3:4

po prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

21.11.2021, 17:00 • TITAN Aréna • 18. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 6.19 5.93 1.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slovan Bratislava sa vytrápil na Liptove, na rozdiel od Nitry však v predĺžení vyhral po góle MacKenzieho. Liptovský Mikuláš v dvoch dueloch proti favoritom na titul získal tri body, s čím bude pravdepodobne spokojný.

Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia! (19:44:05)

64:38

64:38 Matt MACKENZIE - 3:4

64:38

Slovan Bratislava dal gól!
Schyľovalo sa k samostatným nájazdom, nakoniec však hostia rozhodli ešte v predĺžení! Harris vyhral buly za seba, MATT MACKENZIE prevzal puk a švihom prekonal Kozla!

Asistencia: Brant Harris.

64:13

Hovorka si nespracoval prihrávku, ak by sa tak stalo, tak ide sprava sám na Windsora. Brejk Slovana hostí sa skončil zrazeným pasom na ochrannú sieť.

63:40

Slovanisti strelecky aktívnejší, avšak ani Samuel Takáč nedokázal rozhodnúť predĺženie.

62:54

Yogan prenechal palubnú pozíciu Fominykhovi, do tretice Kozel ukryl puk vo výstroji.

62:31

Striedame počas hry, postupný útok chystá Liptovský Mikuláš.

61:40

Po vyhranom vhadzovaní Kytnára pálil z náprahu Valach, domáci gólman pripravený.

61:36

Napokon Jääskeläinen predsa zakončoval spomedzi kruhov, Kozel pozorný.

61:25

Gachulinec mieša puk, Jääskeläinen a Rapuzzi ale nejavia záujem o zakončenie.

60:42

Murček sa nepresadil cez dvojicu obrancov, Slovan môže v pokoji rozohrať. Pripomínam, že predĺženie sa hrá vo formáte traja na troch.

60:27

Jurík tečoval puk za červenou čiarou, icing to nebude.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Šesťdesiat minút o víťazovi nerozhodlo. Liptovský Mikuláš dokázal znovu vyrovnať a ani dnes neodíde naprázdno. Slovanisti spokojní rozhodne nebudú, navyše sa musia snažiť, aby necestovali domov iba s bodom.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:42

Ofsajd Slovana.

59:35

Aj so šťastím sa domáci dokázali oslobodiť aspoň do stredného pásma.

59:21

Obetavý Petráš zrazil strelu Fominykha! Nebyť bloku, tak neviem, neviem, či by sa Kozel stihol presunúť k ľavej žŕdke.

58:38

Slovanisti chcú rozhodnúť o výhre v riadnej hracej dobe, nedarí sa im však odlepiť puk od zadného mantinelu domácich.

57:55

Golian za vlastnou bránou, čaká na prestriedanie spoluhráčov.

57:33

Hra sa v posledných momentoch kúskuje. Yogan z pravého kruhu mieril iba do pripraveného Kozla.

56:50

Brant Harris sa dostával do samostatného úniku, dokonca si šikovne spracoval puk rukou, ale pískal sa ofsajd...

56:25

Kozlovi pred Matoušekom pomohol Ventelä. Slovanisti si môžu sami za podvečerné komplikácie.

55:23

O sedemnásť sekúnd neskôr sa však icingom previnili hostia.

55:06

Paločko zamedzil zakázanému uvoľneniu.

54:51

Jurík pálil do lapačky Windsora, okamžite sa na ľade strhla šarvátka.

54:30

Tak čo, uvidíme po piatku ďalšie predĺženie a možno aj prekvapenie na Liptove?

53:35

53:35 Matúš PALOČKO - 3:3

53:35

Liptovský Mikuláš dal gól!
MATÚŠ PALOČKO pred bránkoviskom tečoval nahodený puk od modrej a okamžite odchádza oslavovať k mantinelu!

Asistencie: Matej Ilenčík, Filip Mezovský.

53:24

Petráš dohral Sersena, tým ale dostal hostí pod tlak. Slovan sa oslobodil len cez icing.

52:20

Bratislavský gólman pre istotu prikryl puk, nechcel riskovať rozohrávku pod tlakom.

51:34

Dlhší úsek hry bez prerušenia, v týchto chvíľach sa láme zápas.

50:16

Kalousek sa z trestnej lavice okamžite pustil do ofenzívy, včas ho ale pokryl Gachulinec.

50:10

Domáci v plnom počte.

49:24

Brankár Liptákov zasahoval po pokuse od MacKenzieho, predtým z uhla mohol v oslabení vyrovnať Kriška.

