08.12.2021, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Radim Polák

Tipsport: 2.28 4.31 2.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji krásné středeční ráno a u dalšího přenosu z hokejové NHL zase někdy na počtenou. (05:43:56)
V tomto zápase nefiguroval český ani slovenský hráč.
Mikko Koskinen (EDM) 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 59:56
Cam Talbot (MNS) – 38 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4%, odchytal 59:57
Tři hvězdy zápasu
1. Cam Talbot (MNS) – 38 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4%, odchytal 59:57
2. Joel Eriksson Ek (MNS) – 1+1
3. Jesse Puljujärvi (EDM) – 1+0
Je dobojováno! Utkání dvou týmů z předních pozic Západní konfenrece dopadlo poměrně s přehledem pro hostující MInnesotu, která si z Edmontonu odveze dva body za vítězství v poměru 4:1. Wild dnes sice nebyli tak moc střelecky aktivní, ale skvělá taktická připravenost je dovedla k tomuto výsledku. Wild vstoupili do zápasu skvěle, když po první třetině vedli po brankách Eriksson Eka a Foligna. Ve druhé třetině jsme se dočkali pouze snížení ze strany Oilers zásluhou Puljujärviho. No a poslední třetina byla opět gólově úspěšnější pro hosty z Minnesoty. Nejprve to byl Rask a poté Kulikov, kteří se dokázali prosadit přes Koskinena. Pro Edmonton je to třetí prohra v řadě, naopak Minnesota pokračuje ve skvělé jízdě a po tomto zápase už má na svém kontě sedm zápasů v řadě bez porážky.

Počet střel na branku: 39 (10, 20, 9) – 26 (10, 6, 10)

59:36

Hostující tým drží puk na svých hokejkách a už nikde s ním výrazně nespěchají. Edmonton už jejich rozehrávku nenapadá, čeká se na závěrečnou sirénu.

59:17

Zablokována přihrávka ve středním pásmu skončila na jedné ze střídaček. Hra byla přerušena, následovat bude vhazování ve středním pásmu.

59:01

Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:36

Akce hostujícího týmu moc dlouho netrvala, Zach Hyman vyváží puk a míří sním přes střední pásmo do toho útočného.

58:12

Minnesota se čistým způsobem dostala na kotouč a míří vstříc domácí brance. Edmonton se teď bude muset bránit.

57:56

Zack Kassian byl pod obrovským tlakem a domácí útočník nakonec neudržel útočné pásmo.

57:32

Cam Talbot si dnešní utkání proti bývalému týmu vychutnává. Hostující brankář má další úspěšný zákrok.

56:56

Utkání se nám pomalu blíží do svého závěru. Edmonton si nechal utéct svého soupeře na rozdíl tří branek a je tady šance, že prohrají další zápas v řadě.

56:38

Probíhá komerční přestávka.

56:26

Colton Sceviour se k puku přes skvěle bránícího obránce nedostal. Minnesota míří na puk a míří s ním do útoku.

56:06

Warren Foegele udržel pásmo a Edmonton může pokračovat v ohrožení hostující branky, kterou dnes skvěle hájí Cam Talbot.

55:43

Edmonton ovšem neskládá všechny zbraně a i nadále se tlačí do zakončení. Přece jenom nám do konce zápasu zbývá ještě několik minut.

1:4

Branky a nahrávky: 27. Puljujärvi (McDavid, Hyman) – 2. J. Eriksson Ek (Zuccarello, J. Brodin), 8. M. Foligno (Dumba, J. Eriksson Ek), 46. V. Rask (J. Brodin, Zuccarello), 55. D. Kulikov (Kaprizov, Jordie Benn)

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Barrie, Niemeläinen, K. Russell, Broberg – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Kassian, R. McLeod, Foegele – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.
Trenér: Dave Tippett

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Dumba (A), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – K. Fiala, V. Rask, R. Pitlick – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Lambert, Syvret – Barton, O’Quinn

Diváci: 14 715

00:33 EDM 2 Bouchard, držení
01:11 MNS 0:1 J. Eriksson Ek (Zuccarello, J. Brodin)
07:14 MNS 0:2 M. Foligno (Dumba, J. Eriksson Ek)