Extraliga dorostu - o pořadí v play-off

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

5:4

konec (1:1, 3:1, 1:2)

06.01.2022, 18:00 • Sportovní hala, Praha - Holešovice • Skupina A • Info o důležitých událostech (Petr Pavlík)

To je z mé strany pro dnešek definitivně vše, děkuji moc za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (20:18:18)
Utkání je úspěšně u konce! Sparťané v úvodu třetí třetiny šli do tříbrankového trháku zásluhou Lukáše Nováka, ale hosté ještě zdramatizovali koncovku zápasu. Dvěma góly se blýskl ve třetí třetině útočník Adam Benák, který celkově zaznamenal v duelu se Spartou čtyři branky. Ani jeho výkon však Plzni nestačil k výhře a sparťané si po cenném vítězství 5:4 připsali cenné tři body do tabulky skupiny A.

58:27

Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeňští hráči v posledních minutách třetí třetiny snižují na rozdíl jediné branky. Svůj čtvrtý zásah v tomto utkání zaznamenal plzeňský útočník ADAM BENÁK. Asistence: Aleš Mazanec.

48:25

Hosté se však ještě nevzdávají a necelých dvanáct minut před koncem třetí třetiny snižují na rozdíl dvou branek. ADAM BENÁK se prosadil potřetí v utkání a zároveň zkompletoval hattrick! Asistence: Hynek Prošek, Marek Hořejší.

42:23

Sparta právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté svou početní výhodu přeci jen využili a vedou už o tři branky. Po Vašíčkově přihrávce se prosadil LUKÁŠ NOVÁK, který zároveň vsítil pátou branku svého týmu v utkání. Asistence: Martin Vašíček, Adam Marton.

40:46

Sparta bude hrát v úvodních minutách třetí třetiny další přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl tentokrát Antonín Lučan (PLZ), jenž se provinil hákováním.

40:01

Druhá třetina byla oproti té první gólově bohatší. Sparťané odskočili v průběhu třiatřicáté minuty do vedení zásluhou Bogdana Stepanchuka. Hosté vyrovnali v 39. minutě duelu, když se prosadil podruhé v utkání Adam Benák. Sparťané však předvedli drtivý finiš, když se na střeleckou listinu zapsal Jakub Žmola a pouhé čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny překonal plzeňského brankáře Tomáš Bartoň. Sparta vede po čtyřiceti odehraných minutách 4:2.

40:00

39:56

Gólové hody v závěru druhé třetiny pokračují! Sparťané znovu využili zaváhání plzeňské obrany, když obránce TOMÁŠ BARTOŇ skóroval pouhé čtyři vteřiny před koncem prostřední části. Asistence: Lukáš Novák, Martin Vašíček.

38:45

Pozor, sparťanům stačilo pouze pár vteřin na vstřelení dalšího gólu. Po přihrávce Byakova se tentokrát prosadil útočník JAKUB ŽMOLA, který se zapisuje na střeleckou listinu. Asistence: Arkadiy Byakov.

38:04

Plzeňští hráči podobně jako v první třetině krátce před koncem třetiny vyrovnávají skóre! Úspěšným střelcem se stal ADAM BENÁK, jenž zaznamenal už druhou branku v tomto utkání. Asistence: Aleš Mazanec, Josef Eichler.

32:12

Domácí hokejisté v průběhu druhé třetiny si berou své ztracené vedení zpět! Po Odehnalově úspěšné práci mířil do černého BOGDAN STEPANCHUK, který si připsal svou druhou trefu v nadstavbové části. Asistence: Mikuláš Odehnal, Jakub Žmola.

27:26

Přesilová hra domácího týmu záhy končí. Obránce Adam Marton (SPA) vyfasoval dvouminutový trest za sekání a je dalším vyloučeným hráčem v utkání.

26:10

Sparťané sice svou přesilovou hru nevyužili, avšak v dalších minutách budou hrát další početní výhodu. Sudí vylučují Jiřího Reisera (PLZ) za podrážení.

22:20

Plzeňští hokejisté budou hrát další oslabení. Plzeňský útočník Tomáš Holubec (PLZ) se na startu druhé třetiny provinil držením a už sedí na trestné lavici.

20:01

5:4

Branky a nahrávky: 9. Křišťan (Vašíček, Novák), 33. Stepanchuk (Odehnal, Žmola), 39. Žmola (Byakov), 40. Bartoň (Novák, Vašíček), 43. Novák (Vašíček, Marton) – 19. Benák (Hořejší), 39. Benák (Mazanec, Eichler), 49. Benák (Prošek, Hořejší), 59. Benák (Mazanec)

HC Sparta Praha: Kogler (Přikryl) – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov, Janský – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Trenér: František Ptáček

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mařík) – Jiříček, Lučan, Holubec, Prošek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kaiser, Benák, Makovec.
Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Dyršmíd – Sýkora, Janíček

00:43 SPA 2 Šeba, podrážení
01:32 PLZ 2 Benák, podrážení
08:57 SPA 1:0 Křišťan (Vašíček, Novák)