2:5

konec (1:3, 0:1, 1:1)

05.11.2021, 18:30 • Nevoga aréna • Marek Hruška

Tipsport: 2.3 4.19 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Orli dnes na svého soupeře nestačili a po matném výkonu prohráli se Salzburgem 5:2. Domácím se přitom vstup do utkání vydařil, když šli zásluhou Radka Prokeše do vedení. Salzburg poté ovšem třemi góly utkání otočil a po zbytek zápasu náskok udržoval. Po reprezentační přestávce přivítá Znojmo v Nevoga Aréně vedoucí Lublaň. Salzburg hraje již tuto neděli na ledě Klagenfurtu. (20:57:50)

58:49

Orli právě vstřelili branku!
Přeci jen je tu ještě snížení ze strany domácích Orlů Znojmo. JOSH BRITTAIN přesnou střelou nad vyrážečku hostujícího gólmana přidává druhý gól svého týmu.
Asistence: Hunter Fejes, Ilya Zubov

58:08

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Loney – 2 min.).

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty řádné hrací doby.

57:27

Salzburg sevřel Znojmo hluboko v jejich obranném pásmu a kontroluje závěr utkání. Zdá se, že o osudu dnešního střetnutí je rozhodnuto.

56:35

56:35

54:21

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Pallestrang – 2 min., hrubost).

52:59

Přeci jen je z toho šance Orlů a v ní Brittain. Jeho pokus ale postrádal přesnost i razanci. Tolvanen zůstal bez práce.

51:53

Salzburg v posledních minutách drží kotouč, po většinou ve svém útočném pásmu, což je samozřejmě pro rakouský celek ideální scénář.

49:05

Ukázkový bodyček teď předvedl domácí obránce Adam Sedlák. Alespoň tímto kouskem tak potěšil znojemské fanoušky, kterých do Nevoga Arény opět zamířilo hodně.

47:10

Skvělý Groh teď zamezil jasnému gólu z hokejky Järvinena. Na útočníka hostů zívala doslova prázdná brána!
Dnešní utkání sleduje 2640 diváků.

46:42

Další z mnoha postavení mimo hru v podání Znojma. Domácím dnes přechod do útočného pásma nevychazí ideálně.

46:03

Salzburg v první polovině závěrečné třetiny dobře brání střední pásmo a nepouští tak Znojmo do souvislejšího tlaku. Nyní se bude vhazovat před Dominikem Grohem.

43:25

Krkolomná kombinace Orlů v obranném pásmu vyústila až ve střelu jednoho z obránců Salzburgu, Groh tento pokus vykopl pravým betonem.

42:05

Po střele hostujícího Mario Hubera zazvonila za Grohem levá tyč!

41:33

Ofsajd Znojma.

40:43

Salzburg právě vstřelil branku!
Tak tohle byla ale obrovská smůla! Plachtící kotouč si do vlastní brány srazil Jan Bartko. Gól je připsán PETERU SCHNEIDEROVI.

40:01

Druhá třetina přinesla jednu jedinou branku z hole hostujícího útočníka Floriana Baltrana. V prostřední dvacetiminutovce Orli hru vyrovnali a místy byli hodně nebezpeční. Jediným úspěšným střelcem domácích ale i nadále zůstává Radek Prokeš. Hosté si do poslední třetiny přenesou téměř celou přesilovou hru. Pokračovat se bude ve 20:10.

40:00

39:47

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Culkin – 2 min., sekání).

39:42

Hostující Schneider měl v krátkém časovém sledu dvě velmi dobré brankové příležitosti, ani v jednom případě ale se skóre nepohnul.

39:02

Útočník Salzburgu Leonhardt se individuálně uvolnil přes obránce domácích, Groh ovšem dobře zasáhl a puk pokryl u svého levého betonu.

38:33

37:57

Tomáš Svoboda měl na hokejce snížení. Prudkou přihrávku ale nedokázal přesně umístit za záda Tolvanena.

37:20

Znojmu se zatím přesilovka vůbec nedaří, byl to dokonce hostující Nissner, kdo prověřil v oslabení pozornost Groha.

