05.11.2021, 16:00 • Trutnov • Adam Čuba

Nejlepší hráči:

Rusko: Alexej Zajcev
Česko: Matteo Kočí (18:08:00)
Končí nám třetí měření sil mezi českou reprezentací do 17 ti let s jejich vrstevníky z Ruska. Ačkoli byl dneešní zápas nejvyrovnanější ze všech a Češi se výsledkově dlouho drželi tak ani dnes to z jejich strany nebylo ono. Rusové tak vítězí 4:1 a ze středu Evropy odjedou neporaženi po výsledcích na Slovensku 1:4, 9:0 a především ze zápasů v Trutnově a Vrchlabí 6:0, 9:3 a 4:1.

59:29

Češi se osvobozují.

59:16

Další práce pro Adama Dybala, který si i teď poradil.

59:03

Čalyjova střela míří nad.

58:29

Vyloučení v týmu Česko (Josef Eichler – 2 min., podrážení).

57:56

Josef Eichler vyslal projektil od modré čáry, který se ale mezi tři tyče nevešel.

57:36

Rozhodčím došla trpělivost a přerušují hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:29

Další přetlačovaná v rohu.

57:00

Puk se zasekl v rohu kde o něj bojují zástupci obou týmů.

55:57

Rusové zazmatkovali v rozehrávce a Josef Eichler se málem dostal k puku. Vše vyřešil brankář Zavragin, který skočil a odpálil kotouč mimo nebezpečí.

54:18

54:18 Matěj MAŠTALÍŘSKÝ - 1:4

54:18

Česko právě vstřelilo branku!
Tak v přesilovce přeci jen přichází snížení! MATĚJ MAŠTALÍŘSKÝ se s Adamem Csabim vydal na steč a první jmenovaný se nemýlil! Stadion v Trutnově nadšeně oslavuje branku svého týmu! Asistence: Adam Csabi.

54:08

Češi se stále nevrátili do pásma.

53:25

Rusové se osvobozují a už tradičně se pokoušejí útočit.

52:51

Puk se odstěhoval z hrací plochy a je tedy přerušeno.

52:26

Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Rykov – 2 min., podrážení).

51:40

51:40 Michail ILLIN - 0:4

51:40

Rusko právě vstřelilo branku!
Tak v Trutnově to zavání dalším debaklem! Trefuje se MICHAIL ILLIN a zdá se že je hotovo.

51:03

Velké sousto si na sebe vzal Michail Illin, který se skrz hradbu českých obránců neprokousal, ale udržel alespoň puk v pásmu.

50:46

Rusové obléhají české pásmo a naši se musejí opět bránit.

50:04

Od modré čáry to znovu zkoušel Čalyj. Neúspěšně.

48:49

But se pokusil o finesu na modré čáře, která se mu ale nepovedla a pokračujeme tak ve festivalu nepřesností z posledních minut.

47:36

Ofsajd sborné.

47:33

Češi už jsou samozřejmě kompletní nicméně se musí nadále bránit.

46:48

Tlak hostů z Ruska zastavuje až Dybalova lapačka, která si našla poslední z mnoha střel. Tuhle měl na svědomí velmi nebezpečný Čalyj, brankář naší reprezentace kryje.

46:00

Češi se dokázali dvakrát osvobodit.

45:25

Simaševova střela Dybalovi sice vypadla , ale Rusové se k dorážce nedostali.

44:56

Vyloučení v týmu Česko (Matteo Kočí – 2 min., krosček).

44:56

Po tvrdém zákroku v rohu se rozpoutala mela, kterou zastavují rozhodčí ostrým hvizdem.
Dnešní utkání sleduje 260 diváků.

44:36

Další česká přesilovka je minulostí. Naše reprezentace se opět nedokázala prosadit.

44:14

Hra se opět odehrává za Adamem Dybalem.

43:25

Matvej Maximov backhandovým dloubákem ohrozil českou bránu. Rusové se opět brání bez sebemenších problémů.

42:37

Rusové vyhazují přes všechny čáry.

42:17

Vyloučení v týmu Rusko (Valentin Rodionov – 2 min., nedovolené bránění).

41:25

Už to vypadalo že Artem Karpov se proháčkuje až před Dybala, nakonec ho tvdě zastavuje Šimon Bialy.

