David Kämpf (TOR) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:26.
– 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5%, odchytal 61:58
Jack Campbell (TOR) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%, odchytal 61:58.
Střely na branku: 29 – 40 (11:10, 9:10, 7:17, 2:3)
Trestné minuty: 8 – 8
Využité přesilové hry: 1/3 – 0/3
Vyhraná vhazování: 42 % – 58 %
Bodyčky: 28 – 32.
Vzhledem ke ztracenému vedení bude jeden bod pro Chicago asi slabou útěchou. Společně s Arizonou zůstává bez jediné výhry. Naopak Toronto předvedlo pěkný obrat, který jeho hráčům psychicky určitě pomůže do příštích zápasů.
Chicago si v prvním dějství vybudovalo dvougólový náskok. Po trefách Dacha a DeBricata ale bylo stále více pasivní a sázelo výhradně na protiútoky. Tlak Toronta sílil hlavně ve třetí části, kdy po trefě Tavarese z 27. minuty ztrácelo už pouze jeden gól. No a ten padl v čase 52:31 z hokejky bývalého "jestřába" Davida Kämpfa. Stav 2:2 se do konce základní hrací doby nezměnil. Za necelé dvě minuty prodloužení rozhodl o obratu Maple Leafs únik hostujícího Williama Nylandera.

61:58

61:58 William NYLANDER - 2:3

61:58

Toronto právě vstřelilo branku!
Kanadský tým pátý zápas v řadě neprohraje! Rána Setha Jonese proletěla těsně vedle Campbellovy pravé tyče. Odraz puku od hrazení hrál hostům do karet. Matthews ho posunul na WILLIAMA NYLANDERA a ten se v úniku trefil mezi Lankinenovy rozevírající se nohy. Asistence: Auston Matthews.

61:46

Za masivní podpory fanoušků propadl Seth Jones, který hodně děkuje Lankinenovi za to, jak v protiútoku Matthewse krásně chytil Tavaresovu střelu z jedné do lapačky.

60:58

Marnerovi se postupně otevíral prostor na ose. Lankinen jeho švih propustil, ale puku nezbyla energie k překročení brankové čáry.

60:42

Rielly ztratil puk na útočném výletě. Vzal mu ho Hagel, který se vysmýkl Nylanderovi a stopku mu vystavila až poslední instance v podobě Jack Campbella.

60:01

Jistota jednoho bodu může těšit oba týmy, které se zmítají ve výsledkové krizi. Minimálně psychickou výhodu si do prodloužení přináší Toronto, které díky Davidu Kämpfovi smazalo i druhou polovinu své ztráty z první třetiny.

60:00

59:25

Zase úplně špatně takticky zahráno od Riellyho, který poslal puk přes celé hřiště na zakázané uvolnění.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:30

Marner obdržel nahrávku od Tavarese. Po vyjetí zpoza branky ale dlouho čekal a nakonec trefil některou z bruslí.

2:3

Branky a nahrávky: 6. Dach (Kurashev, S. Jones), 12. DeBrincat (S. Jones) – 27. Tavares (Rielly, Marner), 53. Kämpf (R. Sandin, O. Kaše), 62. W. Nylander (Matthews)

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, I. Mitchell, E. Gustafsson – D. Kubalík, Dach, T. Johnson – Hardman, Kurashev, DeBrincat (A) – R. Carpenter, J. Toews (C), Hagel – Reese Johnson, Entwistle, Gaudette.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Rozhodčí: Hanson, Lambert – Tobias, O´Quinn

Diváci: 18 616

04:15 TOR 2 Bunting, podrážení
05:44 CHI 1:0 Dach (Kurashev, S. Jones)
11:48 CHI 2:0 DeBrincat (S. Jones)
23:19 TOR 2 Brodie, hákování