36:29

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Schreier – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

35:55

Gorčík tváří v tvář Tolvanenovi neproměnil obrovskou příležitost! Znojmo i nadále zůstává pozadu o tři branky

33:45

Němec a Svoboda teď uháněli dva na jednoho na Tolvanena, akci ale ideálně nevyřešili a tuhle situaci Salzburg přečkal bez ujmy.

33:22

Sebastián Gorčík to vyzkoušel podruhé v zápase střelou zápěstím od modré čáry. Jeho pokus ale Tolvanen dobře viděl a schoval ho ve své lapačce.

32:16

Hra v posledních minutách ztratila na tempu, po komerční přestávce následuje vhazování ve středním pásmu.

31:28

Zakázané uvolnění Znojma.

30:24

Už už to vypadalo, že Benjamin Nissner zaveze kotouč až do brány, obránci ho však na poslední chvíli zblokovali a skóre utkání se prozatím nemění.

29:40

Ani střela Dominika Tejnora od levého mantinelu neměla gólové parametry. Po zásahu Tolvanena následuje vhazování v útočném pásmu Orlů.

29:24

Orlům přechodová fáze v posledních minutách vázne, je z toho další ofsajd.

29:05

Younnan inkasoval u mantinelu tvrdý hit jednoho z útočníků Salzburgu a jen těžko se sbíral z ledu. Vylučovat se ale nebude.

27:43

FLORIAN BALTRAN teď ideálně využil špatné komunikace domácích zadáků a s lehkým štěstím z ostrého úhlu posílá svůj tým do tříbrankového vedení.
Asistence: Benjamin Nissner

27:07

Rána Hamana od modré čáry letěla vysoko nad bránu hostujícího gólmana, Orli ale dále zůstávají aktivnějším týmem.

25:55

Ofsajd Znojma, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

24:32

Obránce Bartko si nabruslil až do prostoru před bránou, tam ale hledal ještě lépe postaveného spoluhráče. Tenhle plán však nevyšel.

23:33

Nahození Adama Sedláka od modré čáry Tolvanen raději přikryl svoji lapačkou.

22:55

Přihrávka rukou posílá vhazování do středního pásma.

21:56

Střela Vojtěcha Němce z prostoru mezi kruhy končí v ochranné síti.

20:55

Tomáš Svoboda to zkoušel tvrdou ránou příklepem, našel ovšem jen připravenou lapačku Tolvanena.

20:10

Hned po pár vteřinách brána za Dominikem Grohem vypadla z kolíků. Údržba s vrtačkou do akce ale nemusí.

20:01

První třetina utkání mezi Znojmem a Salzburgem je minulostí. Hosté mají výhodu dvoubrankového vedení poté, co těžili ze své aktivity v útočné třetině. Orli budou muset zmobilizovat síly a přidat na efektivitě. Výborně chytají oba brankáři, více štěstí měl ale přeci jen Tolvanen, a tak Salzburg aktuálně vede 3:1. Druhá třetina začne přibližně v 19:22.

20:00

19:34

Obránce domácích Younnan mohl zajistit Orlům lepší výchozí pozici do druhé třetiny. Tolvanen jej ale skvělým zásahem vyrážečkou vychytal.

18:57

Obránce Sedlák ještě udržel útočné pásmo, následně už ale Salzburg hru opět obrací.

18:25

Zakázané uvolnění Salzburgu. Vhazovat se bude před Tolvanenem.

17:36

Groh lapačkou zastavil střelecký pokus Raffla z mezikruží. Hosté ovšem v závěru třetiny opět přebírají iniciativu.

16:10

Zubov zkoušel své štěstí v útočném pásmu Orlů, jeho individuální snahu ale hostující obránci zpacifikovali včas.

14:52

Obrovská příležitost Gorčíka po skvělé přihrávce Lucianiho z rohu kluziště bohužel pro Znojmo zůstala nevyužita. Orli to musí zkusit znovu.

13:58

Kapitán Salzburgu Raffl mohl navýšit vedení svého týmu. Groh ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti kryje.

