ponechané výhodě, který hosty dvojnásobně zamrzel v poslední minutě základní hrací doby. Za Minnestou v power-play srovnal na 2:2 Mats Zuccarello a vynutil si nezvykle klidné prodloužení. Na programu tak byly i nájezdy, v nichž si vítěznou trefu připsal Kevin Fiala.

Kevin FIALA - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
Autorem vítězné branky je KEVIN FIALA.

3. série 2:0

Frédérick Gaudreau prostřelil Fucaleho z mezikruží a zápas je u konce!

2. série 1:0

Daniel Sprong si částečně položil Kähkönena, jenže puk nezvedl dostatečně vysoko, aby mu proletěl nad ramenem.

Kevin Fiala nabral velkou rychlost a parádně zavěsil k horní tyčce. S tímto Fucale nepočítal.

1. série 0:0

Jevgenij Kuzněcov střílel mezi beton a pravou ruku Kähkhönena a trefil tyč!

Zuccarello ztratil kontrolu nad pukem, když dělal finální blafák do forhendu.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

3:2

Branky a nahrávky: 34. M. Foligno, 60. Zuccarello (Dumba, K. Fiala), rozh. náj. K. Fiala – 23. McMichael (Nick Jensen, Sheary), 26. Kuzněcov (Ovečkin, Eller)