Úspěšnost zásahů v %: 87,5-89,74
Bodyčeky: 21-15
Vyhraná buly: 39-34
Vyhraná buly v %: 53,42-46,58
Neuvěřitelný večer zažili hokejisté Vancouveru, kteří půl utkání hráli druhé housle a minimálně po první třetině to vypadalo, že z haly odejdou s plným košem banánů. Ale ne, jedna menší šarvátka, po které šli oba aktéři na 2 minuty na trestnou lavici, změnila celý zápas. Volnějšího prostoru při hře 4 na 4 totiž využil Horvat (který nakonec celý obrat dokonal), jenž jako první překonal Haláka. Domácí najednou byli k nepoznání a jejich skill rázem vylétl minimálně o 100%. Druhou třetinu se však neprosadili. Vysokou laťku nastavenou v druhé půli třetiny dokázali domácí udržet až do vyrovnání, tedy do půlky poslední části hry. V momentě, když všichni už očekávali spravedlivě nerozhodný stav po 60 minutách, se domácí dostali teprve ke druhé přesilové hře celkově v utkání, kterou necelou minutu před koncem využil svojí druhou brankou Horvat. Ačkoliv hráči hostí dostali půl minuty před koncem stejnou možnost na srovnání, nevyužili jí a tak 3 body zůstávají v Kanadě.

59:54

Velký závar u Haláka, ten drží puk pod betony.

59:24

Oddechový čas pro hosty.

59:24

Pozor, ještě není konec. Hughes je vyloučen za podražení.

59:02

59:02 Bo HORVAT - 4:3

59:02

Vancouver právě vstřelil branku!
Miller si podržel puk a dostal se na vrchol kruhu, odkud křižnou přihrávkou našel před brankou BO HORVATA, který zakončil. Obrat je dokonán.

58:48

Oddechový čas pro domácí.

58:48

Hráči Columbusu se soustředí spíše už jen na bránění. Peek to ale provedl tak, že držel hokejku soupeře. Domácí mají možnost otočit zápas.

57:05

Werenski vyslal střelu zápěstím od modré čáry a trefil tyč Halákovy branky.

56:42

Boone Jenner se dostal na kraj kruhu co nejblíže k bráně, Haláka ale trefil pouze do ramene.

56:20

Hostům se podařilo otupit tlak a uklidnit hru a mohou rozehrávat zpoza branky.

55:18

54:06

Domácí si hned vytvořili zámek a Merzlikins musel chytit průnik Boesera, Millerovu střelu z kruhu bez přípravy a další střelu Boesera zápěstím opět z kruhu. Až nyní se daří Lotyšovi přerušit hru.

53:18

Až nyní vidíme první přesilovou hru a domácí tak mají větší šanci dokonat obrat.

52:40

Na druhé straně je zase závar před Merzlikinsem.A domácí budou hrát přesilovou hru.

51:44

Peek a Hofman nyní vyzkoušeli Halákovi kvality. Ten závar ustál a ležící stáhl puk pod sebe.

50:20

Columbus se evidentně nepoložil a sám se pokouší zaútočit. Tato snaha ale končí ofsajdem.

49:35

49:35 Vasilij PODKOLZIN - 3:3

49:35

NE! Toto opravdu nemohlo dopadnout jinak! Srovnávací branka je pouze logickým vyústěním toho, co na ledě vidíme. Vancouver opět vytvořil drtivý tlak na Merzlikinse a jeho okolí. Podkolzin našel Hughese na brankové čáře. Ten obkroužil branku a neuspěchal přihrávku zpoza branky, ani následně střelu při výjezdu do kruhu. Počkal si na ideální příležitost, aby před brankou v chumlu našel hokejku VASILA PODKOLZINA, který překonal lotyšského brankáře. Asistence: Quinn Hughes, Tyler Myers.

48:33

Merzlikins vleže likviduje Millerovu střelu.

47:05

Tyler Motte osamocený nepřekonal brankáře hostí.

46:17

Hughes opět pálí mimo.

45:01

Na druhé straně se z ojedinělé akce netrefuje od modré Gavin Bayreuther.

44:40

Domácí pokračují v drtivém tlaku, ale střela Boesera ani Hughese se mezi tyče nevešla.

44:07

44:07 Elias PETTERSSON - 2:3

44:07

Takže nás čeká ještě zajímavý večer. Po vystupňovaném a stále trvajícím tlaku, kdy už jednou Pettersson nepřekonal Lotyše zcela osamocený mezi kruhy se po další křižné nahrávce před branku prosazuje ELIAS PETTERSSON. Asistence: Conor Garland, Tyler Myers.