12:05

Luciani číhal, jak je jeho dobrým zvykem, na modré čáře a přihrávka od obránce k němu nakonec přeci jen došla. Kanadský snajpr ve službách Znojma následně předložil zadovkou puk Radku Prokešovi, který ale tváří v tvář gólmanovi hostů přesně nezamířil.

11:22

Brittain to teď zkoušel z ostrého úhlu, Tolvanen je ovšem pozorný.

10:40

Hosté odskakují do dvoubrankového vedení. PAUL HUBER přesně zamířil od modré čáry a Groh potřetí loví puk ze sítě. Nutno dodat, že přes změť těl před sebou toho znovu příliš neviděl. Rozhodčí ještě zkoumal situaci na videu, gól však nakonec platí.
Asistence: Danjo Leonhardt, Lukas Schreier

09:22

Hosté jdou zaslouženě do vedení. OSKAR MAIER byl pohotový v předbrankovém prostoru a doklepl kotouč za záda bezmocného Groha po střele Aljaze Predana od modré čáry.
Asistence: Aljaz Predan, Terrence James Brennan.

08:46

Ofsajd Znojma. Stále to jsou hosté, kdo teď více drží kotouč na svých holích.

06:03

Odpověď Salzburgu na sebe nenechala dlouho čekat. Ihned po vhazování se přesnou střelou k pravé tyči prosadil JAKUB BORZECKI. Dominik Groh toho příliš neviděl a hosté srovnávají krok.
Asistence: Aljaz Predan

04:52

Třetí formace Orlů potvrzuje skvělou formu. Anthony Luciani zavezl kotouč do pásma a tam se dd jednoho z bránících hostujících zadáků kotouč odrazil k RADKU PROKEŠOVI, který ho poslal mezi nohy gólmana Tolvanena.
Asistence: Anthony Luciani.

03:25

Úvodní minuty utkání se nesou ve znamení jasné převahy Salzburgu. Groh má v těchto pasážích spoustu práce s pokusy útočníku Red Bullu.

02:52

Dominik Groh lapil vyloženou šanci hostujícího Maiera po samostatném úniku.

01:40

Groh si připisuje první zákrok po střele Brennana od levého mantinelu.

00:39

Úvodní vteřiny přinesly závěr v obranné třetině Orlů, k přímému ohrožení Dominika Groha ale nedošlo. Následně hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

00:01

Samotnému zápasu předchází minuty ticha za nedávno zesnulé Borise Sádeckého a Dušana Paška z týmu Bratislavy Capitals.
Dobrý podvečer milí hokejoví příznivci. Orli Znojmo sehrají na vlastním ledě druhý zápas ve dvou dnech. Po zkolení lídra tabulky z Lublaně, hostí rakouský Salzburg. Hosté jsou aktuálně na čtvrtém místě tabulky, zatímco domácímu Znojmu náleží šestá příčka. Poslední vzájemný zápas před devíti dny dopadl lépe pro Orli v poměru 3:1. Hezkou zábavu!

Tesla Orli Znojmo: Groh – Sedlák, Culkin, Haman, Younan, Bartko, Tejnor, Stránský – T. Svoboda, Zubov, Fejes – Matuš, Němec, Brittain – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal – Köver.

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen – Schreier, Lo Verde, Pallestrang, Brennan, Kanzig, Zündel – Baltram, Nissner, Loney – Raffl, Järvinen, Schneider – M. Huber, Leonhardt, P. Huber – Maier, Predan, Borzecki.

Rozhodčí: Piragić, Siegel – Weiss, Zgonc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:5

Branky a nahrávky: 5. Prokoš (Luciani), 59. Brittain (Fejes, Zubov) – 7. Borzecki (Predan), 10. Maier (Predan, Brennan), 11. Huber (Leonhardt, Schreier), 28. Baltran (Nissner), 41. Schneider

HC LERAM Orli Znojmo: Groh – Sedlák, Culkin, Haman, Younan, Bartko, Tejnor, Stránský – T. Svoboda, Zubov, Fejes – Matuš, Němec, Brittain – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal – Köver.

Rozhodčí: Piragić, Siegel – Weiss, Zgonc