40:55

Zasahuje brankář sborné Zavragin a vhazuje se po jeho levici.

40:45

Ivan Demidov elegantně projel do pásma, puk ale nakonec nechal za sebou.

40:01

Druhá třetina se nesla ve znamení vyloučení. Sudí jich na obou stranách rozdali opravdu hodně nicméně více času v početní výhodě strávili Češi. Ani to ale v podstatě nebylo poznat jelikož sborná byla ve vlastním oslavení k neudržení. Tehdy ještě žádnou branku Rusové nevsítili avšak nakonec byli odměněni dvěma góly v závěru třetiny.

Vypracovali si tak pohodlné vedení 3:0 a svěřenci Rostislava Vlacha mají před sebou nelehký úkol. Vsítit minimálně tři branky za 20 minut a vynutit si prodloužení.

Zda se jim to povede budeme sledovat od 17:35 kdy startuje třetí třetina.

40:00

39:43

39:43 Timor MUCHANOV - 0:3

39:43

Tak ještě přichází branka do šatny! Prosazuje se TIMOR MUCHANOV, který stál v předbrankovém prostoru a po přihrávce od Alexandra Rykova už stačilo pouze zamést puk za Adama Dybala. Hezká akce Rusů a je to 3:0. Asistence: Alexandr Rykov a Nikita Nedopekin.

39:04

Další icing Rusů.

39:01

Poslední minuta druhé třetiny už je v plném proudu.

38:48

Češi dokázali pouze nahodit do pásma a odcházejí střídat.

38:15

Icing sborné.

36:16

36:16 Danill BUT - 0:2

36:16

Smolná branka v domácí síti! Čalyjova rána se vrtěla tak divně že přeskočila hned několik holí až se uvelebila na té kterou drží DANILL BUT. Ten už bez problémů dorazil puk za dezorientovanou obranu Česka s brankářem Dybalem v čele. Asistence: Čalyj.

36:08

Icing domácí reprezentace.

35:08

Aktivní Pavel Šimek se přes hradbu těl neprokousal a hra se přesouvá do rohu.

34:58

Oba týmy už jsou v plném počtu.

34:45

Propagační střela Šimka končí také mimo.

33:55

Žižkova bomba míří mimo stejně jako další české pokusy a Rusové se osvobozují.

Přátelé tak toto jsem skutečně ještě neviděl! Brankář Zavargin dostává v minutovém intervalu dva tresty za zdržování hry! Velká šance na srovnání utkání.

32:46

Vyloučení v týmu Česko (Jegor Zavargin – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

32:30

Vyloučení v týmu Rusko (Jegor Zavargin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

32:11

Vyloučení v týmu Česko (Dominik Badinka – 2 min., sekání).

Tak sborná je ve vlastím oslabení vskutku k neudržení! Tentokrát se dopředu hnal Alexandr Rykov, kterého už musel faulovat Badinka a je po přesilovce.

31:36

Další střela od modré končí zblokována a Rusové se ženou dopředu. Moc je neznepokojuje že hrají ve čtyřech.

31:24

Nahození z vrcholku pravého kruhu kryje brankář Zavragin.

30:39

Vyloučení v týmu Rusko (Dmitrij Simašev – 2 min., podrážení).

30:39

Přichází další ruský trest, hosté jsou znovu ve třech.

30:09

Rusové už jsou samozřejme ve čtyřech nicméně stále se musí bránit.

29:53

Sborná se osvobozuje.

29:16

Rusové se i při oslabení pět na tři hnali do přečíslení, obrana Čechů ale zapracovala dobře a hra se otočila. Do přečíslení ujížděli pro změnu domácích, puk ale končí mimo.

28:52

Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Rykov – 2 min., faul kolenem).

28:22

Ve vlastím oslabení zaútočil Nikita Nedopekin, nakonec ale naštěstí pro domácí nevystřelil.

27:40

Vyloučení v týmu Rusko (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Michail Illin.

27:40

Jan Špynar přišpendlil svého soupeře na mantinel což ale nakonec k zisku kotouče nevedlo.

27:10

Puk je opět ve středním pásmu.

