Dominik Simon (PIT) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě: 10:36
Úspěšnost vhazování v procentech – 63:37
Přesilovky – 1/5 : 0/2
Trestné minuty – 4:10
Hity – 22:29
Zblokované střely – 16:11
Až na úvodních deset minut byl Pittsburgh jasně lepším týmem a připsal si páté vítězství za sebou. To Montreal prohrál pošesté v řadě. Domácí nemusí mrzet, že na startu druhé třetiny nevyužili 103 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Hostům nebylo nic platné, že snížili na 2:3 tři vteřiny před druhou sirénou, protože v první minutě poslední třetiny inkasovali Dumoulinem. Od gólu svátečního střelce Briana Boylea v 50. minutě se zápas dohrával. Tentokráte tak Pittsburgh na svém ledě porazil finalistu posledního ročníku National Hockey League. Ten ve svém 30. zápase v letošní sezoně padl již počtyřiadvacáté.

59:38

Armia mířil z otočky na středu vedle levé tyče.

58:58

Domácí postrčili puk po pravé straně do středního pásma, kde se nacházel Clague.

58:36

58:18

Ofsajd Montrealu.

58:11

Člověk by se ani nedivil, kdyby zjistil, že Montreal zatím strávil při přesilovce více času mimo svou útočnou třetinu.

57:45

Více než minuta přesilovky je pryč a Montreal ještě nevystřelil, navíc Blueger dobře napadá rozehrávku.

57:13

Hosté se zatím vůbec nemůžou usadit v útočném pásmu.

56:48

Pittsburgh vyhodil kotouč, Montreal zatím nesáhl k powerplay, která by se možnná i nabízela.

56:36

Carter dostane dvě minuty za podražení Caufielda na středu vlastního obranného pásma, domácí jdou do čtyř.

56:36

Hosté zasypali Jarryho! Caufield zakončoval z pravého kruhu do přední tyče, následovala první dorážka a potom opětovný pokus hostujícího útočníka až přerušil domácí gólman hru.

56:10

Drouin neprošel na útočné modré čáře přes posledního obránce Dumoulina.

55:30

Komerční přestávka.

55:07

Pittsburgh udělal fatální chybu v rozehrávce a Suzuki byl zničehonic na levé straně před Jarrym, jenže minul tři tyče.

5:2

Branky a nahrávky: 12. Kasperi Kapanen (Rodrigues), 27. Rodrigues (Letang, J. Carter), 32. Matheson (Crosby, Rodrigues), 41. Dumoulin (Crosby), 50. Boyle (D. Simon, Ruhwedel) – 27. Drouin (Dauphin), 40. J. Ylönen (Drouin)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Kasperi Kapanen, Crosby (C), Rodrigues – D. Heinen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Boyle, D. Simon.
Trenér: Mike Sullivan

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), A. Romanov, Clague, Kulak – M. Hoffman, Suzuki (A), Lehkonen – Armia, Poehling, Drouin – Caufield, Dauphin, M. Perreault – J. Ylönen, C. Paquette, Pezzetta.
Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: St. Pierre, Nicholson – Nansen, Murray

Diváci: 17 005

11:08 PIT 1:0 Kasperi Kapanen (Rodrigues)
14:07 MTL 2 Kulak, hákování