5:3

konec (0:0, 2:1, 3:2)

12.12.2021, 15:10 • Minsk Arena, Minsk • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 3.17 4.22 1.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Dinamo Minsk vyhrálo i díky hattricku Malteho Strömwalla proti nejlepšímu týmu Západní konference Jokeritu Helsinky 5:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý (17:55:19)
Využití: 3-1.
Parádní zápas proti Minsku a Jokeritu! Ačkoliv první třetina branku nenabídla, domácí měli více ze hry a byli aktivnějším týmem. Ve druhé třetině už začali pálit ostrými. V čase 22:19 doklepl svou střelu do sítě důrazný Taylor Beck a na konci 28. minuty se prosadil ránou z levého kruhu z první Malte Strömwall. Za dvě minuty ale hosté snížili po dohrávané přesilovce pět na čtyři ránou Niklase Jensena a rázem bylo o co hrát.

Ve 44. minutě sudí uznali gól Teemu Turunena, jelikož hostující hráč puk vyškrábl z branky v momentě, kdy těsně přešel čáru. Ovšem za minutu a půl domácí opět vedli přesilovkovou trefou Malteho Strömwalla znovu z kruhů. A švédský forvard dokončil svojí kanonádu v čae 48:20, kdy ze stejné pozice opět propálil Lindbäcka, jenž šel už střídat. 132 sekund před koncem ještě snížil pohotovou ránou z levé strany Henri Ikonen, ovšem hra bez gólmana nevedla ke srovnání stavu a naopak jedenáct sekund před koncem rozhodčí připsali technický gól Romanu Gorbunovovi, kterého proti prázdné brance nedovoleně zastavil bek Philip Holm – 5:3.

59:49

59:49 Roman GORBUNOV - 5:3

59:49

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Odražený puk po střele Holma vyškrábl ROMAN GORBUNOV a byť se ho Kalle Kossila snažil získat, nepovedlo se mu to. Forvard Dinama přebruslil Philipa Holma, který jej na své obranné modré nedovoleně zastavil a rozhodčí ukazují technickou branku. Je rozhodnuto.

59:00

Poslední minuta zbývá hostům na srovnání stavu.

58:31

Jokerit si po zakázaném uvolnění Misku bere oddechový čas.

58:31

Hosté hrají bez brankáře a zkouší srovnat stav, tedy poslat zápas do prodloužení.

57:59

Jokerit právě vstřelil branku!
Naděje pro hosty! HENRI IKONEN přebral na levé straně před brankou výbornou přihrávku od Jensena zpoza branky a ránou na přední tyč překvapil Patrika Rybára. Hosté samozřejmě cítí šanci a možná se odhodlají ke hře bez brankáře. Asistence: Niklas Jensen, Tommi Kivisto.

56:08

Jokerit chtěl znovu zavést puk do útočného pásma, ale pětice hráčů na obranné modré Dinama mu vystavila stopku.

54:45

Janne Juvonen se po zákroku dostal do křížku se soupeřem, vzápětí vznikla menší potyčka, ale sudí jí také včas uklidňují.

53:58

I nadále se domácí v pořádku brání, vytvářejí na modré neprostupnou hráz.

52:57

Hosté se snaží se stavem ještě něco udělat, jsou aktivnější, ale domácí obrana si zatím dává pozor.
Hned poté následuje komerční přestávka.

51:31

Nyní už to hostům vyšlo, ale po tvrdém zajetí do brankáře je klec mimo svou osu a šarvátku rychle uklidňují rozhodčí.

51:07

Dinamo napadá rozehrávku soupeře a Jokerit se vůbec nemůže dostat do útočného pásma.

50:44

Tím spíše, že nyní byl v bruslařském souboji rychlejší Vladimir Alistrov a získal svému týmu útočné pásmo.

5:3

Branky a nahrávky: 23. T. Beck (Usov, Mosaljov), 28. Strömwall (T. Beck, M. Kempe), 46. Strömwall, 49. Strömwall (L. Bengtsson, T. Beck), 60. R. Gorbunov – 30. Nicklas Jensen (Kossila, Savinainen), 45. Turunen (Friman, Norman), 58. H. Ikonen (Nicklas Jensen, Kivistö)

HC Dinamo Minsk: Rybár (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Almqvist, V. Jerjomenko, Šinkevič (A), Sapego, Děrjabin, J. Krejčík – Strömwall, M. Kempe, R. Gorbunov – Mosaljov, Usov, T. Beck (A) – Pyškajlo, Varfolomejev, Graovac – Děmkov, Alistrov, Bujnickij.
Trenér: Craig Woodcroft

Jokerit Helsinky: Lindbäck (8.–10., 49. Juvonen) – Lindbohm (A), P. Holm, Meňšikov, D. Sklenička, Friman, Kivistö, Mikkola – Kossila, Nicklas Jensen, Pakarinen (A) – Norman, H. Ikonen, Turunen – M. Anttila (C), Savinainen, Hännikäinen – Laakso.

22:18 MIN 1:0 T. Beck (Usov, Mosaljov)
27:12 JOK 2 Savinainen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
27:38 JOK 2 D. Sklenička, podrážení
27:58 MIN 2:0 Strömwall (T. Beck, M. Kempe)
28:28 MIN 2 T. Beck, vysoká hůl
29:59 JOK 2:1 Nicklas Jensen (Kossila, Savinainen)
40:51 MIN 2 Děmkov, hrubost