07.12.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.76 4.61 3.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Tom Wilson (WSH) 1+0
2. Carl Hagelin (WSH) 1+0
3. Sonny Milano (ANA) 1+1 (04:26:12)
Československá stopa:
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 19:45
Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (WSH) – 31 zák., 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 65:00
John Gibson (ANA) – 26 zák., 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 65:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:34 (11:10, 10:13, 8:10 – 0:1)
Zblokované střely – 10:15
Vyhraná vhazování – 26:27
Trestné minuty – 7:7
Hity – 27:24
Hokejisté Washingtonu poráží Anaheim 4:3 po nájezdech. Domácí vyhráli první třetinu 1:0 gólem Toma Wilsona, ovšem ve druhé části to už bylo divočejší. Hned po 9. sekundách srovnal Josh Manson. Caps pak vrátil vedení Carl Hagelin, Kačeři ale obrátili zásluhou Sonnyho Milana a Vinniho Lettieriho. Krátce před přestávkou pak srovnal na 3:3 John Carlson. Ve třetí třetině ani v prodloužení už žádná branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy, v nichž byl úspěšnější celek z hlavního města USA.

Alexandr OVEČKIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.

Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.

John CARLSON

5. série 3:1

John Carlson uzavřel utkání přesnou střelou nad lapačku. Domácí vítězí!

Sonny MILANO

5. série 2:1

Sonny Milano netrefil branku.

4. série 2:1

Alexandr Ovečkin skóroval po kličce do bekhendu!

4. série 1:1

Rickard Rakell neproměňuje.

Daniel SPRONG

3. série 1:1

Už to vypadalo, že Daniel Sprong nedá. Nakonec však našel mezírku mezi betony Gibsona a vynutil si pokračování!

Kevin SHATTENKIRK

3. série 0:1

Shattenkirk neuspěl po kličce do forhendu.

Jevgenij KUZNĚCOV

4:3

Branky a nahrávky: 14. T. Wilson (J. Schultz, Ovečkin), 24. Hagelin (Eller, Oshie), 40. Carlson (Ovečkin), rozh. náj. Ovečkin – 21. Manson (Milano, Zegras), 34. Milano (Zegras, Rakell), 36. Lettieri (Fowler, T. Terry)