48:58

S problémami v presilovke aj slovanisti, sme ďaleko od Kozla.

48:10

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Simon Kalousek – 2 min., podrazenie).

47:45

Fominykh sa nepretlačil cez obrancu, napriek tomu pekný pokus o individuálnu akciu z pravej strany.

46:32

Hostia v plnom počte.

46:01

Hrá sa ďaleko od Windsora, Salija navyše rozohráva iba na hokejku protivníka.

45:23

Jääskeläinen oslobodil svoj tím, Liptáci sa trápia aj v druhej presilovke v tretej tretine.

44:32

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., hrubosť).

44:17

Yogan sa sťažuje na zásah hokejkou do tváre, vo vylúčeniach pre túto chvíľu nepokračujeme.

43:20

Icing Liptovského Mikuláša.

43:04

Uhrík totálne nepresne. Ani neviem, či to malo byť nahodenie, alebo prihrávka.

42:40

Ilenčíkov pokus nebol dvakrát presný, narobil však chaos. Prízemné zakončenie skončilo medzi betónmi bratislavskej dvojky.

42:21

42:03

Bez výraznejšej príležitosti v početnej výhode. Domáci takto určite nechceli načať záverečnú časť hry.

41:32

Pokus Hovorku skončil u Windsora, skúsenému útočníkovi puk na hokejku nesadol ideálne.

40:21

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Milan Kytnár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:01

Začala sa tretia tretina.
Osem vylúčení v druhej časti hry, aj vďaka tomu Liptovský Mikuláš dokázal vyrovnať na 2:2. Napriek tomu sa Slovan dokázal ešte raz vrátiť do vedenia – áno, po góle z presilovky.

Tretia tretina sa začne približne o 18:52.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Uhríkova formácia v ofsajdovom postavení.

39:24

Gachulinec nedostal puk z vlastného pásma, dostal tak svojich spoluhráčov pod tlak.

38:58

38:40

Skvelý Takáč pri obrannej činnosti, Slovan v oslabení neinkasuje.

38:05

Hovorkova rana z ľavého kruhu bola taká nepresná, až vyprevadila Liptovský Mikuláš ku Kozlovi...

37:49

Salija našiel Obdržálka a ten je už v útočnom pásme.

37:18

Domáci so zbytočným zakázaným uvoľnením, ktoré im ukrojí hodný kus z presilovky.

36:58

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Clinton David Windsor – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka). Trest odpyká Daniil Fominykh.

36:44

Liptáci zatlačili na súpera v ostatných minútach aj vďaka presilovke, v menšom tlaku pokračujú aj teraz.

35:40

Ilenčík s jemným nahodením od modrej, toto nebol žiadny problém pre gólmana HC.

35:24

34:56

Kytnár takmer prepadol s pukom pri vlastnej bráne, nakoniec ale aj s pomocou spoluhráčov odpálil gumené teleso ďaleko preč.

34:27

Slovanisti ďaleko od vlastnej brány, veľmi umne zahrávaná oslabovka od belasých.

34:11

Prakticky vzápätí Windsor prerušil hru, čo dáva jeho spoluhráčom možnosť prestriedať.

34:05

Až v tomto momente sa Liptáci usadili v útoku.

33:24

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., krosček).

32:29

32:22

S koncom vylúčenia Paločka však vznikol menší chaos. Gašpar z vrcholu pravého kruhu len do lapačky, Kozel ale nemal puk pod kontrolou. Hra pokračovala ďalej iba chvíľu, arbitri potom odpískali hranie rukou.

32:05

Patrik Kozel uspel proti MacKenziemu, štvrtý gól vo svojej sieti zatiaľ nechcel dopustiť.

31:40

Prvá polovica početnej výhody riadne rozhádzaná, hosťom sa nedarí rozostaviť a pretaviť pokoj na hokejky.

31:09

Slovanisti si nedali pozor na prienik do útoku, píska sa ofsajd.

30:48

Po dvadsiatich sekundách ďalšia šanca pre favorita v početnej výhode. Druhá tretina priniesla za jedenásť minút päť vylúčení.

30:29

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Matúš Paločko – 2 min., nedovolené bránenie).

30:21

Zakázané uvoľnenie hostí.

30:09

30:09 Joona JÄÄSKELÄINEN - 2:3

30:09

JOONA JÄÄSKELÄINEN si rozmyslel ranu z prvej, potiahol si puk na os ihriska, odkiaľ švihom vymietol pavučiny v ľavej šibenici! Ďalší gól, ktorý padol v presilovke.

