HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK

2:3

konec (1:0, 1:2, 0:1)

28.10.2021, 18:00 • enteria arena • Skupina Střed • Filip Matoušek

Díky brance Hory z 54. minuty odchází nakonec z derby vítězně Hradec Králové, pro který je to minimálně za herní převahu v druhé polovině zápasu zasloužená výhra. Dynamu k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Děkuji za pozornost! (19:55:44)

59:59

Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma. Hradec vyhraje Derby!

59:45

Pardubičtí si berou timeout. Díky vyloučení hradeckého obránce mají poslední šanci na vyrovnání.

59:45

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Žába – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

59:05

Puk mají na hokejkách hráči Hradce. Pardubicím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

58:24

Svoboda našel po obkouření branky pouze beton Kasala.

58:10

Pardubice zkouší hru bez brankáře!

58:05

Hradec teď pouze vyhazuje a Dynamo může založit jeden z posledních útoků.

55:42

Kučerovu dobrou střelu z otočky dokázal zblokovat jeden z obránců Mountfieldu.

55:00

Probíhá posledních pět minut třetí třetiny, Dynamu se zatím nedaří nadechnout se k závěrečnému tlaku a šanci na vyrovnání.

53:19

Hradec právě vstřelil branku!
Další krásná akce Mountfieldu znamená, že Hradec přetavuje herní převahu ve vedoucí gól. Lukáš Král našel krásnou přihrávkou TOMÁŠE HORU, který naznačil střelu a následným blafákem překonal Matěchu. Asistence: Lukáš Král, Adam Bezpalec.

51:55

Další pokus o ohrožení pardubcké branky zastavuje ofsajd.

51:46

Další závar před Matěchou. Pardubičtí obránci teď pomohli svému brankáři udržet puk před brankovou čárou.

51:00

Na hattrick mohl útočit Lukáš Král, který neprostřelil Matěchu z dobré střelecké pozice mezi kruhy.

49:38

Zakázané uvolnění Dynama, které se v posledních minutách spíše brání.

47:33

Dvakrát byl teď v dobré pozici Tomáš Hora, kterého v obou případech vychytal Matěcha,

44:58

Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Oba týmy teď několikrát zahrozily, žádná ze střel však neměla potřebnou razanci a přesnost.

43:28

Na druhé straně chybovalo Dynamo v rozehrávce a dobré střelecké pozice se dostal Klíma, jehož střela však byla sražena do rohu.

42:41

Oliva pouze lehce nahazoval od modré čáry, nahození však trefilo jednoho z hostujících obránců do brusle a Kasal si musel proti tečované střele připsat důležitý zákrok.

40:22

Pardubičtí zahajují třetí třetinu ofsajdem.

40:01

Rozhodčí a hráči Dynama už jsou na ledové ploše. Čeká se pouze na hostující Hradec a třetí třetina může začít.
Vyrovnaná druhá třetina nabídla tři góly a velké množství soubojů. Nejdříve se prosadil Hradec Králové, který vyrovnal zásluhou Krále. Dynamo neotálelo a vedení si vzalo zpět ještě v téže minutě po přesné střele Kašťánka. Za Mountfield poté opět vyrovnával Král. Třetí třetina tak nabídne zajímavou podívanou, uvidíme, jestli se některému z týmů podaří překlopit vedení na svoji stranu ještě v základní hrací době.

Třetí třetina začne přibližně v 19:25.

40:00

39:42

Těsně před koncem druhé třetiny mohl vrátit vedení na stranu Dynama svým druhým gólem Lejdar! Pardubický útočník újížděl zcela osamocený na Kasala, který jeho blafák perfektně přečetl a puk vyrazil do rohu.

38:22

Filip Svoboda návratem zastavil zajímavě se rodící útok Mountfieldu.

36:09

Hemského střela od modré míří nad branku Hradce. Dynamo je však nadále usazené v útočném pásmu.

35:08

Krásná akce Hradce Králové znamená, že je opět vyrovnáno. LUKÁŠ KRÁL byl na konci pohledné kombinace a blafákem překonal Matěchu. Asistence: Jan Vencl, Tomáš Hora.

34:28

Zakázané uvolnění maří další snahu Hradce Králové o vyrovnání,

33:52

Do dobré pozice se dostal Klíma, který mohl opět vyrovnat stav utkání. Proti byl Matěcha, který neprudkou střelu hradeckého útočníka udržel ve výstroji.

32:32

Adam Novotný se snažil individuálně probít do pásma, skončil na dobrém obranném zákroku Kaštánka, který následně prověřil Kasala.

31:00

Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo si rychle bere vedení zpět. MATĚJ OLIVA nejdříve přidržel střelu na modré čáře a následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tadeáš Pražan.

30:33

Těsně po polovině utkání Hradec vyrovnává. LUKÁŠ KRÁL využil krásné křížné přihrávky Adama Novotného a zakončil přesně nad rameno Matěchy. Asistence: Adam Novotný.

29:52

Po delší době se dostal ke střele také Hradec. Matěcha však Sílovu střelu s přehledem lapil.

29:10

Šmerda střelou od modré čáry pouze sestřelil spoluhráče Hiemera, který následně odkulhal na střídačku.

28:08

Dynamo teď má více ze hry, k šanci se však nedostává.

26:48

Úlehla se dostal k zacloněné střele od modré čáry, kterou Kasal instinktivně vyrazil do rohu.

26:10

Sledujeme bojovné utkání s velkým množstvím soubojů. Ani jednomu týmu se nedaří usadit se v pásmu.

25:14

Z dobré pozice střílel Kučera, jeho střela ale byla zblokována vysoko nad branku.

24:00

Na druhé straně se snažit individuálně prosadit Šmerda, který však narazil hned na dvojici obránců.

23:08

První náznak šance ve druhé třetině měl Hradec. Pavlík dostal přesnou přihrávku zpoza brány a zakončil z levého kruhu. Matěcha prostor u levé tyče dokázal utěsnit.

22:01

Oběma týmům se nedaří založit přesně útok. Vencl teď pouze nahodil za Matěchu.

20:56

Hradec v plném počtu.

20:15

Pardubicím se nedaří usadit v pásmu a vyprodukovat něco z přesilové hry.

20:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše a druhá třetina může začít.
První třetina dnešního derby vyzněla lépe pro Pardubice, které díky brance Lejdara ze šestnácté minuty vedou 1:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:43.

20:00

18:56

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Král – 2 min., hákování).

15:07

Autorem branky je LUDVÍK LEJDAR. Asistence: Matěj Oliva a Tom Kaštánek.

09:15

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Dominik Kučera – hákování 2 min.).

00:01

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Hemský, Kaštánek – Hiemer, Lejdar, Dostál, Pilař, Kalužík, Pražan, Turena, Vrba, Kučera, Svoboda.

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Fiala, Zábava, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný.

Rozhodčí: Vepřovský – Bohuněk, Landsmann.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 16. Lejdar (Oliva, Kaštánek), 31. Oliva (Pražan) – 31. Král (Novotný), 36. Král (Vencl, Hora), 54. Hora (Král, Bezpalec)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Fiala, Žába, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný.

53:19 HKM 2:3 Hora (Král, Bezpalec)
59:45 HKM 2 Žába, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu