12.11.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Jan Prošek

Tipsport: 2.54 4.09 2.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Laurent Brossoit (VEG) – 22 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:00
Cam Talbot (MNS) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 57:10

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl

Tři hvězdy utkání

1. Jonas Röndbjerg (VEG) – 1+1
2. Paul Cotter (VEG) – 1+0
3. Laurent Brossoit (VEG) – 22 zákroků (06:41:29)
Dramatický zápas končí a Vegas zvládlo i druhý domácí zápas v řadě, další čtyři čekají. Golden Kngihts si vypracovalo tříbrankové vedení, ve třetí třetině se dvakrát prosadili hosté. Snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Vegas se dnes mohlo opřít o dobrou hru v oslabení, ale zároveň některá vyloučení byla poněkud zbytečná.

Minnesota nedokázala proměnit přesilovku pět na tři, což se později ukázalo jako jeden z klíčových momentů.

59:58

Ofsajd Wild, tohle už Minnesota asi nestihne.

59:24

Nicolas Roy vyhodil přes všechny čáry.

59:00

Poslední minuta hry byla oznámena.

58:57

Hosté budou hrát přesilovku šest na čtyři. Obrovská šance pro hosty.

58:57

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).

58:31

Chandler Stephenson dostal puk až do útočného pásma, domácí se osvobodili.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46

Oddechový čas pro hosty.
Velkou šanci hosté neproměnili, následně Dadonov netrefil přes všechny čáry prázdnou branku. Icing. Joel Eriksson Ek byl volný před brankou.

57:19

Hosté hrají v šesti.

57:00

Laurent Brossoit špatně rozehrál, ale hráč Wild toho využít nedokázal. Následně se však domácí provinili icingem.

56:38

Domácí rozehrávají od své branky. Pokouší se hrát takticky dobře.

56:11

Buly v útočném pásmu Vegas.

55:50

Nick Bjugstad rozehrával od své branky, ale ve střední třetině přišel o puk. Následně Rem Pitlick zkoušel vyslat spoluhráče do brejku, ale je z toho icing.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:38

Další zakázané uvolnění. Golden Knights se nemohou dostat ke své hře, kterou hráli v první třetině.

3:2

Branky a nahrávky: 7. Cotter (Hague, J. Röndbjerg), 17. J. Röndbjerg (B. Howden, McNabb), 40. Marchessault (R. Smith) – 42. Spurgeon (Kaprizov, F. Gaudreau), 54. Hartman (Merrill, D. Kulikov)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lehner) – Hague, Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith (A) – Dadonov, Stephenson, Kolesar – Janmark, Leschyshyn, Amadio – J. Röndbjerg, B. Howden, Cotter.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin (A), Dumba (A), D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Duhaime, N. Sturm, Hartman – Greenway, Bjugstad, R. Pitlick.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Murchison, Flemington

Diváci: 18 267

06:08 VEG 1:0 Cotter (Hague, J. Röndbjerg)
13:38 VEG 2 Cotter, sekání
16:41 VEG 2:0 J. Röndbjerg (B. Howden, McNabb)
21:49 MNS 2 Goligoski, podrážení
25:07 MNS 2 F. Gaudreau, zdržování hry / posunutá branka
31:05 VEG 2 Theodore, hákování
32:52 VEG 2 Hague, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
33:13 VEG 2 Pietrangelo, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
39:53 VEG 3:0 Marchessault (R. Smith)
41:20 MNS 3:1 Spurgeon (Kaprizov, F. Gaudreau)
42:36 VEG 2 N. Roy, zdržování hry / porušení postupu vhazování
53:35 MNS 3:2 Hartman (Merrill, D. Kulikov)
58:57 VEG 2 Marchessault, podrážení