2:3

konec (0:0, 2:2, 0:1)

26.10.2021, 16:00 • Ufa Arena, Ufa • Filip Lefenda

Tipsport: 1.42 5.37 6.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto jistě zajímavého zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů nejen z Kontinentální hokejové ligy zase brzy na viděnou. (18:34:23)

Hity – 11:6
Hokejisté Čerepovce otočili na ledě favorizované Ufy výsledek z 0:2 na 3:2 a slaví už páté vítězství v řadě! Po dvou gólově vyrovnaných třetinách rozhodl v té poslední Nikita Guslistov. Po přihrávce Dumbadzeho z levé strany se puk odrazil k pravé tyči od jeho brusle a rozhodčí dlouho zkoumal video. Nakonec se rozhodl gól uznat. Následně pokořil Metsolu z dorážky i Liška, jeho zásah už ale po vysokou hůl započítán nebyl. Severstal to mrzet nemuselo. I díky skvěle chytajícímu Šostakovi přečkal místy až drtivý tlak a nakonec odváží z Ufy velmi cenné dva body.

59:58

Konstantin Šostak ještě lapil poslední střelu skrze celou délku kluziště a poté už jeho ruce mohly vyrazit vzhůru.

59:49

Tohle už vypadá pro Severstal dobře. Domácí tým je vykázán z útočné třetiny do středního pásma, kde se bude vhazovat.

59:32

Další vyhození Čerepovce. Spěchala za ním dvojice hráčů v zelených dresech. Puk nakonec zamířil napravo od branky.

59:11

Od modré čáry pálil Sakari Manninen. Konstantin Šostak máchl lapačkou a podržel puk ve své moci. Vhazovat se bude po jeho levici.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Už za chvíli budeme vědět, zda i celého zápasu.

58:53

Nyní už domácí znovu kombinují v útočném pásmu bez brankáře, leč samozřejmě v pěti.

58:27

Nepříjemnost pro Ufu. Markus Granlund sekl Robina Presse a oslabuje svůj tým. Do branky se navíc musel vrátit Juha Metsola.

58:14

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., sekání).

57:53

Hosté se po buly osvobodili a jen těsně nezacílili do odkryté klece.

57:41

A je to tady! Domácí střídačka si vyžádala třicetisekundový oddechový čas, po němž zůstává branka Ufy prázdná. Salavat Julajev to zkusí v šesti bez Metsoly.

57:41

Teď se Čerepovec osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění. Aktéři zápasu tak zůstanou před Šostakem.

56:52

Severstal se alespoň na chvíli vymanil z obrovského tlaku. Daleko se ale hosté s pukem nedostali.

56:00

Nahození Markuse Granlunda z pravé strany bylo tečováno do rohu kluziště. O chvíli později došlo na zblokovanou střelu od modré čáry. Teď se hráči Čerepovce snaží svému brankáři ze všech sil pomoci.

2:3

Branky a nahrávky: 23. Kadějkin (Panin), 24. S. Manninen (Markus Granlund) – 34. Pilipenko (Stenqvist), 37. Vovčenko (Stenqvist, Chochlov), 48. Guslistov (D. Dumbadze)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Kibo, Šaryčenkov) – P. Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, Muchamadullin, Panin (C), J. Birjukov, Zubarev – Hartikainen (A), S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Sannikov, Chochrjakov, Platt – Pustozjorov, Alalykin, Baškirov.

Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Chochlov, Press, Timašov, Stenqvist, N. Makejev, Rykov, M. Tichonov, Čurkin – Rooba (A), Joonas Nättinen, Liška – Geraskin (C), Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Guslistov, Pilipenko – Dmitrij Moisejev, Abrosimov, A. Alexejev (A).

Rozhodčí: Raming, Spirin – Viljugin, Strelcov

07:15 UFA 2 Naumenkov, podrážení
07:49 CER 2 Rooba, vysoká hůl
22:13 UFA 1:0 Kadějkin (Panin)
23:16 UFA 2:0 S. Manninen (Markus Granlund)
33:17 CER 2:1 Pilipenko (Stenqvist)
36:06 CER 2:2 Vovčenko (Stenqvist, Chochlov)