HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

4:6

konec (0:3, 1:1, 3:2)

06.01.2022, 16:00 • MFH Ostrava • Skupina B • Klára Bártková

Ani dnes Vítkovice žádné body neberou, byť v 50. minutě k tomu měly hodně blízko. Domácím se totiž podařilo během minuty a půl vyrovnat, pak na nějakou chvíli uzamkli Třinec v pásmu, jenže pak Oceláři dokázali využít obrovské chyby domácích a opět se dostali do vedení, za 16 vteřin se radovali ještě jednou. Na to už domácí nenašli odpověď a po podání rukou odchází smutně do kabin. Třinec míří na děkovačku se svými fanoušky. (18:03:57)

59:54

Pohludka si říkal o přihrávku mezi kruhy, nakonec ji ale nestihl zastavit.

59:28

Kotouč je znovu za vítkovickou bránou, kam pro něj domácí spěchají.

59:06

Kalandra začíná novou akci od vlastní brány.

58:37

Teď vidíme icing i na straně domácích.

58:19

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

57:23

Milata se dostal do úniku, koncovku mu ale nevyšla a kotouč skončil za bránou.

57:03

Domácí v ofsajdu.

56:37

Třinec vyslal několik střel, ani jedna však nebyla přesná.

55:47

55:21

Cedzo zamířil těsně nad bránu.

54:30

Píská se třinecké postavení mimo hru.

53:58

Vítkovice odeslaly kotouč až za třineckou bránu.

53:47

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Saxa – 2 min., hákování).

52:56

Třinec právě vstřelil branku!
Třinec opět vede o dva góly! Po vhazování ve středním pásmu se Oceláři rychle dostali k vítkovické bráně. Se střelou ŠIMONA POHLUDKY si domácí gólman neporadil. Asistence: Adam Cedzo a Michal Rybnikár.

52:40

Velká chyba domácích je potrestána gólem. Nepřesnou rozehrávku Vítkovic zachytil před bránou ADAM CEDZO, který bez problémů zakončuje do levé části branky. Bez asistence.

51:23

Vítkovice jsou po vyrovnání nastartované a Třinec má co dělat, aby se dostal z vlastního pásma.

50:27

Krmačrský přihrávku zachytil Chlán mezi kruhy, jenže jeho následná střela skončila hned na prvním třineckém obránci.

49:35

Zakázané uvolnění Ocelářů.

49:30

Oddechový čas pro hosty.

49:30

Vítkovice právě vstřelily branku!
A je vyrovnáno! Domácí udrželi útočnou třetinu, z pravé strany pak vyslal velice nepříjemnou střelu VOJTĚCH MATĚJKA, Milota byl proti této ráně bezradný. Asistence: Daniel Kalandra a Matěj Žídek.

48:20

A je to už jen o jediný gól! Chaloupka našel v dobrý čas TOMÁŠE TOBOLU, který vyjel mezi kruhy, odkud nádherně propálil hostujícího brankáře! Asistence: Marek Chaloupka a Martin Milata.

47:06

O pár centimetrů minul třineckou klec Lerch.

46:05

Domácí se provinili ofsajdem.

45:33

Až těsně před bránou byl zastaven puk, který letěl od Pospíšila.

44:38

Po dalším icingu se hra vrátí před domácího gólmana.

44:04

Zakázané uvolnění Vítkovic. Vhazování po levé ruce Vávry.

43:59

Další zásah má i Vávra, který musel zakročit proti střele Sikory.

43:12

Vítkovice se s veškerou vervou derou za vyrovnáním.

41:34

Ale přece jen se Vítkovice prosazují, po zmatku před bránou doklepl kotouč za záda Miloty VOJTĚCH MATĚJKA. Asistence: Matěj Žídek a Jiří Lerch.

41:28

Kalandrovu střelu se snažil Žídek usměrnit do brány, ale nevyšlo mu to.

41:11

Urbánek proklouzl středem hřiště do pásma a na pravém kruhu našel nachystaného Mikulu, ten hned vypálil, ale Vávra byl připravený.

40:50

Glasova střela mířila hodně vedle brány.

40:18

Tobola přihrávka neprošla před bránu a Třinec otáčí směr hry.

40:01

Ve druhé části padly jen dvě branky, domácí nejdříve ve 29. minutě snížili na 1:4 zásluhou Glase. Jenže Třinec své tempo zrychlil a opět si vypracoval více šancí. V čase 33:12 si pak vzali Oceláři své třígólové vedení zpět, když se střelou pod horní tyč prosadil Lipka.
Další třetina začne přibližně v 17:27.

40:00

39:58

Třinecký ofsajd.

39:41

Po vhazování se puk odrazil k bráně, kde ho Vávra radši přikryl.

39:34

Zakázané uvolnění domácích, hra se proto vrátí před Vávru.

39:08

Milata si vybruslil mezi kruhy, jenže pak mu kotouč sjel z hole.

38:38

Činčala si lehl do pokusu Sikory, nicméně Třinec je stále u puku.

37:31

Do střely Žídka sáhl jeden z třineckých obránců, puk ale i tak doputoval do lapačky Miloty.