26:30

Ivan Demidov vyslal milimetrovou přihrávku skrz celé pásmo na svého spoluhráče, který z první vypálil. Výborný zákrok Adama Dybala gólu zamezil.

26:02

Domácí vyhazují alespoň do středního pásma.

25:49

Přesilovkový tlak hostů z Ruska utnul Adam Dybal svou lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

25:30

Češi vyhazují.

25:15

Vyloučení v týmu Česko (Jan Kučera – 2 min., podrážení).

24:12

Dobrá pasáž hry v podání české reprezentace. Ofsajdu hostů znovu předcházel pobyt našich v útočném pásmu. Všechny střely, ale mířily mimo.

23:15

Šikovný průnik Adama Csabiho, který si potáhl puk v útočném pásmu ostře prověřil soupeřova gólmana. Ten si vybruslil a nakonec kryje.

21:56

Zasahuje Adam Dybal.

21:38

Rusové už jsou kompletní, Češi nic moc vymyslet nedokázali.

20:46

Sborná se už podruhé osvobozuje.

20:12

Tentokrát první vhazování vyhrávají Češi a mohou tak založit přesilovkovou akci.

20:01

V první třetině jsme byli svědky svižného hokeje, který byl ale především v prvních deseti minutách také plný nepřesností. Poté se hra ustálila a my jsme mohli vidět také několik hezkých ofenzivních momentů. Jeden takový z hole Matveje Maximova skončil až v síti a hosté z Ruska tak vedou po dvaceti minutách 1:0.

Podaří se svěřencům Rostislava Vlacha vrátit do utkání a otočí vývoj zápasu? K tomu se pokusí využít také nabídnutou přesilovku, kterou budou dohrávat v úvodu druhé třetiny, která startuje přibližně v 16:48

20:00

19:33

Vyloučení v týmu Česko (Jan Kučera – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Matveev – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).

v závěru třetiny se ještě Češi hnali do útoku a horlivost Jana Kučery při dorážení nehodlal tolerovat Alexandr Matveev, který také českého forwarda vyzval k pěstnímu souboji.

18:18

Igor Černyšov projel českou obranou jako nůž máslem a vyzval Adama Dybala v souboji jeden na jednoho. V rozhodujícím okamžiku, ale ztratil kontrolu nad kotoučem a jeho zakončení míří mimo. To byla krásná individuální akce ruského forwarda!

17:34

Češi se brání velmi dobře a vyhazují puky z pásma.

16:30

Velmi nebezpečná střela Ivana Dedimova skončila zlikvidována Adamem Dybalem, který ve spolupráci se svou obranou dokonce vyslal svého spoluhráče na steč.

16:03

Vyloučení v týmu Česko (Josef Eichler – 2 min., hákování).

15:42

Po nahození jednoho z českých obránců které skočilo zblokováno se do přečíslení dva na jednoho hnali hosté. Se zakončením Nikity Nedopekina si Dybal nakonec poradil a schoval jej v náručí.

14:59

Rusové se opět osvobozují.

14:44

Nahození Adama Csabiho jen lízlo beton soupeřova gólmana.

14:18

13:49

Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Išimnikov – 2 min., hákování).

13:03

Série nepřesností na obou stranách. Tentokrát se Rusům píská zakázané uvolnění.

11:34

11:34 Mavej MAXIMOV - 0:1

11:34

Pěkná přesilovková akce Rusů končí dorážkou MAVEJE MAXIMOVA, který se nemýlil. Zakončení nad beton Adama Dybala bylo pro českého brankáře jen těžko zastavitelné. 1:0. Asistence: Čalyj.

10:56

Vyloučení v týmu Česko (Pavel Šimek – 2 min., sekání).

10:56

Na levé straně dostal trochu prostoru Ivan Rybakov, střela se mu ale nepovedla.

10:22

Po svižné akci domácích se vhazuje před brankářem Zavraginem.

10:10

Rusové už se skoro radovali ze vstřeleného gólu, ale rozhodčí včas odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:19

Češi se hnali do přečíslení dva na jednoho, Andrej Fábry se ale kotouče nedočkal a se zbytkem si poradila obrana soupeře. Velká škoda pro české mladíky.

09:05

Po delší době si lehčí zákrok připisuje Adam Dybal.