Asistencie: Matt MacKenzie, Samuel Takáč.

29:33

Z oslabenia do oslabenia. Liptáci si komplikujú život, sami dávajú ten istý darček súperovi, ktorý im umožnil vyrovnať zo stavu 0:2.

29:06

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Juraj Dunčko.

28:47

28:24

Gašpar trafil zadný mantinel, Slovan zostáva v útoku.

27:59

Domáci znegovali ďalšie dve koncovky, Jurík môže vyviezť puk.

27:45

Liptáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a okamžite odchádzajú striedať.

27:23

Kozel s pokojom zneškodnil strelu Jääskeläinena, ktorý z ľavého kruhu mohol mieriť presnejšie.

26:47

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Matúš Paločko – 2 min., hákovanie).

26:44

Golian dobiedzal na Murčeka, ten mu osekávanie neopätoval.

25:55

25:55 Martin KRIŠKA - 2:2

25:55

Nedisciplinovanosť Slovana vrátila Liptákov do hry o body! MARTIN KRIŠKA z pravého kruhu náprahom prepálil Windsora, ktorý asi nebude mať čisté svedomie, keďže mu puk prepadol cez ľavú ruku.

Asistencie: Sameli Ventelä, Marek Hovorka.

25:36

Po stečovanej prihrávke musel zasahovať Windsor, brankárovi hostí pomohol aj Juraj Valach.

25:15

Ventelä sa čuduje, ale rozhodcovia pískajú hru s vysokou hokejkou. To Liptákom sťažuje možnosť skórovať v presilovke.

25:07

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matt MacKenzie – 2 min., nedovolené bránenie).

24:36

Murček s Uhríkom nepochodili na zadnom mantineli Slovana, dopredu už smeruje Rapuzzi.

24:04

23:36

Klasická presilovka pokračuje, HK 32 sa počas nej iba hľadá.

22:49

22:49 Petr OBDRŽÁLEK - 1:2

22:49

Je znížené! Osamotený PETR OBDRŽÁLEK potrestal početnú výhodu o dvoch mužov, keď z ľavej strany možno nie dvakrát vydarenou strelou, ale predsa prekonal Windsora.

Asistencie: Aleksi Mikael Varttinen, Sameli Ventelä.

22:10

Takmer dvojminútová presilovka o dvoch mužov pre Liptákov. Domáci sú už rozostavení v útočnom pásme.

22:04

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., sekanie).

21:57

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Alex Šotek – 2 min., hákovanie).

21:47

Michal Sersen sa na dvakrát dostal k puku, ten potom ukryla lapačka domáceho gólmana.

21:14

Liptovský Mikuláš so zakázaným uvoľnením.

20:53

Windsorov betón si dal pozor na strelu Walegu, na opačnej strane ukryl Kozel puk v hrudi po pokuse Takáča.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Slovan si ide pohodlne za tromi bodmi zo stredného Slovenska. Liptovský Mikuláš s minimom šancí, takto domáci na výhru proti Nitre nenadviažu.

Druhá tretina sa začne približne o 17:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

18:26

Sersenova delovka od modrej končí v lapačke Kozla, ktorý si potreboval pripísať takýto zákrok po druhom góle.

17:10

Jurík mohol strieľať, hľadal ešte Petráša, aby do tretice zakončil až Walega. Nepresne.

16:59

Hostia miešali pukom v útoku, gumené teleso sa ocitlo na ochrannej sieti.

16:10

16:10 Brant HARRIS - 0:2

16:10

Už to vyzeralo s oslabením domácich dobre, napokon však Kozel musel loviť puk zo siete. Rýchly prechod do útoku po pravej strane, Andrew Yogan s nahodením do bránkoviska a šikovným tečom sa prezentoval BRANT HARRIS.

Asistencia: Andrew Michael Yogan.

15:31

Liptáci da dostali von z obranného pásma po menšom tlaku súpera, dokonca môžu zaútočiť.

14:45

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kamil Walega – 2 min., podrazenie).

13:56

Gašpar dostal priveľa priestoru na pravom krídle. Rana z uhla skončila vo výstroji Kozla. Na druhej strane Šepelev Windsora neprekonal.

12:27

Márne čakáme na vyložené strelecké pozície. Akoby sa nehrala prvá tretina, ale už posledná a tímy nechceli urobiť žiadnu chybu.

11:50

Yogan sa čuduje, pretože to vyzeralo, že pri puku bude skôr. Nakoniec je z toho predsa zakázané uvoľnenie Slovana.

