07.12.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.76 4.61 3.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Tom Wilson (WSH) 1+0
2. Carl Hagelin (WSH) 1+0
3. Sonny Milano (ANA) 1+1 (04:26:12)
Československá stopa:
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 19:45
Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (WSH) – 31 zák., 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 65:00
John Gibson (ANA) – 26 zák., 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 65:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:34 (11:10, 10:13, 8:10 – 0:1)
Zblokované střely – 10:15
Vyhraná vhazování – 26:27
Trestné minuty – 7:7
Hity – 27:24
Hokejisté Washingtonu poráží Anaheim 4:3 po nájezdech. Domácí vyhráli první třetinu 1:0 gólem Toma Wilsona, ovšem ve druhé části to už bylo divočejší. Hned po 9. sekundách srovnal Josh Manson. Caps pak vrátil vedení Carl Hagelin, Kačeři ale obrátili zásluhou Sonnyho Milana a Vinniho Lettieriho. Krátce před přestávkou pak srovnal na 3:3 John Carlson. Ve třetí třetině ani v prodloužení už žádná branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy, v nichž byl úspěšnější celek z hlavního města USA.

Alexandr OVEČKIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.

Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.

John CARLSON

5. série 3:1

John Carlson uzavřel utkání přesnou střelou nad lapačku. Domácí vítězí!

Sonny MILANO

5. série 2:1

Sonny Milano netrefil branku.

4. série 2:1

Alexandr Ovečkin skóroval po kličce do bekhendu!

4. série 1:1

Rickard Rakell neproměňuje.

Daniel SPRONG

3. série 1:1

Už to vypadalo, že Daniel Sprong nedá. Nakonec však našel mezírku mezi betony Gibsona a vynutil si pokračování!

Kevin SHATTENKIRK

3. série 0:1

Shattenkirk neuspěl po kličce do forhendu.

Jevgenij KUZNĚCOV

2. série 0:1

Kuzněcov nepřekonal Gibsona, kterému při zákroku vypadla hůl z ruky. Kuzněcov si marně žádal opakování nájezdu.

Trevor ZEGRAS

Zegras šel do bekhendového blafáku, ovšem nedostal puk přes levý beton Samsonova.

T. J. Oshie

1. série 0:1

Specialista na nájezdy T. J. Oshie nedal! Po stažení do forhendu mu puk poskočil a domácí útočník minul branku.

Troy TERRY

Terry proměnil perfektní bekhendovou kličkou.

Samostatné nájezdy začínají.
V poslední sekundě ještě pálil vedle Alexandr Ovečkin. Prodloužení nerozhodlo uvidíme nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:10

Hampus Lindholm střílel od modré. Samsonov pozorný.

63:46

Do střely Rickarda Rakella vložil hokejku Oshie.

63:20

Hosté drží puk na svých holích a volí hru na jistotu. Publikum reaguje bučením.

62:32

Hosty zastavilo postavení mimo hru.

62:13

Prodloužení se zatím hraje hodně takticky. Eller raději vyjel zase do středního pásma.

61:45

Hampus Lindholm to vzal na hostující straně na sebe. Do jeho střely vložil protihráč hůl a puk skončil v ochranné síti.

61:16

S Oshiem se dobře vrátil Zegras, který útočníka Capitals k ničemu nepustil.

60:30

Carlson s pukem vybruslil do středního pásma a domácí si zkusí připravit další příležitost.

60:06

Prodloužení 3 na 3 začalo. Úvodní buly vyhráli domácí, kteří tak mají výhodu první akce.

60:01

Třetí třetina už gól nepřinesla. O něco blíže jeho vstřelení byli domácí. Conor Sheary však nastřelil tyčku a nadějná rána Ovečkina zase těsně minula branku.

60:00

59:57

Ještě nakonec rána T. J. Oshieho od pravého mantinelu, kterou Gibson vyrazil.

59:45

Hosté uklidňují situaci a zdá se, že to do prodloužení uhrají.

59:24

Závěrečný tlak domácích. Nick Jensen od modré čáry minul branku. Caps ale zůstávají v pásmu.

59:00

Začíná poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.

57:40

Ani domácí Alexej Protas se nakonec do šance neprokličkoval. Obránci Anaheimu ho včas zastavili.

57:27

Trevor Zegras na tom svou individuální akcí nic nezměnil. Domácí následně vyhodili na icing.

56:59

Tři minuty do konce. Stále platí nerozhodný stav 3:3.

56:25

Po vyhraném buly hned pálil T. J. Oshie a Gibson měl co dělat!

56:19

Gibson raději přikryl nahozený puk. Vhazuje se po jeho levici.

55:34

Pro nahození Trevora Zegrase z levé strany si opět sáhla Samsonovova rukavice. Další buly v útočném pásmu Ducks.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9

55:06

Buddy Robinson prověřil Samsonova, který si pro puk sáhl lapačkou. Je tu poslední reklamní přestávka.

54:54

Hosté se nepřesnou přihrávkou vyhodili z útočného pásma. Zůstávají ale na kotouči.

