12.11.2021, 02:15 • Enterprise Center, St. Louis • Patrik Czepiec

Tipsport: 1.84 4.33 3.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jordan Binnington (STL) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 62:01
David Rittich (NSH) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 62:01

Tři hvězdy utkání
1. Luke Kunin (NSH) 1+1
2. Matt Duchene (NSH) 2+1
3. Jordan Kyrou (STL) 2+0
Utkání, které přineslo mnoho zvratů i krásných hokejových momentů, nakonec nese výsledek 3:4. Po vítězném gólu Matta Ducheneho se může společně se svými kumpány poprvé radovat také David Rittich, který strávil spoustu času na covidovém protokolu a do akce se v novém týmu dostal poprvé až dnes. Předvedl solidní výkon a Predators si odnáší ze St. Louis dva body.

62:01

62:01 Matt DUCHENE - 3:4

62:01

Nashville právě vstřelil branku!
Hostům stačila k vítěznému gólu jediná akce, přítomnost kotouče na svých holích si během prodloužení užili možná na 15, maximálně 20 sekund. I to ale stačilo. Mikael Granlund přidává neskutečnou čtvrtou asistenci v zápase, v tomto případě uvolnil žabičkou MATTA DUCHENEHO. Ten pálil z první, a třebaže se Jordan Binnington zvládl puku dotknout, už ho nevytáhl ven z brankové konstrukce. Známe vítěze, Predators se radují z jednoho bonusového bodu. Asistence: Mikael Granlund a Tanner Jeannot.

62:00

Dnešní utkání sleduje 18 096 diváků.

61:37

Tentokrát už si Kyrou raději počkal na výpomoc O'Reillyho, který se chtěl z pravého křídla rychle přemístit do slotu.

61:08

Za bránu se nedobrovolně vydal Jordan Kyrou, kotouč mu tam spíše ujel. Přesto zatím St. Louis nepouští Predators vůbec ke slovu.

60:52

Před českého gólmana se proháčkoval dnes naprosto vynikající Pavel Bučněvič, bekhendem ovšem nezvedl černou pryž tak, jak by si sám představoval.

60:27

S Tarasenkem dostal šanci James Neal, ale po krátkém výjezdu za modrou čáru raději vrací přihrávku do neutrální zóny.

60:08

První buly dopadlo lépe pro domácí a Vladimir Tarasenko hned za modrou čarou vypálil, s čímž David Rittich tak úplně nepočítal a raději se ještě ohlížel za svá záda. Puk měl nicméně ve výstroji.

60:01

Úvodních 60 minut nerozhodlo, za stavu 3:3 se dočkáme vyvrcholení v podobě prodloužení tři na tři s možností, že se utkání podívá i do nájezdů. Ve třetí třetině pálil jako první ostrými Jakov Trenin, ale St. Louis šlo cílevědomě za vyrovnáním a Vladimir Tarasenko načapal Davida Ritticha střelou na přední tyč. Od 49. minuty už se skóre nepohnulo, přestože šancí bylo přehršel.

60:00

59:47

Osamocený Roman Josi si narazil puk o soupeře, pak navíc centroval na Johansena, ale ani tato intervence už prodloužení neodloží.

59:15

A ono se to povedlo. Na hraně brankoviště zápasící Luke Kunin málem přidal třetí bod v utkání, stejně tak jeho sparing partner Matt Duchene. Toto duo je dnes v podstatě k nezastavení.

58:50

Rittich přistrčí puk Ekholmovi a vrací se na své pracoviště. Jedna z posledních možností rozehrát kloudnou akci.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Kyrou (Bozak, C. Rosén), 17. Kyrou (Parayko, R. Thomas), 49. Tarasenko (R. Thomas, Faulk) – 21. Duchene (Kunin, Mikael Granlund), 28. Kunin (Duchene, Mikael Granlund), 45. Trenin (Olivier, Mikael Granlund), 63. Duchene (Mikael Granlund, Jeannot)

St. Louis Blues: Binnington (J. Hofer) – M. Scandella, Parayko (A), C. Rosén, Faulk, Walman, Bortuzzo – Saad, R. O'Reilly (C), Perron – I. Barbašev, R. Thomas, Tarasenko (A) – Kyrou, Bozak, Bučněvič – K. Kostin, Joshua, Neal.

Nashville Predators: Rittich (Saros) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Benning, Borowiecki, P. Myers – Jeannot, Johansen (A), Tomasino – Kunin, Mikael Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Olivier – Tolvanen, Novak, McCarron.

Rozhodčí: Morton, Kozari – Rody, Brisebois.

Diváci: 18096

02:31 STL 5 Joshua, bitka
NSH 5 McCarron, bitka
12:23 STL 1:0 Kyrou (Bozak, C. Rosén)
15:21 NSH 2 Josi, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
16:47 STL 2:0 Kyrou (Parayko, R. Thomas)
20:17 NSH 2:1 Duchene (Kunin, Mikael Granlund)
27:43 NSH 2:2 Kunin (Duchene, Mikael Granlund)
44:01 NSH 2:3 Trenin (Olivier, Mikael Granlund)
48:13 STL 3:3 Tarasenko (R. Thomas, Faulk)