43:39

Bjorkstrandova střela byla zblokována.

42:47

Merzlikins musel pokrýt další dvě střely. Columbus je hned od začátku v těžké defenzivě.

41:52

Boeser pálí mimo, Miller pálí mimo...až střela Hoglandera by se vešla mezi tři tyče.

Vyhraná buly v %: 60,42-39,58
Ve druhé třetině se zezačátku domácím opět příliš nedařilo a tak trochu se odehrávala ve stylu třetiny první. Postupem času ale domácí začali přidávat na důrazu, což vyvrcholilo v zatím jediné vyloučení, kdy byli vyloučeni na každé straně jeden hráč. Domácí využili prostoru a snížili. Od té doby vidíme úplně jiný tým než úvodních 30 minut. Zlepšený výkon o 100% však k další brance nevedl, neboť i hosté hrají zatím velice organizovaně a obětavě. Po druhé třetině je tak stav 1:3.

40:00

39:24

Hughes nepřekonal brankáře soupeře střelou zápěstím.

38:30

Na druhé straně musí Halák řešit šanci Voráčka.

37:23

Domácí nyní byli blízko brance, když z rohu byl v mezikruží nalezen Conor Garland, který ale musel udělat kvůli dopřednému pohybu otočku, při které naudržel puk na hokejce.

36:11

Bean se dostal do úniku, ten mu ale překazil Halák.

35:12

J. T. Miller a Tanner Pearson nyní na brankovišti předvedli pořádný humbuk a ani jeden z 5 protihráčů nevěděl, jak puk odkrýt do bezpečí.

34:42

Nyní ale padl do střely i jeden z domácích. Statistika zblokovaných střel: 16:6.

33:51

Hosté hrají ovšem obětavě a zblokovali další dvě střely.

32:57

Domácí pokračují v dohrávání soubojů. Vidíme úplně jiný tým než ještě před 10 minutami.

31:02

Merzlikins likviduje střelu Myerse z vrcholu kruhu.

30:52

Domácí ale opět pokračují v náporu a snaží se střílet. Střely jsou však dobře blokovány a nebo nejdou mezi tři tyče.

29:15

Nechybělo mnoho a mohlo být po nadšení, když si jeden z domácích hráčů téměř srazil přihrávku na střed do odkryté branky, kterou puk nakonec minul cca o půl metru.

28:50

Merzlikins najednou musí řešit nepříjemné věci a připisuje si během chvilky tři zákroky. Domácí jsou jak polití živou vodou.

27:41

27:41 Bo HORVAT - 1:3

27:41

BO HORVAT si nabruslil od mantinelu do kruhu a střelou zápěstím překonává Merzlikinse.

26:35

Je vidět, že domácím hokejistům není stav ukradený a snaží se něco změnit a začínají přitvrzovat v soubojích a více se srážet. Dokonce Garlend při přerušení hry nyní sundal rukavice a vyzval tím Vladislav Gavrikova na souboj, ten jej nepřijal a ačkoliv byl držen pod krkem, zachoval ledový klid, což i díky tomu, že je o hlavu a půl větší než jeho vyzyvatel, nakonec vypadalo poměrně komicky.

26:06

Nils Höglander se dostal ke střele hned po buly. Následně se prodral ještě k dorážce, tu ale švihem poslal mimo branku.

25:31

Nepřesná přihrávka hostí končí na zakázaném uvolnění.

24:30

Halák nyní příložníkem překazil přihrávku před branku. Domácí se osvobozují pouze odevzdáním puku na soupeřovu stranu.

22:47

Domácí se sice dostali do útočného pásma, hráči Colombusu jej ale drží za brankou.

22:25

Po Beanově akci přerušuje hru slovenský brankář.

21:48

Alexandre Texier opět vyzkoušel Halákovu pozornost, kdy se jej snažil překonat z dvou metrů, ale téměř nulového úhlu.

20:30

První nebezpečná akce třetiny se zrodila opět před Halákem. Na křižnou přihrávku před brankou však nikdo nedosáhl. Následný protiútok hosté řeší icingem.

Vyhraná buly v %: 45-55
Sice krutý, ale poměrně spravedlivý je tříbrankový rozdíl po první třetině. Columbus je jasně lepším týmem a svého soupeře téměř k ničemu nepustil. Naopak se hraje téměř stále před Halákovo brankou, který i přes dva nejisté zákroky, které nakonec skončily inkasovanou brankou, svůj tým ještě drží.

20:00

19:37

Tak nakonec se domácí ještě dostali do útočné třetiny , ale Merzlikins zasahovat nemusí.

18:37

Opět to musí být Halák, kdo musí být připraven. Hraje se totiž v útočném pásmu hostí.