54:20

Ovečkin tentokrát pálil z osy hřiště. Po ledě zamířil těsně vedle levé tyčky!

53:56

Střelu Alexe Ovečkina z pravé strany vyrazil Gibson za svou klec.

53:03

Daniel Sprong se dostal ke střele z pravého kruhu. Tu vyrazil Gibson.

52:14

Mansonův projektil od modré čáry chytá pozorný Samsonov.

51:24

Hostům byla pískána vysoká hůl. Následuje reklamní pauza.

51:05

Conor Sheary mohls trhnout vedení na stranu Caps. Z levého kruhu však napálil tyčku!

50:41

Domácí v přečíslení 3 na 2. Přihrávka Nicka Jensena na osu hřiště však zůstala nevyslyšena.

49:39

Od modré čáry střílel Kevin Shattenkirk. Holtby puk vyrazil na levý kruh, kde ho ve snaze dorážet netrefil dobře Buddy Robinson.

49:02

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:02

Od domácího zadáka Matta Irwina se puk odrazil do hlediště. Hra je tedy přerušena.

48:49

Alexandr Ovečkin zachytil rozehrávku soupeře a sjel si s pukem mezi kruhy. Jeho rána minula levou tyčku z pohledu Gibsona.

48:12

Zápas je stále naprosto otevřen. Favorizovaný Washington nepřehrává Kačery nijak výrazně.

46:56

Dmitrij Orlov zavezl puk do útočného pásma. Tam ho přenechal T. J. Oshiemu, který ještě hledal Conora Shearyho. S ním se však vrátil bránící hráč a Washington přichází o puk.

46:15

Po střele Sama Carricka drží puk Samsonov. Následuje reklamní přestávka.

46:06

Hostující obrana v tomto střídání zatím drží na uzdě elitní formaci Washingtonu. Ovečkin a spol. se nedokáží dostat s pukem do útočného pásma.

45:20

Puk skončil v prostoru střídaček. Vhazuje se na středovém kruhu.

44:38

Zakázané uvolnění domácích. Rozehrávka Carlsona byla příliš dlouhá.

44:04

Na druhé straně vyzkoušel Gibsona ruský obránce Dmitrij Orlov. Brankář Anaheimu přerušil svým zákrokem hru.

43:42

Simon Benoit dostal přihrávku od Milana, po níž pálil z vrcholu levého kruhu. Samsonov si stačil povyjet a vyrazil puk.

42:33

Carl Hagelin dostal puk na levé křídlo. Následně posílal na slepo přihrávku před branku, ovšem adresáta nenašel. Hrací předmět doputoval až k brankáři Gibsonovi, který ho raději přikryl.

41:56

Ducks začali třetí část poměrně energicky. Častěji se zatím hraje v obranném pásmu Washingtonu.

41:11

Po vhazování se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

41:04

Jamie Drysdale zavezl puk dopředu z pravé strany. Se střelou hostujícího obránce si poradil Samsonov.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:00
Střely na branku – 21:23 (11:10, 10:13)
Po druhé třetině hraje Washington s Anaheimem nerozhodně 3:3. Hosté do uplynulé části výborně vstoupili a už po 9 sekundách srovnali na 1:1 ranou Joshe Mansona. Caps poslal o pár minut později zpátky do vedení Carl Hagelin, ovšem Kačerům se pak podařilo dokonce otočit skóre. Postarali se o to svými zásahy Sonny Milano s Vinnim Lettierim. Domácí pak srovnali pouhých 21 vteřin před pauzou, kdy Ovečkin připravil pozici pro Johna Carlsona a ten nadvakrát překonal Gibsona.

40:00

39:39

39:39 John CARLSON - 3:3

39:39

Washington právě vstřelil branku!
Domácí 21 sekund před přestávkou srovnávají! Tom Wilson forčekoval rozehrávajícího Joshe Mansona a získal pro domácí kotouč. Alexandr Ovečkin s ním vybruslil před branku, kde ho přenechal z druhé vlny najíždějícímu JOHNOVI CARLSONOVI. Ten napoprvé nepřekonal Gibsona, ovšem dorážka už za záda brankáře Anaheimu prošla – 3:3. Asistence: Alexandr Ovečkin.

39:22

Isac Lundeström z levé strany zamířil za branku, kterou objel a pokusil se zakončit. Samsonov byl připraven a přitiskl k tyčce levý beton.

39:00

Přesně minutu před koncem druhé části střílel na hostující branku Conor Sheary. John Gibson puk dobře viděl a zachytil ho.

38:53

Zakázané uvolnění Caps. Domácí působí zaskočeným dojmem.

38:43

Skákající nahození ze středního pásma raději podržel Samsonov. Vhazuje se po levici domácího gólmana.

38:27

Jakob Silfverberg to zkoušel z pravé strany. Puk končí v lapačce Samsonova.

38:06

Cam Fowler dostal puk na modrou čáru, odkud vypálil. Mířil vedle vzdálenější tyčky.