08:51

Přetlačováná u trestných lavic končí pouze ofsajdem sborné.

08:16

Vojtěch Port nebezpečně nahodil od modré čáry, ale k teči ani dorážce se jeho spoluhráči nedostali.

07:28

Přečíslení tři na dva v podání Čechů končí vedle Zavraginovy brány.

06:23

Sledujeme svižný hokej nahoru dolů, ale na větší šance na jedné či druhé straně si ještě musíme počkat.

05:05

Žulin opět vrazil do české rozehrávky a znovu získává puk pro svůj tým.

04:36

Rozehrávka sborné končí pouze tečí před středovým kruhem a píská se tak icing.

03:58

Rusové velmi dobře napadají rozehrávku naší reprezentace a připravují ji o kotouč.

02:51

Češi se pokusili zaútočit, nejaktivněji se jevil Andrej Fábry, nicméně ani on se svým výpadem neuspěl.

02:13

Další výpad hostů z Ruska končí pouze drobnou strkanicí před českým brankářem. Vše v rámci pravidel.

02:00

O první výpad se pokusili i Češi, sborná nicméně uklidňuje hru a zakládá protiútok.

01:16

Nahození od modré čáry vyslal Aleksandr Rybakov, puk ale skončil pouze v ochranné síti.

00:50

Zatím se útočí výhradně na jednu bránu a Češi se pouze brání.

00:26

První střelu vyslal z mezikruží Danii But, ale minul bránu a Dybal nemusí zasahovat.

00:07

První kotouč ukořistili Rusové a vrhají se do útoku.

00:01

Na úvod ještě zaznějí hymny obou zemí.
Ještě jednou vítám všechny hokejové příznivce u sledování v pořadí třetího měření sil České hokejové reprezentace do 17 ti let se stejně starým výběrem Ruska.

Oba celky už se nacházejí na ledové ploše a za několik málo okamžiků můžeme začít.

Česko: Dybal (Kavan) – Dominik Badinka, Kočí, Port, Bialy, Eichler, Žižka, Eich – Šimek, Fábry, Šprynar – Csabi, Adámek, Maštalířský – Spěváček, S. Fiala, J. Pérez – Kalužík, Daniel Badinka, Kučera – Heš.

Rusko: Zavragin (Korostělev) – Čalyj, Simašev, Matvejev, Rybakov, Karpov, Rodionov, Išimnikov, Ščučinov – Maximov, Děmidov, But – Rimaševskij, Zajcev, Černyšov – Rykov, Nědopekin, Muchanov – Ilin, Rjabov, Žulin – Poljakov.

Rozhodčí: Ondráček – Rampír, Bohuněk.
Nominace České hokejové reprezentace do 17 ti let:

Brankáři:

Lukáš Matěcha (Pardubice), Adam Dybal (Karlovy Vary), Jan Kavan (Kometa Brno).

Obránci:

Matteo Kočí (Karlovy Vary), Lukáš Eich (Kometa Brno), Josef Eichler (Plzeň), Vojtěch Port (Sparta Praha), Šimon Bialy (Vítkovice), Dominik Badinka (Chomutov), Tomáš Žižka (Lidingö, Švédsko).

Útočníci:

Samuel Fiala, Jaromír Pérez (oba Liberec), Vojtěch Spěváček (Hvězda Praha), Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary), Jan Kučera (Plzeň), Tadeáš Kalužík (Poruba), Andrej Fábry (Sparta Praha), Jan Šprynar, Matěj Maštalířský (oba Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), Daniel Badinka (Chomutov), Lukáš Heš (Zlín).
Nominace ruské reprezentace do 17 ti let:

Brankáři:

Jegor Zavragin (Chanty-Mansijsk), Jaroslav Korostělev (SKA Petrohrad), Nikolaj Nikulšin (Jaroslavl).

Obránci:

Igor Verbickij, Artěm Kudašov, Valentin Rodionov (všichni Dynamo Moskva), Nikita Išimnikov (Jekatěrinburg), Artěm Karpov, Alexandr Rybakov, Dmitrij Simašev, Gennadij Čalyj (všichni Jaroslavl), Alexandr Matvejev (SKA Petrohrad), Artěm Ščučinov (Čeljabinsk).