17:23

Vancouver má stále problémy přejít střední pásmo.

16:18

16:18 Eric ROBINSON - 0:3

16:18

Columbus právě vstřelil branku!
Tak ani toto si slovenský mág za rámeček asi nedá. ERIC ROBINSON vyhrál sprinterský souboj z volným pukem ve středním pásmu a zcela osamocený před Halákem vystřelil puk po ledě a procedil jej pod Halákovými betony. Bez asistence.

15:31

Domácí se snaží tlačit a zvrátit nepříznivý výsledek.

14:47

Jennerova střela byla sražena.

13:53

Po střele Robinsona hru přerušuje Halák.

12:29

Merzlikins nyní kryje tvrdou střelu od modré čáry.

11:37

11:37 Max DOMI - 0:2

11:37

Halák nudržel tvrdou střelu Carlssona a puk se zastavil ještě o tyč. Do branky jej však doklepl všudypřítomný MAX DOMI. Asistence: Gabriel Carlsson, Jack Roslovic.

10:36

Domácí mají problém přejít střední pásmo, ale nyní se s obtížemi dostali alespoň před Mezlikinse, který po akci Myerse zastavuje touš.

09:41

Danforthovi střela z kruhu nesedla a Halák raději přikrývá šourající se puk.

08:32

Columbus stále okupuje útočné území.

07:58

Z vrcholu kruhu pálí Hofman, Halák opět v akci.

06:33

Jenner se nyní dostal z blízké části kruhu ke střele, Halák tentokráte zachránil svůj tým.

05:40

Hosté jsou nyní lepším týmem, ale jejich tlak je spíše platonický.

04:25

04:25 Eric ROBINSON - 0:1

04:25

Kyle Burroughs nabruslil do útočného pásma a naslepo se pokoušel nahrávat středem. Jeho přihrávka byl vystižena a Columbus tak mohl jít do přečíslení 2 na 1, které výborně vyřešil Texier, který ustál i pád pod nohy, kterému se jen tak tak vyhnul tak, že dokázal nahrát přímo před Haláka ERICU ROBINSNOVI, který zakončil pod víko slovenského gólmana. Asistence: Alexandre Texier, Zach Werenski.

03:10

Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

02:10

Pearson se dostal ke střele, která ale nerozvlnila síť.

01:21

Halák chytá střelu Gavrlikova a napravuje tak svoji menší chybu za brankou.

00:31

Domácí vyhráli buly, zatím se ale hraje bez střely.

00:01

Dle výše uvedeného by se mohlo zdát, že domácí budou jasným favoritem. Vzájemné zápasy se však kloní spíše na stranu Columbusu, který vyhrál poslední 4 vzájemné duely, naposledy 4:2 na konci listopadu na vlastním ledě.
Soupeřem jim dnes bude Columbus Blue Jackets, čili 10. tým Východní konference, který zatím posbíral o pouhé 3 body než než domácí celek. Nemá ovšem takovou formu, jako jeho dnešní soupeř....spíše naopak skládá bod po bodu a již ve třech zápasech za sebou nedokázal naplno bodovat a z těchto klání urval pouhé 3 body.
Ačkoliv se domácí potácejí až na 13. příčce západní konference, chytili náramnou fazónu a aktuálně disponují pátou nejlepší formou v konferenci. Vancouver drží sérii 4 utkání bez prohry a se 26 body se vrací do bojů o kýženou 8. příčku zaručující play off.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání hokejové NHL, ve kterém se proti sobě postaví týmy Vancouver Canucks a Columbus Blue Jackets.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

4:3

Branky a nahrávky: 28. Horvat (Q. Hughes, Boeser), 45. Elias Pettersson (Garland, T. Myers), 50. Podkolzin (Q. Hughes, T. Myers), 60. Horvat (J. T. Miller) – 5. E. Robinson (Texier, Werenski), 12. Domi (G. Carlsson, Texier), 17. E. Robinson

Vancouver Canucks: Halák (Demko) – T. Myers (A), Q. Hughes, Poolman, Burroughs, B. Hunt – Höglander, Horvat (C), Dickinson – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, Dowling, Motte.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski, Peeke, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson – O. Bjorkstrand, Jenner, Hofmann – J. Voráček, Roslovic, Domi – Danforth, Sillinger, Nyquist – Texier, Kuraly, E. Robinson.

04:25 CBJ 0:1 E. Robinson (Texier, Werenski)
11:37 CBJ 0:2 Domi (G. Carlsson, Texier)
16:18 CBJ 0:3 E. Robinson
26:35 VAN 2 Garland, hrubost