36:57

Zakázané uvolnění Vítkovic.

35:42

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tobola – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pohludka – 2+2 min, hrubost).

35:42

Pohludka přihrál Rybnikárovi do prostoru před bránou, druhý jmenovaný ale zakončil pouze do gólmana, nad kterým se pak strhla mela.

34:38

Třinec znovu obsadil útočné pásmo, kde teď vymýšlí, jak se dostat blíž k bráně.

33:12

Hosté se znovu dostávají do třígólového vedení. Volas přenechal před bránou puk JAKUBU LIPKOVI, ten napřed trefil pouze tělo gólmana, z dorážky se už ale trefil pod horní tyč. Asistence: Patrik Volas.

32:00

Pohludka kombinoval s Rybnikárem, který pak i zakončoval, ale bránu minul.

31:25

30:41

Rozhodčí znovu píská kvůli ofsajdu Vítkovic.

30:28

30:25

Na druhou stranu ujížděl Tobola, na poslední chvíli ho ale zastavil jeden z třineckých obránců.

30:01

Před vítkovickou bránou se ocitl osamocený Pohludka, bránu ale přestřelil.

29:47

Tobola s Chlánem jeli úplně sami na Milotu, několikrát si přihráli, zakončení vzal na sebe první jmenovaný, ale Milota svým betonem stihl zasáhnout.

29:15

Činčalova střela sražena vedle brány.

28:14

SEBASTIAN GLAS si najel mezi kruhy a zamířil k tyči, tam se hostující gólman nestihl natáhnout, a tak Vítkovice snižují. Asistence: Martin Milata.

27:49

Čmiel nechal kotouč za sebou, pak už nestihl vystřelit, tak ho alespoň nahodil za bránu.

27:39

Další přerušení, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění domácích. Vhazování po pravici Vávry.

27:16

Hra je znovu přerušena kvůli vítkovickému ofsajdu.

26:18

Z pravé strany to zkoušel Lerch, ale Milota byl připraven.

26:15

25:57

Pokus Lazára byl zblokován, domácí ale stále drží útočnou třetinu.

25:22

Žídek byl v pásmu dřív, než se k němu dostal puk, proto se píská ofsajd.

24:53

Třinec se osvobodil.

24:15

Na dvě minuty je za faul kolenem vyloučen hostující Čmiel.

23:21

Chlán objel třineckého obránce, projel až před bránu, odkud ale zakončil jenom do gólmana.

22:41

22:37

Třinec obklopil vítkovickou branku, pak ale nepřesnou přihrávkou přišel o pásmo.

21:06

Milata trefuje hokejku Miloty a jedeme na druhou stranu.

20:23

Kotouč se nepříjemně odrazil před Vávru, ten ho ale dokázal vyrazit do boku.

20:01

První třetina končí výsledkem 0:3. Nevypadalo to, že by domácí tolik ztráceli, ale přece jen byl Třinec o trochu rychlejší a dokázal mnohem víc využít svých šancí. Když se Vítkovice do nějaké slibnější šance dostali, tak ji nedokázaly přetavit v gól, střely často mířily vedle brány, nebo je vychytal hostující brankář. Třinec byl o kousek nebezpečnější a v zakončení přesnější, to rozhodlo.
Další třetina začne přibližně v 16:43.

20:00

19:03

Oceláři už vedou o tři branky! Pohludka našel u brány stojícího MICHALA RYBNÍKARE, který prostřeluje domácího gólmana. Asistence: Šimon Pohludka a Adam Cedzo.

18:44

Hosté založili novou akci a po rychlém přechodu pálil z otočky Pohludka, Vávra byl ale připraven.

17:12

17:05

Saxa našel u modré čáry Glase, který zrychlil a dostal se sám před Milotu, jenže zakončil pouze do betonu.

16:38

Další úspěšné vyhození domácích.

15:56

15:38

Masnica si dlouho chystal střelu, nakonec proletěla jen kolem brány.

15:20

Domácím se ale hned v úvodu oslabení podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.

15:12

Za držení je dvouminutovým trestem potrestán domácí Falhar.

15:07

Hosté mají výhodu.

14:35

Hra se vrátí před Milotu, protože se píská zakázané uvolnění Třince.

14:16

Domácí ale bojují, pokus Falhara jen těsně minul bránu.

13:13

Hosté zvyšují své vedení! Po Čmielově přihrávce si PATRIK MASNICA vyjel do středu levého kruhu a zamířil přesně do mezírky pod rukou domácího brankáře. Asistence: Marek Čmiel.

12:41

K Vávrovi se odrazil skákavý kotouč, domácí gólman proto raději přerušil hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

11:45

11:24

Teď už se Saxa ke střele dostal, ale letěla hodně vedle brány.

11:09

Milata přihrával Saxovi na pravý kruh, jenže ten kotouč nestihl zastavit.

10:14

Krčmarský se prodral do pásma a povedlo se mu vystřelit přes třineckou obranu, v bráně však stál připravený Milota.