36:44

Rickard Rakell zavezl puk do útočného pásma. Z levé strany pak vyzkoušel Ilju Samsonova, který puk schoval ve výstroji. Reklamní přestávka.

35:29

35:29 Vinni LETTIERI - 2:3

35:29

Anaheim právě vstřelil branku!
Kačeři otáčejí skóre! Skvělou práci odvedl obránce Cam Fowler, který se z levé strany protáhl dopředu. Na závěr akce posunul puk před branku na hůl VINNIHO LETTIERIHO a ten zblízka usměrnil hrací předmět za záda Samsonova. Asistence: Cam Fowler a Troy Terry.

34:06

Utkání je nyní vyrovnané na góly i na střely na branku. Oba celky vypálily shodně 18 ran.

33:35

33:35 Sonny MILANO - 2:2

33:35

Ducks srovnávají! Rickard Rakell nahrál zpoza branky Trevorovi Zegrasovi. Jeho střelu vyrazil Samsonov ramenem, ovšem SONNY MILANO dokázal trefit puk ze vzduchu a zblízka ho usměrnit do odkryté klece Washingtonu. Asistence: Trevor Zegras a Rickard Rakell.

31:07

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Simon Benoit – 2 min., nedovolené bránění).

23:58

23:58 Carl HAGELIN - 2:1

23:58

Domácí zcela rozebrali obranu soupeře a berou si zpět ztracené vedení! Lars Eller si nejprve vyměnil puk s T. J. Oshiem a poté nahrál před prázdnou branku CARLOVI HAGELINOVI – 2:1. Asistence: Lars Eller a T. J. Oshie.

20:48

Hosté začali druhou třetinu hodně dobře! Rakell se zjevil sám před Samsonovem, který Washington tentokrát podržel!

20:09

20:09 Josh MANSON - 1:1

20:09

Hosté srovnali po 9 sekundách druhé části! Po vhazování ve středovém kruhu se vydal dopředu Trevor Zegras. Ten v útočném pásmu našel Sonnyho Milana, po jehož střele z levé strany puk propadl za Samsonova a dojíždějící JOSH MANSON ho v pádu posunul za brankovou čáru. Asistence: Sonny Milano a Trevor Zegras.

20:01

20:00

17:14

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Martin Fehérváry – 2 min., držení hole).

13:34

13:34 Tom WILSON - 1:0

13:34

Domácí nádherně sehráli situaci po vyhraném buly v útočném pásmu! Puk si vytáhl na osu Alex Ovečkin, který nahrál doprava Justinovi Schultzovi. Tím se před brankou vytvořila přesilová situace 2 na 1, kterou po Schultzově pasu zakončil do odkryté klece TOM WILSON. Asistence: Justin Schultz a Alexandr Ovečkin.

00:01

Washington Capitals
Domácí táhne neuvěřitelný Alex Ovečkin, který zraje jako víno. Dvacetigólový útočník svému týmu výrazně pomohl k první pozici v Metropolitní divizi. Washington posbíral v pětadvaceti zápasech hned 36 bodů a na vedoucí příčce má náskok bodu na New York Rangers. Ve Východní konferenci je lepší pouze Florida, ta má o bod navíc.

Kanadské bodování týmu
1. Alex Ovečkin | 25 zápasů, 39 bodů (20+19)
2. Jevgenij Kuzněcov | 25 zápasů, 28 bodů (8+20)
3. Tom Wilson | 25 zápasů, 23 bodů (8+15)
4. John Carlson | 25 zápasů, 23 bodů (5+18)
5. Dmitrij Orlov | 25 zápasů, 14 bodů (4+10)
Anaheim Ducks
Hosté okysličili svou soupisku nadějnými mladíky a zatím to pro Kačery vypadá opravdu dobře. Anaheim má po 25 zápasech na svém kontě 30 bodů a nachází se na třetím místě v Pacifické divizi a čtvrtém v Západní konferenci.

26. listopadu | Ducks – Senators 4:0
29. listopadu | Ducks – Maple Leafs 1:5
1. prosince | Kings – Ducks 4:5sn
2. prosince | Ducks – Golden Knights 6:5
4. prosince | Ducks – Flames 3:4sn

1. Troy Terry | 24 zápasů, 25 bodů (15+10)
2. Ryan Getzlaf | 23 zápasů, 20 bodů (1+19)
3. Trevor Zegras | 23 zápasů, 19 bodů (6+13)
4. Sonny Milano | 20 zápasů, 17 bodů (6+11)
5. Adam Henrique | 24 zápasů, 16 bodů (6+10)
Přeji krásné úterní ráno. Vítám vás u online přenosu z NHL. Zaměříme se na duel začínající v 01:00. Washington Capitals doma vyzve Anaheim Ducks. Příjemnou zábavu!

4:3

Branky a nahrávky: 14. T. Wilson (J. Schultz, Ovečkin), 24. Hagelin (Eller, Oshie), 40. Carlson (Ovečkin), rozh. náj. Ovečkin – 21. Manson (Milano, Zegras), 34. Milano (Zegras, Rakell), 36. Lettieri (Fowler, T. Terry)