Útočníci:

Daniil But, Ilja Poljakov (oba Jaroslavl), Ivan Děmidov, Nikita Nědopekin (oba SKA Petrohrad), Timofej Žulin (Kazaň), Alexej Zajcev, Matvej Maximov, Jegor Rimaševskij, Igor Černyšov (všichni Dynamo Moskva), Michail Ilin (Čerepovec), Timur Muchanov (Omsk), Artěmij Nizamejev, Alexandr Rybkov, Nikita Tělegin (všichni Čeljabinsk), Ivan Rjabov (Křídla Sovětů Moskva).

Trenéři: Igor Jefimov a Anton Korredor.
Dovolím si zmínit ještě jednu zajímavost:

Čeští hokejisté do 17 ti let jsou prvním reprezentačním výběrem který "pokřtil" nové dresy národního týmu určené i pro vrcholné světové akce. Dominantou stále zůstává lev pod nímž už se však nenachází anglické Czech Republic, ale "Česko". Uvidíme zda tato změna přinese svěřencům Rostislava Vlacha štěstí alespoň napotřetí.
Dva debakly:

Jak už bylo zmíněno – Češi s Ruskem odehrají celkem tři utkání. A dvě už máme za sebou. První měření sil proběhlo ve středu v Trutnově a pro české mladíky nedopadlo vůbec dobře. Padli 6:0 a svému soupeři v podstatě vůbec nestačili.

Druhé utkání se odehrálo hned o den později ve Vrchlabí. Už po první třetině bylo jasné že nás čeká velká přestřelka. Rusové úvodní pasáž hry ovládli v poměru 4:2 a ve zbytku zápasu už Čechy k ničemu nepustili. Zvítězili 3:9 a připsali si druhou "pohodovou výhru. Částečnou radost měla jen trojice Pavel Šimek, Jaromír Peréz a Dominik Badinka. Všichni tři si připsali premiérovou reprezentační branku!

Sborná bude svůj výlet do středu Evropy hodnotit velice kladně, nicméně dnes se vracíme do Trutnova a svěřenci Rostislava Vlacha mají před sebou jasný úkol. Obrat svého soupeře alespoň jednou a částečně napravit dojem z tohoto měření sil s "Rudou mašinou". Zda se jim to podaří zjistíme právě dnes.
Rusové pojali trip do střední Evropy skutečně aktivně. Ještě před trojzápasem v Trutnově a Vrchlabí s českou reprezentací zavítala sborná k našim východním bratrům na Slovensko. V Piešťanech se setkali s tamní reprezentací do 18 ti let a ve dvou odehraných zápasem dominovali. První zápas sice vyhráli "pouze" 4:1, ve druhém střetnutí, ale svého soupeře přejeli a připsali si vítězství 9:0!

Už před měření sil s naší reprezentací tak bylo jasné jak silní Rusové jsou.

Když se podíváme do kádru sborné zaujmou nás především dvě jména Daniil But a Ivan Děmidov. Oba dva ruští forwardi se už představili na prestižním turnaji určeném pro hráče do 18 ti let Hlinka Gretzky Cupu! A nebyli vůbec do počtu – právě Ivan Dědimov měl dokonce průměr jednoho bodu na zápas!
Zdravím všechny hokejové příznivce! Dnes se společně zaměříme na souboj české reprezentace do 17 ti let s jejími stejně starými soupeři z Ruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

1:4

Branky a nahrávky: 55. Maštalířský (Csabi) – 12. Maximov (Čalyj), 37. But (Čalyj.), 40. Muchanov (Rykov, Nedopekin), 52. Illin

32:11 CZE 2 Badinka, sekání
32:30 RUS 2 Zavargin, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
32:46 CZE 2 Zavargin, zdržování hry / posunutá branka
36:16 RUS 0:2 But (Čalyj.)
39:43 RUS 0:3 Muchanov (Rykov, Nedopekin)
42:17 RUS 2 Rodionov, nedovolené bránění
44:56 CZE 2 Kočí, krosček
51:40 RUS 0:4 Illin
52:26 RUS 2 Rykov, podrážení
54:18 CZE 1:4 Maštalířský (Csabi)