09:22

Puk se nebezpečně odrazil k tyči domácí branky, Vávra ho raději přikryl, ale za malou chvíli rozehrál.

08:33

Střelu Lazára se snažil tečovat Milata, puk sjel ale těsně kolem brány.

07:43

Další potíže před domácí brankou. Sikora hned několikrát dorážel, ale domácí se obětavě ubránili.

06:56

Třinec po vstřelené brance velice dobře napadá a Vítkovice mají obrovský problém projít přes střední pásmo.

05:38

Třinec otevírá skóre zápasu! Oceláři rychle prošli před Vávru a z pravé strany pak posunul kotouč do klece JAKUB LIPKA. Asistence: Petr Sikora.

05:11

Vítkovicím na poslední chvíli uskočil puk z útočné třetiny, a tak z něj musí všichni domácí hráči vyjet, jinak by se pískal ofsajd.

04:31

Pokus Čmiela od modré letěl hodně nad bránu a puk berou domácí.

03:59

Cedzo znovu zaměstnal Vávru, tentokrát domácí brankář zasáhl betonem.

03:27

Střela Milaty hned po vhazování byla zblokována.

03:23

Zakázané uvolnění třineckých Ocelářů.

02:58

Sikora zapomněl kotouč za sebou a pak mu dělal velké problémy napadající Krčmarský, Třinec se ale nakonec ubránil.

02:22

Lazár neudržel útočné pásmo a musí se vracet pro kotouč.

01:22

Velice nepřesnou střelu vyslal ze své hole Milota.

00:09

Úvodní buly pro Třinec, který se hned prodral do útočného pásma a z levé strany střílel Cedzo, trefil ale jen rameno domácího gólmana.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Vávra (Smolka) – Falhar, Kalandra, Chaloupka, Lazár (A), Čuba, Řehulka, Činčala (A) – Glas, Krčmarský, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Chlán (C), Lerch, Žídek
Trenér: Stránský

HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Solowski, Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Volas, Barna, Rybnikár, Pohludka, Sikora (A), Blaha, Cedzo (A), Lipka, Masnica (C), Urbánek, Mikula
Trenér: Malík

Rozhodčí: Rimmel – Kořistka, Piskoř.

HC Oceláři Třinec

Oceláři jsou na tom o poznání lépe, z dosavadních 4 zápasů hned třikrát vyhráli, v tabulce proto obsazují 2. pozici s 9 body. Ve skupině Východ skončil Třinec na 1. místě 42 body.

Produktivitu v útoku vede Adam Cedzo 43 bodů (18+25), v defenzívě je nejlepším hráčem Michal Pospíšil 15 bodů (1+14). Zároveň Adam Cedzo vyfasoval nejvíc trestných minut (33). Nejvytěžovanějším gólmanem je Jakub Milota – 15 zápasů – úspěšnost: 92,52%, i Třinec má ale další dva brankáře, Denise Heczka – 5 zápasů – úspěšnost: 91,20% a Sebastiana Michalíka – 3 zápasy – úspěšnost: 88,31%.

HC Vítkovice Ridera

Vítkovicím se ve skupině o pořadí v play off – B zatím vůbec nedaří. Svěřenci Darka Stránského totiž všechna utkání prohráli, a proto jim po čtyřech utkáních patří poslední místo v tabulce a 0 bodů. Na to vítkovický dorost rozhodně není zvyklý, v původní skupině Východ skončil na 2. místě, na 1. Třinec ztrácel pouhých 5 bodů.

V ofenzívě je nejproduktivnějším hráčem Matěj Štiak 27 bodů (12+15), v zadních řadách pak Jakub Fibigr 15 bodů (3+12). Nejtrestanějším hráčem je Vojtěch Matějka – 62 trestných minut. V brance chytá nejvíc Jakub Smolka – 18 zápasů – úspěšnost: 92,58%, Vítkovice mají ale k dispozici další dva gólmany, a to Lukáše Viléma – 2 zápasy – úspěšnost: 94,64% a Štěpána Vávru – 3 zápasy – úspěšnost: 89,83%.
Krásné čtvrteční odpoledne z Ostravy! Domácí Vítkovice dnes od 16:00 sehrají utkání proti třineckým Ocelářům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

4:6

Branky a nahrávky: 29. Glas (Milata), 42. Matějka (Žídek, Lerch), 49. Tobola (Chaloupka, Milata), 50. Matějka (Kalandra, Žídek) – 6. Lipka (Sikora), 14. Masnica (Čmiel), 20. Rybnikár (Pohludka, Cedzo), 34. Lipka (Volas), 53. Cedzo, 53. Pohludka (Cedzo, Rybnikár)

Rozhodčí: Rimmel – Kořistka, Piskoř

05:38 TRI 0:1 Lipka (Sikora)
13:13 TRI 0:2 Masnica (Čmiel)
15:12 VIT 2 Falhar, držení
19:03 TRI 0:3 Rybnikár (Pohludka, Cedzo)
24:15 TRI 2 Čmiel, faul kolenem
28:14 VIT 1:3 Glas (Milata)
33:12 TRI 1:4 Lipka (Volas)