11:18

Chyba v rozohrávke Liptákov, Hovorka svoju hrúbku napokon vynahradil.

10:39

Liptáci s problémami v útoku, ale aj v obrane. Slovan po strelenom góle trochu ubral z aktivity.

09:07

Pískaný ofsajd hostí, po ňom je tu čas na reklamnú prestávku.

08:11

Kriška nabíjal Obdržálkovi, koncovka Čecha bola zrazená na zadný mantinel.

07:51

Slovanisti vyčkávali s rozohrávkou spoza vlastnej brány natoľko, že keď sa rozhodli dať do pohybu, previnili sa icingom.

06:35

Sersen umne posiela puk tak, aby on a jeho spoluhráči mohli prestriedať.

06:17

Šepelev si trúfol na súpera, avšak vo finále Windsora neohrozil.

05:44

Podrazenie Hovorku na Harrisa zostalo nepotrestané, hostia výraznejšie neprotestovali.

05:10

Haluška dokorčuľoval puk, zakázané uvoľnenie sa nepískalo.

03:54

03:54 Andrew Michael Yogan - 0:1

03:54

Skorý gól favoritovi pomáha. Kytnár rozohral na Valacha, ten potiahol puk do útoku a nahodil na Kozla. Brankár HK 32 vyrazil puk pred seba, kde už bol ANDREW MICHAEL YOGAN, ktorý z dorážky otvára skóre!

Asistencie: Juraj Valach, Milan Kytnár.

03:19

Obdržálek vytečoval koncovku MacKenzieho na ochrannú sieť, je tu vôbec prvé prerušenie hry.

03:07

Šotek nahodil puk do útočnej tretiny a dobieha ho.

02:33

Kalousek mohol páliť, namiesto toho ešte obkorčuľoval bránu.

01:57

Dve minúty zo začiatku rozlietané, pozorný musel byť aj Windsor.

00:53

Kozel vychytal triumf nad Nitrou a aj dnes sa postavil do bránkoviska Liptákov. Hneď v prvej minúte čelil úvodnej strele.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Vošvrda) – Varttinen, Ventelä, Salija, Šepelev, Mezovský, Ilenčík, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Petráš, Walega, Jurík – Paločko, Murček, Uhrík – Haluška, Kalousek, Dunčko

HC Slovan Bratislava: Windsor (Gudlevskis) – Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo – Takáč, Rapuzzi, Fominykh – Gašpar, Harris, Jääskeläinen – Yogan, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

Rozhodca: Smrek, Korba – Gegáň, Frimmel – Gajan st..
Ešte v piatok posledný Liptovský Mikuláš vyhral nad vtedy prvou Nitrou po predĺžení 3:2, HK 32 dokonca otočilo priebeh duelu z 0:2. Vďaka tomu sa vyšvihlo na jedenástu priečku s 13 bodmi, keď predbehlo Nové Zámky. Podarí sa Liptákom prekvapiť na domácom ľade aj ďalšieho ašpiranta na titul? Len tak mimochodom, nad Nitrou to bola prvá výhra od 17. októbra.

Slovan pred dvomi dňami rovnako ukončil negatívnu sériu, po troch súbojoch bez bodu zdolal vonku Michalovce 6:1 a dostal sa na čelo tabuľky s 34 bodmi o bod pred Nitrou a Zvolenom. Pozornosť pútal najmä dvojgólový navrátilec do ligy Marcel Haščák. Podarí sa Bratislavčanom uspieť aj v druhom dueli po sebe na ľade súpera?
Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 18. kola hokejovej TIPOS Extraligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HC Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 17:00.

3:4

Branky a nahrávky: 23. Obdržálek (Varttinen, Ventelä), 26. Kriška (Ventelä, Hovorka), 54. Paločko (Ilenčík, Mezovský) – 4. Yogan (Valach, Kytnár), 17. Harris (Yogan), 31. Jääskeläinen (MacKenzie, Takáč), 65. MacKenzie (Harris)

HC SLOVAN Bratislava: Windsor (Gudlevskis) – Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo – Takáč, Rapuzzi, Fominykh – Gašpar, Harris, Jääskeläinen – Yogan, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

Rozhodčí: Smrek, Korba – Gegáň, Frimmel – Gajan st.

03:54 SBA 0:1 Yogan (Valach, Kytnár)
14:45 LMI 2 Walega, podrážení
16:10 SBA 0:2 Harris (Yogan)
21:57 SBA 2 Šotek, hákování