Střely na bránu: 32 – 32 | Přesilová hra: 3/5 – 1/5 | Trestné minuty: 21 – 20

Spencer Knight (FLA) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 59:51
Frederik Andersen (CAR) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 45:20
Antti Raanta (CAR) – 4 zákroky, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 12:22

Radko Gudas (FLA) – 0+1, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:10
Martin Nečas (CAR) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:48

Tři hvězdy utkání

1. Anthony Duclair (FLA) – 2+2
2. Anton Lundell (FLA) – 1+0
3. Vincent Trocheck (CAR) – 1+1
Je dobojováno! Carolina padla poprvé v sezoně, v souboji dvou nejlepších týmů Východní konference totiž nestačila na Floridu 2:5. Panteři o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kterou i díky třem využitým početním výhodám ovládli 4:0. Ve druhé třetině sice snižovali Fast s Trocheckem, avšak ve třetí třetině už Hurricanes recept na Spencera Knighta nenašli. V závěru se ještě trefil do prázdné brány Anthony Duclair, jenž dnes dvakrát skóroval a dvakrát asistoval.

59:36

Ještě jedno vhazování můžeme očekávat před Spencerem Knightem. Je však jasné, že Carolina už s tímto utkáním nic nezmůže.

59:01

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:01

59:01 Anthony DUCLAIR - 5:2

59:01

Florida právě vstřelila branku!
Hokejisté Floridy dnešní utkání zvládnou! Gól do prázdné brány totiž vstřelil ANTHONY DUCLAIR, jenž si tedy dnes připisuje svůj čtvrtý kanadský bod. O první hvězdě zápasu asi není pochyb. 5:2. Asistence: Carter Verhaeghe.

58:36

Ani teď z toho gól do prázdné brány nebyl. Střela Duclaira totiž byla sražená.

58:10

Radko Gudas si situaci nekomplikoval. Puk poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:58

Mason Marchment nedokázal trefit ze středního pásma prázdnou bránu. Mohlo být hotovo.

57:26

Aho posunul na Svečnikova, jehož rychlý manévr před brankovištěm brankář Knight přečetl.

57:00

Mason Marchment ale dostal puk z obranného pásma. Carolina se tedy bude muset do ofenzivní zóny dostávat opětovně.

56:43

Už nyní to hosté zkoušejí v šesti. Bude jejich hra bez brankáře úspěšná?

56:28

Rozehrávku Caroliny se vydal napadat Mamin. Kotouč se posléze dostal do obranného pásma Floridy, ale Knight se zákrokem žádné problémy neměl.

55:39

Andersenovi zavařili Huberdeau s Tippettem. Po jejich akci bylo před brankovištěm Caroliny pořádně rušno.

55:09

Čistým způsobem byl zastaven i Seth Jarvis. Domácí teď vypadají, že hru mají pod kontrolou.

54:31

Bear se musí pro kotouč vracet do obranného pásma, neboť domácí vyhodili tak šikovně, že z toho icing nebyl.

5:2

Branky a nahrávky: 3. Duclair (Verhaeghe, Montour), 11. Vatrano (Montour, Duclair), 14. A. Lundell (Tippett, Gudas), 16. Hörnqvist (S. Reinhart, Duclair), 60. Duclair (Verhaeghe) – 28. Fast (Slavin, Trocheck), 36. Trocheck (A. Svečnikov, T. Teräväinen)

Florida Panthers: S. Knight (Ch. Gibson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Luostarinen, Verhaeghe – Tippett, A. Lundell, Huberdeau (A) – Mamin, S. Reinhart, Vatrano – Hörnqvist (A), Marchment, Lomberg.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (21.–33. Raanta) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Kotkaniemi – Jarvis, Stepan, Lorentz.

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Kelly, Baker

Diváci: 13 835

00:37 CAR 2 Slavin, podrážení
02:28 FLA 1:0 Duclair (Verhaeghe, Montour)
03:04 FLA 2 Forsling, hákování
03:29 CAR 2 A. Svečnikov, podrážení